Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 975/1002 İlkİlk ... 475875925965973974975976977985 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,793 - 7,800 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. fırsatları bilmiyorum ama 1.2 milyona satılmayan evi bugün 2.5m dan ilanda görünce fırsat çıkmayacağını hatta her sene ev almanın bile ne kadar zor olacağını tahmin bile edemiyorum. Hadi bizi geçtim de evlatlar için çok daha zor

2. Ev yatırımında yıpranmapayıda hesaba katılmalı. Evler eskidikçe hem değer artışı azalıyor hemde tamir masrafı artıyor. Bu yüzden 0 alınıp 10.yıldan sonra satıp yerine yenisini almak lazım.
     Alıntı Originally Posted by Vadeci33 Yazıyı Oku
    F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ekrem İmamoğlu bundan İstanbul un mimarisini farklı şekilde şekillendirecekmiş. Eski klasik tarzı bırakıyor belediye olarak. Değişik bir moda geliyor. İyi mi kötü mü bilemedim? Modacı Dilara Fındıkoğlu bakalım Ekrem İmamoğlu için nasıl tasarımlar yapacak?

Türk modacı Fındıkoğlu'nun satanizm defilesi, İngiltere yi karıştırdı

https://tr.sputniknews.com/amp/yasam...defile-seytan/

https://twitter.com/sputnik_tr/statu...222912000?s=21

https://twitter.com/mehmetali_onel/s...280960514?s=21
    Selamlar.

Hiç bir partiyi desteklemediğinizi söylemiş olsanız dahi tweetini paylaştığınız zat ahaber'de çalışmış.

Ahaber, aşağıdaki yalan haberi yapabilecek kadar ahlaksız, yalancı ve habercilikten uzak bir kuruluştur:

https://youtu.be/IVPGcMjuxyU

Haberlerinin yalan olduğu ve milleti kandırdıkları ortaya çıktığında dahi, utanıp habercilik sektöründen ellerini ayaklarını çekeceklerine hiçbir şey olmamış gibi yayın hayatlarına devam etmişlerdir.

Piyasada bu denli utanmaz, habercilikten bu kadar nasibini almamış ve bu millete yalan haber servis etmekten bu kadar utanmayan sözde haber kanalları varken her Türk vatandaşının, kendini kandıran bu düzenbazların karşısında dik durması gerekir diye düşünüyorum.

Size de naçizane önerim, bu ve bunun gibi yalan habercilik yapan kuruluşlara bulaşmış kişilerin söylemlerine itibar etmemeniz.

Sonuçta bu adamlar iftira atarak kul hakkına giriyor. Onların destekçileri de illaki ahirette hesap verecek.

LM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. ev fiyatlarının bu sene çok hızlı yükseldiğini düşünüyordum fakat şu pandemide araç fiyatları x2, en kötü hisse x2 - x3 olunca ev fiyatlarının ucuz bile kaldığını düşünmeye başladım.
    resmen bilen bilmeyen az bi cesareti varsa borsa zengini olmaya başladı..

5.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    ev fiyatlarının bu sene çok hızlı yükseldiğini düşünüyordum fakat şu pandemide araç fiyatları x2, en kötü hisse x2 - x3 olunca ev fiyatlarının ucuz bile kaldığını düşünmeye başladım.
    resmen bilen bilmeyen az bi cesareti varsa borsa zengini olmaya başladı..
    malum trendin varlığı inkar edilemez, tabii ki trenden zamanında atlamasını da bilmek gerekiyor, okumuş insan risk almak konusunda maalesef zayıf alıyor.

froto gibi temeli çok sağlam hisseler, işyat gibi fondan bozma hisseler bile inanılmaz paralar bıraktı.

haliyle çok ve kolay kazanılan paranın bir kısmı emlaka gitti.

nihayetinde finansal piyasalar riskli/sanal dünya, bir noktada fiziki varlıklara dönmek lazım

Ev almak kölelikten ilk çıkış anahtarıdır.. Her sene kira ne kadar artacak çık diyecek mi gibi sıkıntılar olacaktır.. Daire sahibi olmayan her arkadaşa ev sahibi olmalarını tavsiye ederim.. ikinci üçüncü gayrimenkul bana cazip size olmayabilir.. Nakit akışı konusunda kira geliri güzeldir ama vay ev eskidi vay masraf çıkıyor vay faize yatırsaydım türü konuşan bulaşmasın.

7. Konut almanın mantıklı ve garanti olması yönü bana göre, kredili kaldıraç imkanı sağlaması.
    Örneğin 100 bin peşinat ile 400 bin değerinde bir ev alıyorsunuz ve ilk etapta cebinizden 100 bin lira çıkıyor ve karşılığında minimum 15 bin yıllık kira alıyorsunuz yaklaşık olarak. Tabi evin fiyatının kira çarpanı maks. 240 olacak ve faiz oranı 1 in altında olacak.

8. Aldigim Yere bugun 3 tane mimar goturdum
    1. mimar hesaplamasini yapti minimum 450bin tl masraf ederiz dedi [ malzemeleri kendim alip isciliginide kendim yaptiracagim ]
    2.ve 3. mimar asagi yukari ayni rakami cikardi onlarda minimum 350bin masraf ederiz dedi
    yarin detaylica bir hesap cikartip sayet 300bin e istedigim seklilde cikarsa tadilata baslayip oraya kendim gecip suanki yerio kiraya verecegim

Haziran ayinda Yaylaya 3. kati yaptirdim 2+1 seklinde zaten 2 kat vardi ustune 3 kat olarak dusunun
    birde dis cepheye 270 metre kare -40 a kadar dayanikli serramik yaptirmistim 22bin$ a mal olmustu hepsi
    60x120 seramik isciligi icin metre karesi 23 lira vermistim yayla oldugu icin normal fiyattan %20 30 fazla olur iscilik
    suan shrin gobegindeki ev icin ayni is icin istenilen fiyat 30 35 tl arasinda degisiyor

yani son 6 ayda malzeme fiyatlarini incelemedim detaylica ama iscilik fiyatlari bile %30 artmis gozukuyor
    ....

Sayfa 975/1002 İlkİlk ... 475875925965973974975976977985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •