Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 962/1002 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,689 - 7,696 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Düşünmek analiz etmek araştırmak zor,bunlar deli saçması demek kolay.O yüzden aslında hak vermiyor da değilim,insanoğlu hep kolaya meyillidir,kimse zoru sevmez,aykırı olmak istemez.Ben dünya düzdür teorisini de baya inceledim ne demişler diye ,saçma sapan argumanlar vardı aklıma yatmadı,yatsa valla onu da buraya yazardım)))))))))

2. HES kodu devletler üstü global bir sistemdir. TCKimlikNo ve Pasaport taşımamız anlamsız olacak bu durum olursa. Devlete gerek kalmayacak. Bizim bütün hayatımıza yapay zeka karar ve yön verecek. HES kodu kötü niyetli bir projenin ilk başlangıç adımı maalesef.

Amaç hastalığı kontrol etmek ve engellemekse bizde zaten TCKimlikNo ve Pasaport var, e-devlet var. Bunlar neyimize yetmiyor?

Peki HES in global puanlama sisteminde karar verici ULU MİMAR kim (ler) olacak? Yapay zekayı kim tasarlarsa kuralları o koyar. Yapay zekayı kodlayıp merkezi olarak kimin hangi durumda hangi puanı alacağına istedikleri gibi karar verebilirler.

Hayatında hiç kod yazdın mı? Yapay zeka sen neyi kodlarsan oradaki kuralları akıllıca işletir, yapay zekanın neyi nasıl öğreneceğine kodlayan karar verir.

Yapay zeka hangi ulusa hangi kökene hangi dine hangi geleneğe hangi göreneğe göre insanlara puan verecek? ULU MİMAR ın görüşü neyse ona göre. ULU MİMAR kim (ler) olacak? Sandalyede oturan beyaz saçlı üstün adam (lar).

Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Şu an uçağa, cruise'a, taksiye, toplu taşımaya binemiyorum, otellerde kalamıyorum, ofise veya konferanslara, toplantılara gidemiyorum. Yalnız ben değil bütün dünya bu halde. CovidPass neden kölelik olsun anlamadım. Asıl hala böyle bir şey yapmamış olmalarından ötürü sinirliyim.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yok adamlar uyanık bir gerçeğin yanına on tane çakma teori koyuyorlar ki sizin gibi düşünenler bu tarz konulara kafa yormasınlar ne denirse eyvallah diye kabul etsinler.Ben şu noktada eminim siz bu lafı ettiniz ama sn sadecegrafiğin verdiği linki seyretmediniz,acaba ne denmiş diye düşünmediniz bile.
    Yanılıyorsunuz iddiaların hepsini inceledim. Uzay araştırmaları en fazla ilgi duyduğum alanlardan biri.

Size sadece şunu söyleyeyim. o dönemde amerika ile rusya arasındaki uzay yarışı vardı malum. Amerika aya gitmekle bu yarışı kazandı. Rakibi olan Rusya bile amerika aya gitmemiştir diyemedi. Eğer aya gerçekten gidilmeseydi rakibi olan rusya bunu bilimsel verilerle ispatlar amerikayı zor duruma düşürürdü.

Buradan bazı iddialara cevap verilmiş: https://tr.wikipedia.org/wiki/Ay%27a...mediği_iddiası

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    HES kodu devletler üstü global bir sistemdir. TCKimlikNo ve Pasaport taşımamız anlamsız olacak bu durum olursa. Devlete gerek kalmayacak. Bizim bütün hayatımıza yapay zeka karar ve yön verecek. HES kodu kötü niyetli bir projenin ilk başlangıç adımı maalesef.

Amaç hastalığı kontrol etmek ve engellemekse bizde zaten TCKimlikNo ve Pasaport var, e-devlet var. Bunlar neyimize yetmiyor?

Peki HES in global puanlama sisteminde karar verici ULU MİMAR kim (ler) olacak? Yapay zekayı kim tasarlarsa kuralları o koyar. Yapay zekayı kodlayıp merkezi olarak kimin hangi durumda hangi puanı alacağına istedikleri gibi karar verebilirler.

Hayatında hiç kod yazdın mı? Yapay zeka sen neyi kodlarsan oradaki kuralları akıllıca işletir, yapay zekanın neyi nasıl öğreneceğine kodlayan karar verir.

Yapay zeka hangi ulusa hangi kökene hangi dine hangi geleneğe hangi göreneğe göre insanlara puan verecek? ULU MİMAR ın görüşü neyse ona göre. ULU MİMAR kim (ler) olacak? Sandalyede oturan beyaz saçlı üstün adam (lar).

Şimdi sakin ol ve elindeki telefonu kapat. Ardından hızlıca modeme koş ve fişini çıkart. Evdeki tüm elektrinik eşyaları sökmeye başla. Tüm elektronik eşyaları yardıma muhtaç birine hediye et.
    Şehirde oturuyorsan, şehirden uzak sakin bir yere taşın. Doğa içinde olursa daha iyi olur.
    Doğaya baktıkça yaradana şükret ve herşeyin üstesinden geleceğine inan.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. bizim Mason pirefesörler aşı olsak bile en az 2 yıl daha maske takacaksınız diyorlar. Maske takarken havasızlıktan mı öleceğiz? Ben en iyisi senin tavsiyene uyayım. Kendimi dağlara doğaya bayırlara atayım. 2 yıl daha maske takarsam zaten bunalımdan ölürüm. Tavsiyen için çok teşekkürler.

https://twitter.com/merilayn83/statu...431041024?s=20

Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Şimdi sakin ol ve elindeki telefonu kapat. Ardından hızlıca modeme koş ve fişini çıkart. Evdeki tüm elektrinik eşyaları sökmeye başla. Tüm elektronik eşyaları yardıma muhtaç birine hediye et.
    Şehirde oturuyorsan, şehirden uzak sakin bir yere taşın. Doğa içinde olursa daha iyi olur.
    Doğaya baktıkça yaradana şükret ve herşeyin üstesinden geleceğine inan.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    Yanılıyorsunuz iddiaların hepsini inceledim. Uzay araştırmaları en fazla ilgi duyduğum alanlardan biri.

Size sadece şunu söyleyeyim. o dönemde amerika ile rusya arasındaki uzay yarışı vardı malum. Amerika aya gitmekle bu yarışı kazandı. Rakibi olan Rusya bile amerika aya gitmemiştir diyemedi. Eğer aya gerçekten gidilmeseydi rakibi olan rusya bunu bilimsel verilerle ispatlar amerikayı zor duruma düşürürdü.

Buradan bazı iddialara cevap verilmiş: https://tr.wikipedia.org/wiki/Ay%27a...mediği_iddiası
    Bu hikaye şuna döner rusyanın karşı iddaada bulunması için önce kendisinin gitmesi gerekirdi.

Bu arada ev konusuna gelirsek 100 bin dolar fiyat biçilen evler hızla düşüyor mu yoksa TL fiyata mı geçtiler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. Konutta şuan çok bir değişiklik yok gibi ama 2.elde araba fiyatları düşmeye başladı. Aslında normalleşmeye başladı
    Konutta düşüş çok olağan bir durum değil. Genelde ya küçük düzeltme yada durağan geçer. Durağan geçmesi de aslında düşüş gibi düşünülebilir
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bu hikaye şuna döner rusyanın karşı iddaada bulunması için önce kendisinin gitmesi gerekirdi.

Bu arada ev konusuna gelirsek 100 bin dolar fiyat biçilen evler hızla düşüyor mu yoksa TL fiyata mı geçtiler.

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku

yaklasik 2 aydir takip ettigim bir ev vardi 1 2 sefer konustuk 720binden asagiya kesinlikle inmemisti[3 yildir ev bos kiraya bile vermiyordu sahibi] bugun 665bin e pazarligi bitirdik .
    biraz durgunluk var ama mevkisi ve oturumu iyi olan evlerde dusme yok
    baska bir ev vardi normal piyasasi ici yapili yada olmamasi olarak1.000.000 baslayip 2.000.000 a kadar gidiyor 1.650.000 istedigi rakam ben 1.400.000 verdim anlasamadik bugun birisi 1.600.000 e almis
    ben bu ay 1 daire 1 dukkan aldim odemelerini yarin oglene kadar yapacagim yarindan itibaren dolar yukari ev fiyatlari asagi olur
    ....

Sayfa 962/1002 İlkİlk ... 462862912952960961962963964972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •