Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 77/1002 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 609 - 616 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bu her yerde her mağazada olan bir pazarlama taktiği...

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Bu her yerde her mağazada olan bir pazarlama taktiği...
    Yok bu konuda size katılamıyorum,eğer bir mağaza vitrine uygun fiyatlı bir ürün koyar ben girdiğimde o bitti ama ona benzer şu ürün var derse,ürün bittiyse ilan neden hala duruyor diye lafı sokar,teşekkür eder çıkarım,bana göre bu yapılanda pazarlama taktiği değil resmen üç kağıttır...

3.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Yok bu konuda size katılamıyorum,eğer bir mağaza vitrine uygun fiyatlı bir ürün koyar ben girdiğimde o bitti ama ona benzer şu ürün var derse,ürün bittiyse ilan neden hala duruyor diye lafı sokar,teşekkür eder çıkarım,bana göre bu yapılanda pazarlama taktiği değil resmen üç kağıttır...
    Ayakkabı veya giyim mesela...Ürün var ama numaraları ya çok küçük yada çok büyük numaralar...

Sana başka modeller var demiyorlar mı mağazanın içine girdikten sonra...Ve o modeller daha pahalı olmuyor mu genelde...

Daha birçok örnek verilebilir...

Araba mesela...En base ve düşük configürasyonun fiyatını koyuyorlar ilanlara...Sonra seni çekiyorlar showrooma ve o configürasyonu kalmadı daha donanımlısını verelim size demiyorlar mı ?

Bana çok geldi bu durumlar size gelmedi mi ? Samimi olun...

4. 21 Ağustos Çarşamba 14:30 TCMB: KONUT FİYATLARI HAZİRAN'DA %1,72 ARTTI, ÖNCEKİ %1,57

21 Ağustos Çarşamba 14:31 HAZİRAN'DA İSTANBUL'DA KONUT FİYATLARI %2,3, ANKARA'DA %0,7 GERİLEDİ, İZMİR'DE %0,3 ARTTI

5. .99 faizden sonra müteahhit ve mal sahipleri sayesinde tekrar artar

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Ayakkabı veya giyim mesela...Ürün var ama numaraları ya çok küçük yada çok büyük numaralar...

Sana başka modeller var demiyorlar mı mağazanın içine girdikten sonra...Ve o modeller daha pahalı olmuyor mu genelde...

Daha birçok örnek verilebilir...

Araba mesela...En base ve düşük configürasyonun fiyatını koyuyorlar ilanlara...Sonra seni çekiyorlar showrooma ve o configürasyonu kalmadı daha donanımlısını verelim size demiyorlar mı ?

Bana çok geldi bu durumlar size gelmedi mi ? Samimi olun...
    Başımıza gelme konusunda sıkıntı yok,eğer diğer tavsiye ettiği ürün hakkında fikrim varsa ve avantajlıysa değerlendiririm,yoksa geldiğim gibi giderim.Kurumsal firmalar dahi pazarlama stratejisi dedikleri bu üçkağıtlara başvuruyor,seni arıyor;internet hızınızı x tl karşılığı yükseltelim,yok cep tel faturanızı değiştirelim vs..
    Burada sorun vatandaşlarımızın kendini geliştirme konusundaki isteksizliği belki de yetersizliği...Geçen gün yeni geçtiğim mobil firmasından kaynaklı bir sorun yüzünden bayiye uğradım,evraklar için beklerken resmen gelenlere çıldırdım,ama firma sahibi bu işten para kazandığı ve yapılan her şey legal olduğu için sadece izledim;bir genç yeni internet aboneliği için geldi,ne bağlantı hızı sordu nede şartları,sadece; sınırsız olan ne kadar dedi ve 71 tl aylıktan 1 yıllık sözleşmeye imza attı...yahu şu an aylık sınırsız 8mb satıyor o firma o fiyata,yaklaşık 1 ay önce ben 75mb sınırsız interneti ev telefonsuz 76 tl aylık fiyata aldım,bir başkası geldi,çalışana ağlanıyor;cep tel +internet faturaları için 400 tl ödemiş,maaşın yarısı gidiyor diye..yahu kardeşim,muhtemel sen çalışırken eşin ve çocukların tüm gün internette geziyor,inceleyerek , bir sürü hesaplı tarifeden tercih etmek varken neden sana süslü sözlerle sunulan o kazık paketleri kabul ediyorsun?

Uzun lafın kısası,toplum gelişmedikçe,Sülün Osman lar bitmez,geçmişte uyanık biri ,saat kulesi,köprü vb saf vatandaşa satarken şimdi bu dalavere,bir masa sandalye ile emlakçı olmuştan tutunda kendine kurumsal firma diyen vampirlere kadar geniş bir yelpazede yapılıyor.

Bna sorarsanız,bilgiye bu kadar kolay ulaşma imkanı varken,hala dolandırılan günümüz insanı da suçludur.Hatta gerekli motivasyonu sağlarsanız kefen parasını dahi 18 yaşındaki bir dombiliye emanet edebilir halkımız...bakınız:çiftlikbank
    Son düzenleme : watcher46; 21-08-2019 saat: 23:17.

7. Arkadaşlar 0.99 geldi, çevremdeki herkes ev alma telaşında. Tabi bunu yapanlar kirada oturanlar hep. Yani kiradan kurtulayım mantığıyla alıyorlar. Yatırımcı kısmın hala iştahı yok. Akıllı para beklemede.

8.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Arkadaşlar 0.99 geldi, çevremdeki herkes ev alma telaşında. Tabi bunu yapanlar kirada oturanlar hep. Yani kiradan kurtulayım mantığıyla alıyorlar. Yatırımcı kısmın hala iştahı yok. Akıllı para beklemede.
    Benim izlenimlerimde sizinle benzer,ancak kiradan kurtulmak isteyen kesimin elinde ne büyük bir miktar hazır para var nede yüksek banka taksitlerini karşılayacak gelir..(en azından bulunduğum şehir böyle)

Dolayısıyla; özellikle büyük şehirlerde özde lüks gerçekte kümes olan evlerin satılması çok uzun zaman alacaktır diye düşünüyorum...

Sayfa 77/1002 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •