Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 642/1002 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Ben çok zarar yazdım ilk başta şimdi toparladım, eski zirveyi de epey geçtim. Portföy paylaşmayayım rastgele elinizi atın pek çoğu pandemi öncesini geçti görürsünüz biraz da nasip sabredin onlar da gider bol kazançlar.
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Hocam hangi senedi aldın, söyle bari ben seni takip edeyim. THY, Tüpraş ve Arçelik te full portföy bekliyorum. Ama hala pandemi öncesine bile dönemedi, zararda bekliyoruz. Bi de ev ve araba fiyatları arttı. Bi ben kazanamadım sanırım. Herkes parasını ikiye üçe katlamış.

2. Bu ev fiyatlarına dur diyecek biri yok mudur ülkede? Tamam, kredi ucuzladı evin fiyatı arttı, kabul. Ama kantarın topuzu kaçtı. Geçen sonbaharda 1.2 milyon olan ev bu furyada 1600-1700 e çıktı. Bu bir bakış açısıyla olabilir. Ama şimdi 2200 fiyat çıkıyor. Böyle fiyatlama mı olur?

3. Mağdurunun gözü Meclis'teydi.

TBMM Genel Kurulu'nda evlerini alamayan 100 bine yakın konut mağduru için CHP'li Akif Hamzaçebi'nin verdiği araştırma önergesi, mağduriyetin nedeninin Mimarlar Odası olduğu gerekçesi ile AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

Konut mağdurları 'Dehşet içindeyiz. Asıl sorumlu dönemin belediye başkanı.' dedi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/yazarl...ulmadi-1749087

4.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Bizim başlık boş kaldığına göre iki seçenek var,1-tüm gayrimenkul ahalisi yazlıklara gitti...2-bu furyada ilk alanlar aldı evlerini sona kalanlar erketeye yatıp bekliyor,ev fiyatlarının mantıklı seviyelere inmesini...
    Syn watcher, cok yazinca firca atiyo ev sahipleri biliyosunuz. Sanki pazarlarini kapatiyoruz gibi hissediyolar heralde
    Taciz edildigini hisseden bile var
    Birazda olacaklari takip edelim diye bekliyoruz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Bu ev fiyatlarına dur diyecek biri yok mudur ülkede? Tamam, kredi ucuzladı evin fiyatı arttı, kabul. Ama kantarın topuzu kaçtı. Geçen sonbaharda 1.2 milyon olan ev bu furyada 1600-1700 e çıktı. Bu bir bakış açısıyla olabilir. Ama şimdi 2200 fiyat çıkıyor. Böyle fiyatlama mı olur?
    Şimdi böyle tehlikeli sorular sorarsan, bu hisse neti kapatırlar ! Zaten sosyal medya üzerinden vatandaşın gözü açılıyor diye bağırıyorlar. Geçen yıl soğan pahalanınca ; üreticilerin depoları basılarak adamlara '' terörist '' muamelesi yapılmıştı. Müteahhitlere baskını bırakın sözlü uyarı bile yapılmıyor. Neden , üretici köylü devlete karşı boynu kıldan incedir. Müteahhit zengin, eli kolu uzundur. Onlar devlete karşı boynu ince değil kalın olanlardır. Sonuç ; kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.

6.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Syn watcher, cok yazinca firca atiyo ev sahipleri biliyosunuz. Sanki pazarlarini kapatiyoruz gibi hissediyolar heralde
    Taciz edildigini hisseden bile var
    Birazda olacaklari takip edelim diye bekliyoruz.

Sizin yazılarınızı okuyunca , ev sahibi- kiracı atışması görüyorum. Bunlara gerek yok. her iki gözlükle de piyasaya bakmak gerek. Bugün kiracı olarak , üzerinize düşeni dürüstçe yapıyor ve empati yaparak davranıyorsanız içiniz rahattır.
    Ev sahibi olunca da bu kez kiracılardan dert yanmak durumunda kalmazsınız umarım. Zira , her şeyin başı karakter ve vicdanlı insan olmak yatıyor. ben kiracı olarak, oturduğum daireye çok titizlikle bakım yapıyorum. Duvarlarına çivi bile çakmıyorum. Sürekli '' bu daire benim olsaydı ve kiracım bu davranışı yapsaydı ne düşünürdüm '' diye hareket ediyorum.

Kiracılarım da olmuştu, onlara baştan açık açık nelere karşı olduğumu söylerdim, sonra bir birimizi kırmayalım derdim. fakat çoğunlukla sonuçta papaz olurduk. bazen iyilik yaramıyor. Misal ; Emekli inşaat mühendisine sıfır daireyi verdim. Bir ABD firmasında çalışıyordu. Üç yıl kirayı otomatik ödemeyle zamanında ve yasal artırımlarıyla ödedi. Bir gün telefon ederek '' ABD firması iflas etti. İşsiz kaldım, emekli maaşı ancak mutfağa yetiyor, yeni iş bulana kadar 3-4 ay kirayı veremeyeceğim '' dedi.

Hiç sorun değil, canınızı sıkmayın dedim. 4 ay sonra biriken kirayı yatırdı. O arada 2016 yılıydı eve çok iyi bir teklif geldi. Karşı dairedeki doktor, benim daireye anne- babasını yerleştirmek için piyasanın 20 bin fazlasını teklif etti. Kiracıyı çıkarttım. Çıkarken ; sıfır oturduğu dairenin mutfağında sağlam dolap kalmamıştı. Mermeri çatlatmış, 2 odanın duvarları ve kapıları perişan olmuştu.
    O gün o kiracıyla yaşadığım ömür boyu ders oldu bana. Doktor '' Abi üzülme, zaten ben komple tadilat yapacağım '' diyerek benim mahçup olmamı önledi.

7.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Bu ev fiyatlarına dur diyecek biri yok mudur ülkede? Tamam, kredi ucuzladı evin fiyatı arttı, kabul. Ama kantarın topuzu kaçtı. Geçen sonbaharda 1.2 milyon olan ev bu furyada 1600-1700 e çıktı. Bu bir bakış açısıyla olabilir. Ama şimdi 2200 fiyat çıkıyor. Böyle fiyatlama mı olur?
    emtia gibi işlem görmeye başladı her gün fiyat güncelleniyor yukarı doğru ! ev fiyatlarına bakınca insanın morali bozuluyor alım gücünün nasıl erezyona uğradığını görüyorsun ! 1000k ev fiyatları için standart fiyat olmaya başladı ! herkes faiz düşsün de ev araba alalım diyordu alın size düşüş !

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sizin yazılarınızı okuyunca , ev sahibi- kiracı atışması görüyorum. Bunlara gerek yok. her iki gözlükle de piyasaya bakmak gerek. Bugün kiracı olarak , üzerinize düşeni dürüstçe yapıyor ve empati yaparak davranıyorsanız içiniz rahattır.
    Ev sahibi olunca da bu kez kiracılardan dert yanmak durumunda kalmazsınız umarım. Zira , her şeyin başı karakter ve vicdanlı insan olmak yatıyor. ben kiracı olarak, oturduğum daireye çok titizlikle bakım yapıyorum. Duvarlarına çivi bile çakmıyorum. Sürekli '' bu daire benim olsaydı ve kiracım bu davranışı yapsaydı ne düşünürdüm '' diye hareket ediyorum.

Kiracılarım da olmuştu, onlara baştan açık açık nelere karşı olduğumu söylerdim, sonra bir birimizi kırmayalım derdim. fakat çoğunlukla sonuçta papaz olurduk. bazen iyilik yaramıyor. Misal ; Emekli inşaat mühendisine sıfır daireyi verdim. Bir ABD firmasında çalışıyordu. Üç yıl kirayı otomatik ödemeyle zamanında ve yasal artırımlarıyla ödedi. Bir gün telefon ederek '' ABD firması iflas etti. İşsiz kaldım, emekli maaşı ancak mutfağa yetiyor, yeni iş bulana kadar 3-4 ay kirayı veremeyeceğim '' dedi.

Hiç sorun değil, canınızı sıkmayın dedim. 4 ay sonra biriken kirayı yatırdı. O arada 2016 yılıydı eve çok iyi bir teklif geldi. Karşı dairedeki doktor, benim daireye anne- babasını yerleştirmek için piyasanın 20 bin fazlasını teklif etti. Kiracıyı çıkarttım. Çıkarken ; sıfır oturduğu dairenin mutfağında sağlam dolap kalmamıştı. Mermeri çatlatmış, 2 odanın duvarları ve kapıları perişan olmuştu.
    O gün o kiracıyla yaşadığım ömür boyu ders oldu bana. Doktor '' Abi üzülme, zaten ben komple tadilat yapacağım '' diyerek benim mahçup olmamı önledi.
    Benim yazilarimin tamamini okumadiginiz belli oluyor.
    Gecmis yazilarima bakarsaniz goreceginiz:
    20 yildir kiraci oldugum, isteyen evsahibine bankanin verebilecegi kadar geriye donuk kira özetimi cikarabilecegim,kesinlikle kiracinin da ev sahibinin de kredi skorunun olmasi gerektigini savundugum,
    hatta gecmisteki evsahiplerimden hicbir depozitoyu tam alamadigim( biri 1000 dolardi ) gibi yazilar olur..

Velhasil sayin ressam, * mesajlara sizin gibi bakinca *, bende sizin yazilarinizda konu başligina dair bir bilgi göremiyorum.

Sayfa 642/1002 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652692742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •