Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 981/1002 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,841 - 7,848 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Sitelerdeki yüksek aidatlara dikkat, bir siteden ev almadan önce iyi araştırma yapmak gerekli, bütçenizi aşabilir.

Şikayetvar.com sitesinden vs araştırmakta fayda var,

İstanbul'daki bir şikayetçi şu şekilde özetlemiş: Aidat 440Tl + ortak giderler 338TL + Isınma 538 TL= 1316TL.

Başka bir şikayetçi aynı site için 3+1 daire için ayda 1000TL'ye yakın ödediğini, buna rağmen 1038 TL asansör bakım parası istenildiğinden yakınıyor.

Yani aidat şu deniliyor, iyiymiş diyorsunuz, ama bu paraya ek olarak ortak gider, bakım paraları adı altında ek ödemeler konuluyor, size söylenen bedelin 2 katını ödemek durumunda kalabiliyorsunuz.
    Kiracılıktan kurtulmak istemeyenler için güzel bir alternatif.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Sabah sabah yine sinirim zıpladı. Herkes biribirinin rızkına çökme derdinde.
    Fox tv seyrediyorum. Esnafın biri Akşener'e diyor "devlet mal sahiplerine söylesin, mal sahipleri 3-4 ay kira almasın"

Oldu canım. Biz ekmek yemiyoruz di mi? Biz ev geçindirmiyoruz. Tek ev geçindiren sensin.

Bu zıçtımın virüsü 1 yıldır var, ve bittiği falan yok. 3 aylık mesele değil bu. Belki de 3 yıl sürecek.
    Sizin derdiniz virüs sürdükçe hiç kira vermemek. Mal sahibinin malına ve rızkına çökmek.

İyi niyetli adam beleş peşinde koşmaz.
    Der ki "abi eskiden 20 kazanıp sana 10 veriyordum, şimdi 8 kazanıyorum sana 4 vereyim."
    Mal sahibi kabul ederse işine devam edersin. Kabul etmezse tası tarağı toplar gidesin. Bu kadar basit.

Virüs var millet iş yapamıyor diye fırıncı beleş ekmek veriyor mu?
    Dönerci beleş döner veriyor mu?
    Ben niye malımı beleş vereyim?

Evin bütçesi suyla dönmüyor, biz de her şeyi parayla alıyoruz.
    Daha dün mtv yatırdım.
    Geçen hafta da 1.140 TL bağ kur primi ödedim. Martta da gelir vergisi var. Mayısta da emlak vergisi.
    Devlet virüs var diye bunları affediyor mu?

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Sabah sabah yine sinirim zıpladı. Herkes biribirinin rızkına çökme derdinde.
    Fox tv seyrediyorum. Esnafın biri Akşener'e diyor "devlet mal sahiplerine söylesin, mal sahipleri 3-4 ay kira almasın"

Oldu canım. Biz ekmek yemiyoruz di mi? Biz ev geçindirmiyoruz. Tek ev geçindiren sensin.

Bu zıçtımın virüsü 1 yıldır var, ve bittiği falan yok. 3 aylık mesele değil bu. Belki de 3 yıl sürecek.
    Sizin derdiniz virüs sürdükçe hiç kira vermemek. Mal sahibinin malına ve rızkına çökmek.

İyi niyetli adam beleş peşinde koşmaz.
    Der ki "abi eskiden 20 kazanıp sana 10 veriyordum, şimdi 8 kazanıyorum sana 4 vereyim."
    Mal sahibi kabul ederse işine devam edersin. Kabul etmezse tası tarağı toplar gidesin. Bu kadar basit.

Virüs var millet iş yapamıyor diye fırıncı beleş ekmek veriyor mu?
    Dönerci beleş döner veriyor mu?
    Ben niye malımı beleş vereyim?

Evin bütçesi suyla dönmüyor, biz de her şeyi parayla alıyoruz.
    Daha dün mtv yatırdım.
    Geçen hafta da 1.140 TL bağ kur primi ödedim. Martta da gelir vergisi var. Mayısta da emlak vergisi.
    Devlet virüs var diye bunları affediyor mu?
    Esnaf iyi kazandığında mal sahibiyle paylaştığı için kötü zamanda yardım istemesi doğaldır.
    Neden devlet değil mal sahibi onu anlamadım.
    Sen vergini tam yatırdıysan, kiranı tam gösterdiysen bugünlerde sana destek sırası devlette.
    Ama yıllardır kağıt üzerinde olsada zarar edip, çalışmakta ısrar eden esnafa devlet olarak yardım ederken 2 kere düşünürdüm.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Yahu bizim halkımız ne kadar saf temiz insanlar.Şikayetvar sitesine bakıyorum,suryapı,nef ,teknik yapı vs şirketlerinden adamlar ev almış evin 5 yıldır tapusu yok tapunun üzerinde banka ipoteği var veya teslimatı 3 yıl geciktirmiş,inşaat ilerlemiyor,gecikme kirası ödenmiyor falan envai çeşit kazık yenmiş hala verilen tepki mağdur olduk sizin gibi büyük bir şirkete yakışmıyor vs.Yahu sen batmışsın zaten ,şirkete dava aç, hukuken hakkını arasana,ilk dava açan hakkını ilk önce alır,bir avukata danış hakkını ara,kurumsal şirkete yakışmıyor demekle malını kurtarabilirmisin,cidden değişik bir halkımız var.

Arkadaşlar bu tarz şirketlerden maketten ev alanlar varsa fazla beklemeden hukuki yollara başvursunlar,hukuken ilk başvuran ilk hakkını alır.Ha ilk önce malum ilk alacaklı devletttir,sonra ipotek vs koyduran bankalar şirketler,en son alacaklı ilk dava açan normal vatandaşlardır ona göre.

Videonun 25.dakikasından itibaren seyredilmesini tavsiye ederim

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    ...Esnafın biri Akşener'e diyor "devlet mal sahiplerine söylesin, mal sahipleri 3-4 ay kira almasın"
    Kenara attığı paralar azalınca buna yeltenen çok oluyor.

Bu ay iyi iş yaptım al sana kiranın 2 katı diyen yok. Bu günler için parasını biriktirmemişse geçmiş olsun kanun ne diyorsa o.

Zaten stopajı %10'a düşürdüler. Uzatılmazsa 10 ay %10 stopaj ödemiş olacak kiracı. 6 haftalık kira parası kar etti hepsi. Ama bu paranın da büyük kısmını mülk sahibi ödeyecek

şöyle ki:

%20 olan stopajın kalan %10 luk kısmı vergi dilimine göre dükkan sahibinin üzerine kalacak. Tabi millet daha uyanmadı. Vergi verirken hoplarlar.

Diyelim ki net 10 bin TL kirası olsun işyerinin.

10 ay boyunca Stopaj %20'den %10'a düştüğünden dolayı dükkan sahibi 10.101(onbinyüzbir) tl daha fazla vergi ödeyecek Vergi diliminde üst sıralardaysanız bu ödeyeceğiniz vergi artar.

Kiracı ise 13.888 TL daha az vergi ödeyecek.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 981/1002 İlkİlk ... 481881931971979980981982983991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •