Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 913/1002 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,297 - 7,304 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Peki bu faiz ortamında konut fiyatları ne olur? Faiz düştüğünde üstüne koyulan zamlar geri gelir mi?
    Bence dusus istisna olur. Sabit kalabilir, enflasyon nezdinde deger kaybeder.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    Peki bu faiz ortamında konut fiyatları ne olur? Faiz düştüğünde üstüne koyulan zamlar geri gelir mi?
    İnsanlar paraya sıkışırsa fiyatlar düşer. Ama sıkışma olmazsa yatay devam eder. Zira müteahhitlerin ihtiyacları olduğunda hükümetin yanlarında olacağına inançları tam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by klasse Yazıyı Oku
    Bence dusus istisna olur. Sabit kalabilir, enflasyon nezdinde deger kaybeder.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Neden sordum elimde hatrı sayılır bir para var bu parayı faize koysam Senede 500k veriyor bu durumda ev mi alsam yoksa faize koyup bekleyip fırsat mı kollasam

4. Uzun zamandır şüphelendiğim ama bir türlü nedenini çözemediğim bir konuyu dün çözdüm.

Bir daire için aradığım numaradan binaya gelen emlakçı, İlkokul arkadaşım çıktı. Esas işi unutarak 2 saate yakın sohbet ettik. Benim daire almak istediğimi, artık sabit yerleşime geçmek niyetimi anlayınca ; '' Dostum, bu piyasa çok değişik. Kurtlar sofrası kurulmuş. Adeta tekelleşmiş. Paraya sıkışarak dairesini gerçek fiyata satmaya çalışan ev sahiplerini anında 3-5 i birden makasa alarak caydırıyorlar. Hatta keş paraları varsa anında ortak alıyorlar ve %40-50 üzerine koyarak satıyorlar. yani sen sen ol ilanda istenen fiyatın en az %20 si aşağısından pazarlığa başla. Ayrıca kredi işi yoksa nazlanarak pazarlık yap '' dedi.

Sonra bir kaç arkadaşı ile konuştu. Beğendiğim 3 daire için istenen fiyatların gerçekte son verileceği fiyatı öğrendi. Gerçekten geçen hafta bana pazarlıkla 450 ye bırakmadıkları daire için 425 son fiyat dediler arkadaşa.

At izi it izine .......... ALLAH sonumuzu hayı reyleye.

Örneğin elimde 500 000 TL var ise o paranın hepsini alacağım daire için kullanmam . % 20 ' sini peşin verip geri kalanını ise kredi çekerdim . Geriye kalan 400 000 TL ' yi ise mevduatta tutar olağanüstü yedek akçe olarak ( kötü günler için ) sakladım . İşsizliği var , hastalığı var , güzel günleri var , gün gelecek nakit ihtiyacın kesinlikle olacak vs. vs ...

6. 28 Kasım 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 815 bin metreküp
    29 Kasım 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %24,99

suyumuz %25 altına düştü herkes kendine bir b planı hazırlasın...

yani suyun dibi gelmek üzere...

7.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    28 Kasım 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 815 bin metreküp
    29 Kasım 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %24,99

suyumuz %25 altına düştü herkes kendine bir b planı hazırlasın...

yani suyun dibi gelmek üzere...
    Gelir şimdi "herkes istanbulu terk edecek"çiler.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Gelir şimdi "herkes istanbulu terk edecek"çiler.
    İstanbulun bulunduğu konumda susuz kalabilmeniz için ciddi nüfüs yığmanız gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 913/1002 İlkİlk ... 413813863903911912913914915923963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •