Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 204/1002 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304704 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,625 - 1,632 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

son haftalarda sahibinden sitesindeki vitrin ilanlarında haddinden fazla satılık yazlık ( özelikle bodrum ) ilanları dolu.

normalde kriz olur bir sene sürer sonra millet tasarruf eder toparlanırdık yaklaşık 3 senedir kirzdeyiz diğer krizlerden farklı olarak toparlanamıyoruz çünkü kimse tasarruf edemiyor işsizlik en tepelerde. millet kazandığını ancak yiyebiliyor.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Bu devirde hangi ev sahibi düzenli kirasını ödeyen kiracıyı Almanyadan ya da Uzay'dan gelecek oğlu için çıkartır bilemedim...
    klasik söylem. çıkaracağı varsa bu böyle oluyor

belki evi satacak bilemezsin.

daha geçen günlerde bir arkadaşımın evi kirada idi. yaşlı babası var artık bunamış evde geline sulanmaya başlamış falan filen. yaşı 90 birşey yapacağından değil yani ama kafa gidik. neyse alın birazda siz bakın diye babasını diğer kardeşinin oturduğu ile bırakıp gelmişler hali ile ev ihtiyacı oldu arkadaşımda kiracısını çıkarmak zorunda kaldı hemde 3 günde.

almanyadan oğlu gelmedi ama babası geldi

3. Alım gücü yokki...

Adamlar alırken % 22.58 alıyorlar (yeniden değerleme oranı) ve zam yaparken doğalgaza, elektriğe, tüm ev ihtiyaçlarına...

Verirken (maaş zamları, vergi dilimlerinin tutarlarının artması) TÜİK enflasyon oranında % 8-9-10-12 her neyse...

Hep daha önceki birikmiş cepten yemeye yada kısarak yemeye yada daha ucuza, kalitesize, sahteye kaçmaya çalışıyor insanlar artık...

Gezmeyi, tozmayı bıraktık artık...Haftaya okulların ara tatilinde bile normal ekstra tatile gideceğimize Eskişehire akraba yanına gidiyoruz bari konaklama bedeli olmasın diye

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Alım gücü yokki...

Adamlar alırken % 22.58 alıyorlar (yeniden değerleme oranı) ve zam yaparken doğalgaza, elektriğe, tüm ev ihtiyaçlarına...

Verirken (maaş zamları, vergi dilimlerinin tutarlarının artması) TÜİK enflasyon oranında % 8-9-10-12 her neyse...

Hep daha önceki birikmiş cepten yemeye yada kısarak yemeye yada daha ucuza, kalitesize, sahteye kaçmaya çalışıyor insanlar artık...

Gezmeyi, tozmayı bıraktık artık...Haftaya okulların ara tatilinde bile normal ekstra tatile gideceğimize Eskişehire akraba yanına gidiyoruz bari konaklama bedeli olmasın diye
    yaw toktor sen bari yapma. senin temettü ile miami ye falan gitmen lazım. boyuna hisse biriktiriyon

senin işler almanyadan iyi. diye bir laf var

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yaw toktor sen bari yapma. senin temettü ile miami ye falan gitmen lazım. boyuna hisse biriktiriyon
    Kendim için bişey istiyosam namerdim...Halkım için...

Ben nispeten iyiyim tabii ama giderler gelirler makası eksi yönde devam yav gerçek hayatta, sen bakma piyasa durumuna...

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu durum iki taraf içinde geçerli. mal sahibi/kiracı yönü ile yani.

kira işlerinde kesinlikle garantili işlemler yapmak lazım özelikle bu evirde ortalık dolandırıcı dolu.

açıkcası kirada kalsam durumum varsa 2 senelik kirayı peşin öderim kafam rahat olur. sonra ev sahibi almanyadan oğlum gelecek evi boşaltın gibi bahanelerle çıkmak durumunda kalmazsınız.

yine bu yöntemle madem evini satıyor çarpan iyi içndeki kiracı 1 senelik peşin kirayı ev fiyatından düşülebilir. tapuya şerh konabilir.
    Buna transaction cost deniyor...yani ev almak-satmak, kiralamak vs hepsi zor süreçler..en son 15 yol önce ev alınca taşındım...sırf taşınmak bile 10-15 binlik stres maliyeti demek bence ( diğer maliyetler hariç)...öyle aileler var ki taşınmayı hobi edinmişler...evli, iki çocuklu biri olarak sırf taşınma olayım yok diye ev sahibi olduğuma şükrediyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Alım gücü yokki...

Atla uçağa, git Kıbrıs a..şimdi tam zamanı oraların...ne sıcak, ne soğuk...ama Pegasus la uç lütfen

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    klasik söylem. çıkaracağı varsa bu böyle oluyor

belki evi satacak bilemezsin.

daha geçen günlerde bir arkadaşımın evi kirada idi. yaşlı babası var artık bunamış evde geline sulanmaya başlamış falan filen. yaşı 90 birşey yapacağından değil yani ama kafa gidik. neyse alın birazda siz bakın diye babasını diğer kardeşinin oturduğu ile bırakıp gelmişler hali ile ev ihtiyacı oldu arkadaşımda kiracısını çıkarmak zorunda kaldı hemde 3 günde.

almanyadan oğlu gelmedi ama babası geldi
    İlginç bir durummuş.

Muhalefet gibi anlamazsınız sormak istiyorum.

Kiracı bu durumda çıkmak zorunda mı?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 204/1002 İlkİlk ... 104154194202203204205206214254304704 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •