Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 6/1002 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 41 - 48 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    bugun araba surerken radyoda duydum literature overtourism diye bir kelime girmis

yani bir sehire kapasitesinin uzerinde turist gelmesi olayi

sebepler

1) Ucuz havayollarinin cin ve hindistan gibi fakir ulkelerde patlamasi

2) Petrolun eskiye gore nispeten ucuzlugu

3) sosyal medya ki en onemlisi bu

4) Airbnb gibi sirketlerin ucuza otel alternatifi olmalari

5) Dunya capinda yasli ve emekli sayisinda patlama

Dunyada bir tane Paris Londra Prag Istanbul var. Eninde sonunda eline 3 kurus gecen dunya insani solugu bu sehirlerde alacak. Ama dunyada 9 milyara yakin insan var. Bu isin sonu ne olacak?

Ayni kapasite sorunu havalimanlarinda ve ucus sahasinda da kendini gostermeye baslamis. Ucaklarin birbirine x metreden fazla yaklasmasi yasak ama havadaki ucak sayisi hersene rekor kirarken sorunsuz ucus nasil olacak? Buyuk ve adi cikmis sehirlere turist yigilmasi nasil onlenecek programda bunlari tartisiyorlardi.

Turkiye acik hava muzesi gibi bir ulke, ama o kadar kotu yonetiliyorki hem sehirler hem oren yerleri berbat halde. Her tarafinda dolar fiskirmasi gereken yerlerimiz var ama bakim yok ilgi yok.

Kisa vadede bende Istanbuldan umidimi kestim ama uzun vadede potansiyeli muthis bu cok bariz. Uzun vade nedir ? 50 yil mi 100 yilmi bilmiyorum.
    Birleşmiş Milletler: "Dünya nüfusu 2050'de 9 milyar 700 milyon olacak"

Birleşmiş Milletler'in New York Genel Merkezi'ndeki Ekonomik ve Sosyal İşleri Departmanı, dün yayınladığı raporda halen 7 milyar 700 milyon olan dünya nüfusunun 2050 yılında 9 milyar 700 milyona ulaşmasının beklendiğini açıkladı. Raporda 2100 yılında ise dünya nüfusunun 11 milyarı bulacağının tahmin edildiği açıklandı.
    BM Nüfus Departmanının Müdürü John Wilmoth, "1950 yılında 2,5 milyar olan dünya nüfusu 2019'a kadar 3 kattan daha fazla artarak 7 milyar 700 milyona ulaştı. Demografik ve istatiksel metotları kullanarak, 2100 yılına kadar dünya nüfus artışını konusunda tahminde bulunduk. Son tahminlerimize göre, halen 7 milyar 700 milyon olan dünya nüfusu 2050 yılında 9 milyar 700 milyon, 2100 yılında da 10 milyar 900 milyon olacak" dedi.
    Raporda dünya nüfusunun yaşlandığı, nüfus artış hızının düşmesine rağmen hayat beklentisinin yükseldiği belirtildi. Halen dünyada her 11 kişiden biri 65 yaş üstündeyken, 2050 yılında bu oranın altıda bire düşeceği kaydedildi.
    John Wilmoth, dünya nüfusu artış gösterirken genç nüfusta düşüş, yaşlı nüfusta ise artış görüldüğünü belirterek, dünyanın sürdürülebilir bir gelişim arayarak yola devam edeceğini belirtti. Wilmoth, ayrıca nüfus artışında düşüş görülen ülkelerin sayısının da arttığına vurgu yaparak, 55 ülke ya da bölgede nüfus artış hızında yüzde 1'lik, 26 ülke nüfusunda ise yüzde 10'luk bir düşüş beklendiği uyarısında bulundu. 2019 ile 2050 arasında Çin'in nüfusunun 31 milyon 400 azalmasının beklendiği, dünyanın en kalabalık ülkenin ise Hindistan olacağı belirtildi.

2. İşyeri kiracısı .

Kışın soğuk oluyor diye pimapenleri ısıcamla ve kombi taktırmak istiyorum derse .

İşyerlerinde mal sahibinden isteme hakkı var mıdır

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İşyeri kiracısı .

Kışın soğuk oluyor diye pimapenleri ısıcamla ve kombi taktırmak istiyorum derse .

Benim bundan berbat bir konut kiracım vardı. Evi yeniden mefruş edip parasını da benim ödememi bekliyordu, tabi havasını aldı.

Kira sözleşmesini okuyun, orada bu sorunun cevabını bulacaksınız. Kiracı işyerini sağlam ve kullanılır durumda aldığını beyan eder, yapacağı tadilatlar için de sizden izin alması gerektiği belirtilir. Tabi masrafları kendisi karşılamak koşuluyla.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4. 21 Haziran Cuma 10:00 İNŞAAT MALİYET ENDEKSİ NİSAN'DA YILLIK %26,41 ARTTI, ÖNCEKİ %26,95

5. dolar 1 tl olsa daire fiyatları sabit mi kalır, azalır mı, artar mı?

6. 2 yıllı gösterge faiz % 20.00...19.97 de görmüş...

TR 2 YILLIK TAHVİL 20,00 20,22 -1,09 20,00 19,97
    TR 10 YILLIK TAHVİL 16,56 16,39 1,04 16,59 16,56
    TR 5 YILLIK TAHVİL 18,02 18,52 -2,70 18,02 18,02

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İşyeri kiracısı .

Sizin kontratınızı bilmem de, benim kontratlarımda kiralanan yerde kiracının sonradan yaptırmak isteyeceği şeylerin masrafını kiracı öder.
    Sonuçta yeri görüp beğenerek "olduğu haliyle" kiralamış.
    Ha herhangi bir değişikliğe izin vermem o ayrı.
    "Şurayı da şöyle yaptıralım djoz bey, buraya da şunu ekleyelim djoz bey, masrafı da sana kitleyelim djoz bey" gibi talepler itinayla reddedilir.
    Hatta parasını kendi bile ödeyecek olsa malımda değişiklik istemem ben.
    İnsanlar kiraladığı otomobilin teybini beğenmeyip değiştiriyor mu?
    Bence aynı mantık.

8. Mantık doğru, seçimini baştan yapacak.
    Ama standart bir dükkan her mesleğe uygun değilki.
    Ilk kiralama aşamasında bu konular konusulmali.
    Yoksa kontrat yaptıktan sonra adam ben pideciyim şimdi dükkana güzel bir fırın yapayım dediğinde, izin vermezseniz o işten maraza çıkar.

Sayfa 6/1002 İlkİlk ... 456781656106506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •