Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 333/1002 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,657 - 2,664 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    ..

ben bu ilana bu fiyatı yazarken istediğim özelliklerde daire kiraları 2500-3500 arasıydı.şimdi olay ciddiye binince bakayım dedim hepsi 5k + olmuş..

tek korkutan bu oldu.bugün satsam aynı daireye benzeri için 5000 tl yi gözden çıkarmam lazım..
    2+1 daire beylikdüzün'de en çok istenen kira EŞYASIZ olarak 3750TL :
    https://www.sahibinden.com/emlak-kon...t=kiral%C4%B1k

3250'ye de veren var. Biraz da pazarlık yaparsınız.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Sn. Sugosu82,

Beylikdüzü bölgesindeki konut fiyatlarını yakından takip eden birisi olarak, bu sattığınız evi 850 bine bir daha alamayacağınızı söyleyebilirim (büyük bir deprem ya da büyük ölçekli bir kriz olması haricinde)
    satılıgı gectım kıralık bıle yok.Saklihan konaklarinda oturuyorum ve site yonetimi kiralik icin sirada 20 kisinin telefonu kayitli dedi.
    Bende neden satilik ilanima haftada 2-3 kiralamayi hic mi dusunmuyorsunuz diye ariyolar diyordum.
    Kale kent var siteme en yakin.orada 3+1 ler 2500 tl idi su an 4000 tl.orada 2+1 ler 400-500 arasiyken bizim site 750 bin tl civariydi.simdi kale kent de kapali mutfak 2+1 ler 750-800 olmus.

3.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    satılıgı gectım kıralık bıle yok.Saklihan konaklarinda oturuyorum ve site yonetimi kiralik icin sirada 20 kisinin telefonu kayitli dedi.
    Bende neden satilik ilanima haftada 2-3 kiralamayi hic mi dusunmuyorsunuz diye ariyolar diyordum.
    Kale kent var siteme en yakin.orada 3+1 ler 2500 tl idi su an 4000 tl.orada 2+1 ler 400-500 arasiyken bizim site 750 bin tl civariydi.simdi kale kent de kapali mutfak 2+1 ler 750-800 olmus.
    Piyasasını bilemem elbette ama satılıklarda saçma sapan bir fiyat artışı var. Hemen alman lazımsa bence ver sen de üstüne kredini çek hemen al geç kiraya çıkmak riskli bence. Yatırımlık ev olsa sat gitsin kendi evinse iş başka.

4. Beylikdüzunde 2+1 e 850k vereni bulupta satmamak !..
    Beylikdüzü sonucta.
    Insanlar heraksam metrobuste yer bulabilmek icin birbirini dövuyor cevizlibağda.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. İşin sırrı burada zaten

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Beylikdüzunde 2+1 e 850k vereni bulupta satmamak !..
    Beylikdüzü sonucta.
    Insanlar heraksam metrobuste yer bulabilmek icin birbirini dövuyor cevizlibağda.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. https://www.youtube.com/watch?v=CLo3e1Pak-Y

Adamlar skyneti kurmuşlar
    Terminatör gerçek oluyor
    Daha doğrusu dünyayı yönetenler hollywood ile önce planlarını filmler aracılığıyla insanlara alıştıra alıştıra benimsetiyorlar sonrada gerçekleştiriyorlar. Çindeki bu sistem yakın gelecekte istanbulada gelir Nasılsa bir guşak bir yol diye seviniyoruz.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

7.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    tam 5. yılımı doldurdum şu an ki dairemde.ve yine alıcısı çıktı.adam kapora verecekti az önce almadım düşünmek için süre istedim.

oturduğum siteden evi alırken 3+1 ler 500 bin di 2+1 ler 400.bende 380 e almıştım 2+1 i 2014 sonunda.
    şimdi 850 ye alıcısı var..
    çok tereddüte düştüm.
    birkaç 3+1 ilanını aradım 1.250K nin altına veren yok.

2+1 ise satılık 1 daire var 900 yazmış.benim dairem ondan hem kat olarak iyi hem de boyut olarak 3-5 m2 daha büyük.
    kiralık bi daire bakayım dedim o da yok işin ilginci.

hep isteğim satıp full dövize girmekti =) siz olsanız ne yaparsınız fikirleriniz çok önemli.

daireyi 100k peşinatla almıştım.şimdi gereksiz döviz bazında kaybettinciler lütfen yazmasın cevap vermeyeceğim.kredi kapama tutarı 150k kaldı.yani temiz 700 k kalacak.5 senede 100 bini 700 bin yapabileceğim başka yatırım aracı varsa onu konuşalım ama lütfen beylikdüzünde o ev o fiyat olurmu zırvalarına cevap vermeyeceğim.
    Sorduğunuz sorunun anti tezine kendiniz cevap vermişiniz zaten, neden bizim fikrimizi istiyorsunuz o zaman onu anlamadım?

Neyse 3+1 evin daha çok prim yapmasının nedeni çok basit, bahsettiğiniz bölgeyi araplar çok tercih ediyor, araplar büyük ev sever, o yüzden ev ne kadar büyürse primi o kadar artar bahsettiğiniz bölgede. Bi de vatandaşlık ayağına 3+1 evi satmak daha kolay, 250 bin dolar bandına daha çok yaklaşıyor.

Evi satıp nereye geçeceksiniz? Planınız yoksa neden ilan veriyorsunuz? Ben de yeni ev aldım, sizin gibi fantezi yapan bir sürü satıcı vardı, o yüzden sahibinden ilanları direk es geçiyordum. Emlakçıya 35 bin lira komisyon verdim ama hiç olmazsa sadece ciddi satıcılarla muhattap oldum.

Neyse evi aldığınız zaman dolar kuru 2.36 mış, 100 bin lira peşinat vermişiniz, yani 42 bin dolar. 700 bin lira kalacaksa eliinize, bu 116 bin dolar.

yani 42 bin koyup, 116 aldınız. Tabi bu arada eve yaptığınız aylık ödemeler, aidat ödemeleri, evin içine yaptığınız harcamalar hepsini kalem kalem hesaplamanız lazım gerçek karınızı ölçmek için.

Evi satıp dovize ya da altına girerseniz bence pişman olma ihtimaliniz yüksek.

8. Saklıhan konaklarındaki 2+1 ilanda 175 metre kare diyor net,

Bu doğruysa metre karesi 800 dolara geliyor.

Satmayın bu evi.

Sayfa 333/1002 İlkİlk ... 233283323331332333334335343383433833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •