Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 999/1002 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,985 - 7,992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Kira çarpanlarından sürekli bahsediliyor.
    Belkide 300-350lik kira çarpanları kira artışından dolayı 200-250lere düşecek.
    Tabi bu durum dar gelirli ve orta direk için daha kötü bir durum

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,653
    Kiraların artışı tabiki asgari ücret zamları, memur zamları, beyaz yaka zamları endeksli. Aidat bedelleri bu sene asgari ücret oranında arttı. Hamamsız spasız siteye ben 400 kagıt aidat ödüyorum.
    Ülkemizin orta sınıfı beyaz yaka memur agırlıklı oldugu icin ve en kral zam bu sene %20 olacagı icin ve eli yüzü düzgün sitelerin aidatları bu seviyedeyken ev sahipleri kiranın yatmasına dua etsin.
    Kiracısız site evi yılda -5bin yazar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Akinonya Adası Kuzey Şato
    Gönderi
    3,920
     Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    Kiraların artışı tabiki asgari ücret zamları, memur zamları, beyaz yaka zamları endeksli. Aidat bedelleri bu sene asgari ücret oranında arttı. Hamamsız spasız siteye ben 400 kagıt aidat ödüyorum.
    Ülkemizin orta sınıfı beyaz yaka memur agırlıklı oldugu icin ve en kral zam bu sene %20 olacagı icin ve eli yüzü düzgün sitelerin aidatları bu seviyedeyken ev sahipleri kiranın yatmasına dua etsin.
    yaklaşmakta olan en büyük tehlike bu

zamanla o sitelerin hepsi kodamanların kiler dahil
    tasarruf tedbirlerine gidip o masrafları kısmak zorunda kalacaklar.

yoksa çoğu patlar bu projelerin ki şuan bile patladı:
    İŞ İŞ YAPMAZ. ADAM İŞ YAPAR. ms2026 Akinolu Kentuf.

5. O yüzden yatırım için site tarzı, kısmen aidatı yüksek evlere hep soğuk bakmışımdır.

Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Alıcı bulurlarsa daha fazla zam yapsınlar bence, evin peynirden, sütten, yumurtadan ne farkı var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hangi yıl hangi semt nasıl bir daire.

İstanbul un göbeği için örnek veremem ama Güngören gibi bir semtte 2010 yılı sonrası yapım dairelerin kirası 2000TL civarı.

tabii ki otoparksız bahçesiz apartman dairesi, site falan değil.
    Oralarda oturan arkadaşın evi vardı 1400 TL civarı idi kiracı arıyordu son konuştuğumuzda apartmana ait iki kişilik otoparkıda vardı Diye biliyorum.

Bahçe katı idi bahçe kullanımı da vardı dediğinizin aksine .

Kiracı ile çok uğraşan karşı komşu kefil sözleşmesi yaptırdı güvenilir başka birisine o şartla kiralıyor evini .

Kefilin 2-3 tapusu olmasını şart koşuyorum diyordu

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Süslü ve GÜVENLİKLİ sitelere hep karşı oldum. Büyük konuşma büyük lokma ye dedikleri gibi gittim, acil ihtiyaçtan güvenlikli sitede daire kiraladım. Her yer kamera, kapıda güvenlik elemanı. Dün gece saat 01:10 gibi , dairenin telefonu çaldı, açtım ses yok ve kapandı. O anda asansör hareketlendi, kapı merceğinden baktığımda otomat yandı birisi asansörden indi ama hiç hareket yok. Otomat söndü, bir daha yanmadı. Güvenliği aynı sistem telefonundan arayıp durumu söyledim.

5 dk. içinde elinde sopayla geldi, etrafa baktı. Bir şey yok. Kameraya bakmasını, telefon santralinde arayan numaranın görünebileceğini, bakmasını istediğimde ; '' telefonların belirlenme imkanının olmadığını, kameraların da akşam toptan arızaya girdiğini '' söyledi. İyice kıllandım. tabancanın ağzına mermiyi verip, bu gece öyle yattım. Kimdi, niyeti neydi ? Güvenlik için ayda daire başına 200 TL. neden ödenir , yönetici firma zaten kayıp.

Bütün bunlar gerçekte işe yaramayan, çevreye hava atmak, istihdam yaratmak için uydurulmuş işler.

Sayfa 999/1002 İlkİlk ... 49989994998999799899910001001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •