Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 249/1002 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn emlak dedim ya o iş bitti.Tüm yatırımlar için bir grafik görmüştüm.Yatırımların yatay zamanı olayları yönlendirenler topluyor bahse konu enstrumanı( borsa emlak,altın, gümüş ,hatta lale soğanı ).Grafik 30 derece ile arttığında kurumsal akıllı yatırımcılar,45 derece ile arttığında bireysel akıllı yatırımcılar 60 70 derece ile arttığında ve zirvede halk alıyor.Sonra durgunluk devresi geliyor en son çöküş.Durgunluk ve çöküşte deminki sıralama ile herkes satmaya çalışıyor.Bu hemen hemen balonlaşmış her enstrumanda geçerli bir şey bence.Şimdi durgunluğun sonlarındayız,ben bir çöküş bekliyorum emlakta.
    6-7 sene once istanbuldan dovizle ev alan bir yabancı icin bu dediklerinizin hepsi gerceklesti hatta su anda çöküş sonrası toprlanma doneminde ama belli olmaz siz yinede bekleyin çöküşü.

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    6-7 sene once istanbuldan dovizle ev alan bir yabancı icin bu dediklerinizin hepsi gerceklesti hatta su anda çöküş sonrası toprlanma doneminde ama belli olmaz siz yinede bekleyin çöküşü.
    Valla ben dibi görürsem ilk iş oturduğum evi alacağım zaten.Emlak işini çok severim yıllardır alır satarım.Beklerim vaktim çok ))))))

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Çöküşte aslına rücu etmesi lazım.Yani kaçtan başladıysa oraya dönmeli.Sonra dipten en az yüzde yirmi çıkmalı.Borsacı olunca hep aynı kafayla bakıyoruz olaylara tabi.Kısmet artık)))))))

Misal arsan var.Müteahite eskiden yüzde kaçla veriyordun.Yüzde otuz.Coşku döneminde ne oldu yüzde 50 en az bağdat caddesinde yüzde 80 lere kadar çıktı.Şimdi o grafik nasıl))) Yüzde otuza kadar düşmeli .O zaman eski hale dönüldü denebilir mesela.

5. Ülkemiz belkide acı ama gerçek, dünyaca,yatırımı inşaat sektörüne yaparken halihazırda olağanca hızlada devam ederken, siyaset ve iktidar üstlerinin bu konuda varsa yoksa inşaat demelerini gözlemlerken, emlak işi bizde örf ve adette bir numarayken, aç kalırım ama evsiz olmaz diyen bir topluluk iken,arzı endamı bitmeyen bi sonsuzluksa bu sektör,sade ve normal bi vatandaş olarak, iner çıkar ama bu sektör herzaman bir numaradaki yerini korur ve koruyacaktır, şu hayatımın Allah bilirde 3 de 2 sini tamamladığım bu ömürde hep bunu gördüm (ülkemizde erkek yaşam ömrünün ortalama 75 olduğunu öngördüm ) sonuçta bu al sat işi değilki bi ömürlük bi iş, bi kaç yüzyılda yaşamayacağıma göre ilk evini alanlar hangi şartlarda ve ülke ekonomisi hangi pozisyonda olursa olsun hep % 100 kazanacaktır, ikincisi, ikinci ev % 75, üçüncüsü % 50 diye gider, taşınmaz herzaman kazandırır,sıcak paranın kazandırdığı nerde görülmüş. Halk dilinde bu işin yorumu, sonucu budur. Dahada uzatmaya gerek varmı. Küçük emrahı bi araştırın. 😉😃

6. Hangi ilin hangi semtinde satamamış merak ettim aslında ?
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    buarada tanıdık bir müteahit arkadaş 2 senedir kat karşılğı aldığı daireyi satamadı. yeniden amele oldu. duvar boyama tadilat tesisat işi gelirse diye msj atmış wp dan.
    Mi A3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by levent54 Yazıyı Oku
    Ülkemiz belkide acı ama gerçek, dünyaca,yatırımı inşaat sektörüne yaparken halihazırda olağanca hızlada devam ederken, siyaset ve iktidar üstlerinin bu konuda varsa yoksa inşaat demelerini gözlemlerken, emlak işi bizde örf ve adette bir numarayken, aç kalırım ama evsiz olmaz diyen bir topluluk iken,arzı endamı bitmeyen bi sonsuzluksa bu sektör,sade ve normal bi vatandaş olarak, iner çıkar ama bu sektör herzaman bir numaradaki yerini korur ve koruyacaktır, şu hayatımın Allah bilirde 3 de 2 sini tamamladığım bu ömürde hep bunu gördüm (ülkemizde erkek yaşam ömrünün ortalama 75 olduğunu öngördüm ) sonuçta bu al sat işi değilki bi ömürlük bi iş, bi kaç yüzyılda yaşamayacağıma göre ilk evini alanlar hangi şartlarda ve ülke ekonomisi hangi pozisyonda olursa olsun hep % 100 kazanacaktır, ikincisi, ikinci ev % 75, üçüncüsü % 50 diye gider, taşınmaz herzaman kazandırır,sıcak paranın kazandırdığı nerde görülmüş. Halk dilinde bu işin yorumu, sonucu budur. Dahada uzatmaya gerek varmı. Küçük emrahı bi araştırın. ����
    Valla düz mantık basit mantık 2000 yılından beri emlak coştu,akp dönemi emlağı destekledi,dışardan para aktı her şey ama her şey emlak lehineydi.2000 yılında altın alsaydım 2000 yılında aldığım evden (ki kriz vardı deprem sonrası istanbulda dolar krizi sonrası taban fiyatla aldığım bir ev)yüzde 10 20 falan daha kardaydım.Bunca yıldır alınan kiralar fiyata dahil.Yani ayda bir küçük altın alan teyzeyle aynı durumdaki bir olay emlak yatırımı.Ha bu en iyi zamanlardı,bundan sonrası en az on yıl emlak asla altını falan yakalayamaz

Yalnız 2000 miydi 2001 miydi tam hatırlıyamadım,şu meşhur anayasa kitapçığı krizinden sonra almıştım evi.

Sayfa 249/1002 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •