Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 964/1002 İlkİlk ... 464864914954962963964965966974 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,705 - 7,712 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Bodrum’da bir ev ile ilgileniyordum. Yaz basinda 130 Bin Dolar olan ev su an 200 Bin Dolar oldu. Sadece o ev degil, etrafindaki evler de ayni oranda zamlandi. Evin yaz aylarinda kirasi 2-3 bin Dolar, baya sasirmis durumdayim.
    Sadece bodrum değil yazlık evlerin olduğu çeşme, kuşadası, marmaris, antalya hepsinde Covid pandemisi nedeniyle anomali oluştu. Merak etmeyin aşı sonrası bu yaz o bölgelerde balon inecek.. Pandemi sonrası insanlar tıpış tıpış Büyükşehirlere geri dönecek... Hatta yazlık bölgelerinde 3-4 yıl fiyatlar yatay ve aşağı yönlü seyredecek . Şu aralar son alıcısını bekliyor alanın elinde patlayacak
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sadece bodrum değil yazlık evlerin olduğu çeşme, kuşadası, marmaris, antalya hepsinde Covid pandemisi nedeniyle anomali oluştu. Merak etmeyin aşı sonrası bu yaz o bölgelerde balon inecek.. Pandemi sonrası insanlar tıpış tıpış Büyükşehirlere geri dönecek... Hatta yazlık bölgelerinde 3-4 yıl fiyatlar yatay ve aşağı yönlü seyredecek . Şu aralar son alıcısını bekliyor alanın elinde patlayacak
    Gerekçeniz ne ?
    Ben çevremdeki komşularıma bakıyorum her geçen yıl konaklama süreleri artıyor ?
    Benim bodrum özelinde gördüğüm risk su konusu o şehir yaz kış 500 bin kişiye göre tasarlanmadı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Gerekçeniz ne ?
    Ben çevremdeki komşularıma bakıyorum her geçen yıl konaklama süreleri artıyor ?
    Benim bodrum özelinde gördüğüm risk su konusu o şehir yaz kış 500 bin kişiye göre tasarlanmadı.

Gerekçem şu an ben de pandemi nedeniyle Yukarıda saydığım yazlık bölgesinden birindeyim ve çevremde dolu kişi buradan ev aldı ve yazlıkta yaşamanın inanılmaz sıkıcı olduğunu hepsi dile getiriyor. Pandemi bitince buraları boşalacak. Tabi haliyle durumu fırsat bilenler fiyatları şişirdi.. Yazlık demek her sene bakım masrafı demek. Çoğu kişi bu gerçeklerle daha yüzleşmedi. Boyası, çatısı, elektrik ve su tesisatları vs.. her yaz daha bir ton masrafı beraberinde getirdiğini görecekler.. Geçici hevesler çabuk biter...
    Teknikçi deyimiyle RSI: 80'i geçti yani aşırı alımlar hep düşüşle sonuçlanır ve son alanın elinde patlar...

dolarda 8,58 coşkusundan dolar alan gibi düşünün...
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

4. Bu başlığı takip edenler son 10 yıl buradakilerin sözünü dikkate alsaydı muhtemelen yaya kalmıştı.
    Sürekli fiyatlar balon deniyor ama her yükselişe bir neden bulunuluyor.
    Kimisi pandemi diyor, kimisi kredi indirimleri diyor, kimisi nüfus diyor, kimisi kentleşme diyor, kimisi müteahhit diyor.
    Dediklerinin sürekli tersi çıkıyor.
    Öncelikle sektörü ve halkın konuta yönelik davranışları bilinmedikçe bu tip hatalı öngörüler devam edecektir

5.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    Sn Egeli, Djoz , Tasarrufcu Tesekkurler
    bugun odemelerini yaptim yil bitmedende tapularini aldim
    .ben normalde turk bankalarini kullanmiyorum ama son 2 ayda Turkiye bankalarina 350bin$ para aktardim .ve bu beni ciddi anlamda rahatsiz ediyordu belli bir kismini cekip evde bulunduruyordum buda rahatsiz edici bir hal aldi. bana gore suan borsada emtialarda yatirim zamani degil . her aksam rakimi icerim ama birikimi faiz de degerlendirmedim bugune kadar o yuzden bosta olan parayi en risksiz sekilde gayrimenkule aktarmak benim icin uygun dedim ve alim yaptim . dedigim gibi amac kira gelirim olsun degil . burdaki asil amacim sonucta ölumlu dunya yarin bir gun geride kalanlara birseyler birakabilmek.Zaten tapularinida kendi ustume bile almadim esimin ustune aldim.
    bundan sonraki gunlerde 200 carpan denk gelirse gene alim yaparim. bunu beklerken olduda Gumus Onsu 18$ i gorurse o zaman gayrimenkul olayini askiya alir uzun vadeli Gumuse donerim

Evde saklama işi çok riskli. Gerçi bankada da olsa bunu bilenlerin vicdanı körelmiş se sonuç acı oluyor. Bu sabah ekranlarda akademisyen bayanın önce hunharca boğazının kesildiğini sonra da yakıldığını öğrendiğimizde insanlığımızdan utandık. Evine dekorasyon için işçi olarak girmiş bir ********, bakmış ki kadın yalnız, sohbette ( hümanist hoca hanım, bunu adam sanıp muhatap almış ) parasının olduğunu öğrenince planını yapıyor.

ALLAH böyle ölüm vermesin. Kadının bankadaki paralarını eft yaptırmak için işkence yapmış. Ülke bu kadar bozulmuş, işimiz çok zor.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Gerekçem şu an ben de pandemi nedeniyle Yukarıda saydığım yazlık bölgesinden birindeyim ve çevremde dolu kişi buradan ev aldı ve yazlıkta yaşamanın inanılmaz sıkıcı olduğunu hepsi dile getiriyor. Pandemi bitince buraları boşalacak. Tabi haliyle durumu fırsat bilenler fiyatları şişirdi.. Yazlık demek her sene bakım masrafı demek. Çoğu kişi bu gerçeklerle daha yüzleşmedi. Boyası, çatısı, elektrik ve su tesisatları vs.. her yaz daha bir ton masrafı beraberinde getirdiğini görecekler.. Geçici hevesler çabuk biter...
    Teknikçi deyimiyle RSI: 80'i geçti yani aşırı alımlar hep düşüşle sonuçlanır ve son alanın elinde patlar...

dolarda 8,58 coşkusundan dolar alan gibi düşünün...
    Masraflar normal eve göre yüksek ama abartı yüksek bir masrafı yok. Bizim gördüğümüz en ağır bakım çatı masrafı oldu . Sıkıcı olması sosyal izolasyondan kaynaklanıyor. Yoksa sosyalliğin fazla olduğu sitelerde gelsin börekler gitsin çaylar.
    İzmir çevresi için konuşuyorum. Sezon nisan, mayısta başlar kasım soğukları ile biter.

O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Masraflar normal eve göre yüksek ama abartı yüksek bir masrafı yok. Bizim gördüğümüz en ağır bakım çatı masrafı oldu . Sıkıcı olması sosyal izolasyondan kaynaklanıyor. Yoksa sosyalliğin fazla olduğu sitelerde gelsin börekler gitsin çaylar.
    İzmir çevresi için konuşuyorum. Sezon nisan, mayısta başlar kasım soğukları ile biter.

Şu an pandemi nedeniyle kalabalık ve ister istemez sosyallik oluşuyor ben de Kuşadasındayım. Normalde 110 bin olan nüfus Bu pandemide kış olmasına rağmen 470 bine çıktı. Belediye geçen yerel haberde söylemişti ve altyapının bunu kaldırmadığını da belirttiler.

Bir de daha önceki yılların birinde yani pandemi öncesinde kışın yazlıkta kalmıştım resmen ıssızdı şimdiki gibi değildi akşam sokaklarda köpeklerden başka kimse gezmiyordu. Ez cümle pandemi sonrası yaşanan bu durum geçici bir durum herkes pandemi bitse de dönsek diyor...

Yazlık demek lüks demek eskiden önce şehirde normal bir ev alınır ve daha sonrada keyif için normal evin yarı fiyatına yazlık alınırdı ama bu pandemi fiyatları nedeniyle yazlıklar İstanbul fiyatlarını geçti...zaten bitince herkes dönecek çevremde...

benim tespit ve dileklerim dolar yatırımcısı olaraktır. altın, mevduat, ev, hisse, viop yatırımcısıda kendi yatırımlarına göre muhasebesi yapsın

5.90 lar ile ocak ayında başladığımız doları 7.30 lar ile bugün itibariyle kapatmaktayız
    resmi enflasyonun çok üstünde gerçek enflasyonun civarında bir getirisi var
    dolayısıyla dolar yatırımcısı resmi olarak kazanmış gayrıresmi olarak başabaş bir yılı kapatmıştır.
    reel anlamda bir kaybının olmaması dolar yatırımcısının karı olmuştur.
    hani 8.40 larda kapamış olsak bizim için kazançlı ülke için zararlı bir durum oluşacaktı.
    ne şiş yanmış ne kabap yanmış bir durum oluştu
    mb sının anlamsız inatları (mb yönetenlerinin dirayetsizliği bir başkasının inadı demek daha doğru olur)
    doları 8.40 lara çıkardı
    yılsonu itibariyle günü kurtarmış olsakta
    önümüzdeki yılki rekor iç ve dış borç ödemeleri
    mb rezervlerindeki eksi durum
    dış ticeret açığındaki yükseliş
    covid nedeni ile istenen artışın olmayacağı turizm gelirleri önümüzdeki yıl TL nin handikapları
    ha birde buna siyasetçilerimizin ilginç politikaları ve tuhaf çıkışları eklenip dünyayıda bir sürü manyağın bir arada yönettiğinide göz önüne alınınca ekonomik anlamda çok zor bir 2021 ülkeyi ve bizleri bekliyor.
    tek umudumuz aşının başarısı ama bu sağlık yönetimi ve kel başa şimşir tarak misali bilim kurulumuzla bundada birşeylerin ters gitme ihtimali çok yüksek

her türlü olumsuzluk ve karamsarlıklarla girdiğimiz 2021 yılının dünyaya ülkeme forum ahalisine sağlık, mutluluk, iç huzur, zenginlik, sevgi ve her ne diliyorlarsa onu getirmesi diliğiyle hepinize mutlu bir yıl diliyorum.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 964/1002 İlkİlk ... 464864914954962963964965966974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •