Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 328/1002 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428828 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    borçlanarak geçici bir refah yaşanan dönemlerdi o bahsettiğiniz nispeten rahat dönemler.
    sonuçta ne olduğu ortada insanlar borç batağında işsizlik arttı küçük esnaf silindi balinalar heryeri ele geçirdi köylü bitti tarım bitti ama 20 yıl iyi yaşamışız ne güzel
    fakir ama kendi kendine yeten bir toplumdan fakir ve kendine yetemeyen bir toplum olduk
    Katılırım.

Saygılar.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Televizyon telefon bizi bağlmlı yaptı. En son ekrana bakmadan tam 24 saat ne zaaman geçirdiniz acaba? Bakmadan durabiliyormusunuz? Duramıyorsannız benim gibi bağımlısınız. Ben en son askerde ekrana bakmadan bir gün geçirmiştim o da mecburiyetten eğitimde intikalde ekrana bakamıyorsun.
    Odamdaki TV'nin uydu fişinin gevşek olduğunu 1 ay sonra, yayın göstermediğinde farkettim.

Emme, PC ve telefon ekranı konusunda haklısınız.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Ben geçmiş kötüydü demiyorum. Hayat şartları geçmişte bugünden çok daha iyiydi diye zanneden arkadaşlar var. Öyle değildi. Yaşadığım 50 yıl içinde hep fakirlik fukaralık vardı. 80'ler ve 2000'ler(baÈâ„¢ı hariç ve 2010'ları da kastetmiyorum) nispeten diğer 10 yıllardan rahattı.
    İki dönem de bizim doğruları yaptığımız için değil dışarıdaki şartların uygun olmasından kaynaklandı bana göre.

Saygılar.
    hayat şartları ve hayat kalitesi farklı kavramlar.. mesela eskiden fatura ödemek için sıraya giriyordun.. şimdi internetten 1 dakkada ödemeni yapıyorsun.. hayat şartları teknolojiye ve genel insanlık seviyesine bağlı.. ama hayat kalitesi görece olarak maddi zenginlikle çok alakalı değil.. daha temel ve fakir koşullarda bile çok güzel bir hayat kalitesi sağlayabilirsin..kafa yapına bağlı..

hayat şartları eskiden daha zor olabilir ama belli alanlarda hayat kalitesi daha iyiydi mesela.. trafik mesela daha azdı.. yeşil alan daha çoktu.. bunlar mesela herhangi bir hayat kalitesi endeksinde hesaba katılan parametreler.. şimdi belki elinde iphone var, evde a+ buzdolabın, lcd tv var, ama yolda servis aracında git-gel 3-4 saatini heba ediyorsun..pencereden dışarı baktığında betondan başka bir şey görmüyorsun..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    70'ler konusunda bayağı spekülasyon yapılıyor. Ben yaşayan biri olarak izlenimlerimi anlatayım. Öncelikle renkli televizyon falan yoktu günde bir kaç saat TV olurdu o da siyah beyaz.

Ekonomi bugünkünden bile kötüydü. Nasıl iyi olabilirdi ki adı konmamış iç savaş(sağ-sol arasında) vardı. Ben 9 yaşında ailemle birlikte bizim apartmanın önünde film seyreder gibi adam öldürülmesini seyrettim. Bazı sokaklara giremezdiniz çünkü kurtarılmış bölgelerdi. Darbe olduğunda benim tanıdığım herkes sevinçten havaya uçtu, tabi fazla sürmedi bu sevinç.

..
    kurtarılmış bölge' şimdiki anlamından biraz farklıydı, mesela 90'larda küçük armutlu mahallesi kurtarılmış bölgeydi, polis giremezdi- ama polis gerekirse girebileceğinin mesajını vermek için yılda bir operasyon yapardı, helikoperler, zırhlılar, tomalar vs eşliğinde..

12-eyl öncesi bizim ege ilçesinde her mahalle her kahve kimin kontrolünde bilinirdi, sınırlara saygı vardı kendi içinde, ama mesela solcu militan kimliğin bilinen biri olarak ülkücülerin kahvesine girip oturmak- belaya açık davetiye yada belamı arıyorum' demek olur.. meydan okuma karşılıksız kalmaz genelde, kavga çıkar, çatışma çıkar.. tabii, dükknların olduğu alışveriş bölgelerinde kurtarılmış alan kontrolü olmazdı, bir nevi ortak alan, zaten çarşıdaki kahveler günübirlik gelen köylülerin gittiği yerler olduğu için kozmopolit nitelikte.. köylüler bu sol-sağ işine pek karışmazdı, politik yapanlar şehir merkezindeki gençlerdi daha ziyade, en başta öğrenciler (liseliler).. köy kahvelerinde paso memleket işleri konuşulurdu, ama köylük yerde kavga olmazdı, mesela bankaların millileştirilmesi üzerine tartışma hatırlıyorum bir köy kahvesinde- para akışının kontrolü niçin kompradorlara tanınmış bi imtiyaz olsun, bankacılık sistemi tamamen devletin elinde olmalı' falan diye

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    hayat şartları ve hayat kalitesi farklı kavramlar.. mesela eskiden fatura ödemek için sıraya giriyordun.. şimdi internetten 1 dakkada ödemeni yapıyorsun.. hayat şartları teknolojiye ve genel insanlık seviyesine bağlı.. ama hayat kalitesi görece olarak maddi zenginlikle çok alakalı değil.. daha temel ve fakir koşullarda bile çok güzel bir hayat kalitesi sağlayabilirsin..kafa yapına bağlı..

hayat şartları eskiden daha zor olabilir ama belli alanlarda hayat kalitesi daha iyiydi mesela.. trafik mesela daha azdı.. yeşil alan daha çoktu.. bunlar mesela herhangi bir hayat kalitesi endeksinde hesaba katılan parametreler.. şimdi belki elinde iphone var, evde a+ buzdolabın, lcd tv var, ama yolda servis aracında git-gel 3-4 saatini heba ediyorsun..pencereden dışarı baktığında betondan başka bir şey görmüyorsun..
    Aynen öyle . Gdo lu gıdalar ve artan teknolojinin insana verdiği zararları eklemek gerek buna. DDT yi abd neden türkiyeye verdi ve çiçek hastalığı neden çıktı? Arada mesela bir bağ var . Osmanlı döneminde tarım zehiri varmıydı? Şimdi herşeyde zehir var. Böcek zehrine ilaç tarım zehrine ilaç diyerek insanları kandırıyorlar. Elmanın üzerindeki tarım ilacını temizlemek için sirkeli suya koyun diyen bilim insanları elmanın üzerindeki tarım zehirini temizlemek için sirkeli su kullanın demiyor.

Çünkü bilim adamı bilim insanı oldu artık cinsiyeti bile ortadan kaldırıyorlar. İş adamı iş insanı oldu. Yavaş yavaş işte programlıyorlar yeni nesli. 20 sene sonra iş adamı diyince size gülecekler amca ne diyosun iş adamı ne diyecekler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

6. 2000'li yıllar, krizide dahil, 2011-2012'ye kadar her anlamda güzeldi bence. Milli takım dünya 3. sü oldu. 2001 krizinde bile ülkede bir umut vardı, evet tarihin en büyük krizi oldu ama herkes toparlıyacağımızdan emindi. Nitekim öyle oldu, 2003 de 0.50 centi gören endeks, 2007'de 5 centi test etti.

4 yıl.

70 li yılları ne annem ne de babam güzel anıyor, herkes bölünmüş ülkede, polis bile sağcı solcu diye ikiye ayrılmış : )))

7.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku

Özellikle İstanbul çok kötüye gitti hayat kalitesi konusunda. Adana mesela benim çocukluğumdaki kadar yeşil. Tabi biraz trafik arttı ama İstanbul ile kıyaslanmaz.

Saygılar.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Aynen öyle . Gdo lu gıdalar ve artan teknolojinin insana verdiği zararları eklemek gerek buna. DDT yi abd neden türkiyeye verdi ve çiçek hastalığı neden çıktı? Arada mesela bir bağ var . Osmanlı döneminde tarım zehiri varmıydı? Şimdi herşeyde zehir var. Böcek zehrine ilaç tarım zehrine ilaç diyerek insanları kandırıyorlar. Elmanın üzerindeki tarım ilacını temizlemek için sirkeli suya koyun diyen bilim insanları elmanın üzerindeki tarım zehirini temizlemek için sirkeli su kullanın demiyor.

Çünkü bilim adamı bilim insanı oldu artık cinsiyeti bile ortadan kaldırıyorlar. İş adamı iş insanı oldu. Yavaş yavaş işte programlıyorlar yeni nesli. 20 sene sonra iş adamı diyince size gülecekler amca ne diyosun iş adamı ne diyecekler.
    bu "gender identity" ve benzeri konularda insanları "politically correct" olmaya zorlayan kamusal alan gelişmeleri için jordan peterson 'u takip edebilirsin.. kanadalı bilimadamı.. you tube ta bu konular ve evrimsel biyoloji konularını da kapsayacak çok çeşitli konularda konuşmaları var..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 328/1002 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •