Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 628/1002 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,017 - 5,024 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Ortada kur riski diye bişey yok. Kur artarsa ev fiyatları da aynı oranda artar. Son 5 yılda döviz bazında ev fiyatlarının erimesinin sebebi fütursuzca yapılan konut arzıydı. Istanbulda şuan bildiğim kadarıyla 200 bin satılmamış konut var.

Fikirtepeyi 50 bin konut yapacaklardı, kadıköy emsal artı vs..

Arz cok talep aynı..Doğal olarak ev fiyatları dolar bazında çakıldı.

Bundan sonra secimi kazanmak için tekrar bu hamleyi yapar mı hükümet bilmiyorum (inşaat=iş=oy)

Bankaların uzun süredir inşaata kredi vermediğini biliyorum. Ins bu yolda ilerlerler.

Özetle ortada kur riski yok, arz patlaması riski var.
    Fiyatı belirleyen dolar degil. Talep ve arz dır. Dolar su kadar oldu benım evın fıyatıda bu olmalıdır dıye bır sey yok.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Yatırımların çeşitlendirilmesi konusunda haklısınız.

55.000 EUR ile yatırım ile 305 Euro gelir elde edeceksiniz.
    Bu şekilde bir hesap ile karşı taraf riski ve kur riski olmadığı dönemde 15 yıl sonra geri dönecek.
    Uzun vadeli sabit getirili bir euro yatırımı yapsaydınız bu yatırım Türkiye bonolarında 20 - 25, Meksika bonolarında 17 yılda dönecekti. Tabii burada karşı taraf riski var. Bu yatırım hesaplandığı gibi giderse size yaklaşık 2-10 yıl kazandıracak. Kaynak.

Umarım kur ve karşı taraf riski ile karşı karşıya kalmazsınız.
    Tekrar hayırlı olsun.
    Kastiniz eurobond ise ve toplam miktar yuksek ise aldiginiz faiz sizin vergi diliminizi o kadar yukseltirki sasirirsiniz

Bu yuzden parasi oldugu halde eurobond a yatirim yapamayan cok

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bankalar 2-3 yıl içinde alamazsa, alacaklarını ufak bir meblağ karşılığı Varlık Yönetim Şirketlerine satıyor. Onlar da her şeyi yapıyor almak için, icra dairelerinde 26 milyonu aşmış dosya sayısı...
    Peki bu varlik yonetimi sirketleri uzun sure sonra mesela 10 sene sonra borclu uzerine kalmis mirasa el koyabiliyorlarmi? Yoksa zaman asimi mi var?

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Peki bu varlik yonetimi sirketleri uzun sure sonra mesela 10 sene sonra borclu uzerine kalmis mirasa el koyabiliyorlarmi? Yoksa zaman asimi mi var?
    İcrayı belli süreler yenilemek şartıyla (sanırım 6 ayda bir) sonsuza kadar alacaklarını takip edebilirler. Ama takip ederler mi o konuda birşey söyleyemem.Tanıdığım bir avukat var,asla icra dosyasını kapatmıyor. Altı ayda bir dosyayı yeniliyor tapu ve sgk.falan sorguluyor.Bu şekilde nerdeyse bütün dosyaları tahsil ediyor ama tabii zamanı kalmıyor başka bir işe.Değer mi bilmiyorum.
    Y.T.D.

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    zaman aşımı var.. 10 sene.. istisnaları vardır mutlaka bilemem, ama dosyada yeni bi hareket yoksa 10 yılda zaman aşar

6. ucuz krediden önce de pahalı ve popüler olan semtlerde en az yüzde 25 fiyat artışı oldu ve deli gibi satılıyor(ankara) favori olarak eklediğim tüm evler 1 haftada ekmek peynir gibi satıldı ! gelir seviyesi yüksek olan kesim bu ucuz paraya adeta saldırmış gözüküyor ! diğer semtlerde de bariz fiyat artışları var ancak bu denli yoğun bir talep ben göremedim hatta bazı ilanlarda fiyat düştü ilanları bile başlamış ! yani lokasyon lokasyon lokasyon yine galip gelmiş !

7. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Herkes

2 sene evvel aynı apartmanda %98 ile 600 e zor satılan ev 1 seneden uzun sürdü .

%74 oran olunca bir üst katı 1100 istiyor herkes sıraya giriyor eve bakmak için .

Yazlıkta olmasaydım resimlerini çekip 1500 yazardım bende .

Çılgınlık hat safhada

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : Pscyokinesis; 26-06-2020 saat: 20:24.

8.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Herkes

2 sene evvel aynı apartmanda %98 ile 600 e zor satılan ev 1 seneden uzun sürdü .

%74 oran olunca bir üst katı istiyor herkes sıraya giriyor eve bakmak için .

Yazlıkta olmasaydım resimlerini çekip 1500 yazardım bende .

Çılgınlık hat safhada

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Sn. Pscyokinesis,

Ödünç Pay Senedi Alma ve Verme işlemleri oluyor. Bu aralar yasak olan bir uygulama. Sizin bu anlattığınız durumda keşke 10 yıl vadeli olacak şekilde Ödünç gayri menkul senedi Alma ve Verme işlemi olabilse
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 628/1002 İlkİlk ... 128528578618626627628629630638678728 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •