Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 915/1002 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925965 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,313 - 7,320 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. bir konuyu netleştirmek lazım, emlak alımının gözden düşebilmesi için reel faiz imkanının olması lazım.
    şu an piyasa da reel faiz yok, olanlar çakma enflasyonun az üstü.

çok değil iki sen önce faizler 25% civarıydı, yine oraya gelirse faiz emlak a alternatif olabilir

2. Günlük takip ederim emlak piyasasını. Alıcıyım. Hala ev fiyatları artıyor. Anlamak mümkün değil. Lanet olsun bu düzene

3.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Günlük takip ederim emlak piyasasını. Alıcıyım. Hala ev fiyatları artıyor. Anlamak mümkün değil. Lanet olsun bu düzene
    Enflasyonun üzerinde bir artışa mı şahit oldunuz?
    Gerçek enflasyon kadar veya üzerinde artmıyorsa, o fiyat düşüyordur.

Bu arada Türk Lirası para arzı grafiğini de iliştireyim şuraya.
    Herkes kar-zarar hesabını tekrar düşünsün bi.

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

4.  Alıntı Originally Posted by lunatic Yazıyı Oku
    Günlük takip ederim emlak piyasasını. Alıcıyım. Hala ev fiyatları artıyor. Anlamak mümkün değil. Lanet olsun bu düzene
    2-3 Gün önce 1m fiyatı olan bir eve teklif yaptım anlaştık adam ertesi gün vazgeçtim dedi öğrendim başkasına vermiş daireyi neyse az önce aynı daireyi 1350 den ilanda gördüm şimdi ben fırsatçı dediğimde yanlış oluyorum öyle mi?

5.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    2-3 Gün önce 1m fiyatı olan bir eve teklif yaptım anlaştık adam ertesi gün vazgeçtim dedi öğrendim başkasına vermiş daireyi neyse az önce aynı daireyi 1350 den ilanda gördüm şimdi ben fırsatçı dediğimde yanlış oluyorum öyle mi?
    3500 liradan kiralamayı teklif edin.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    3500 liradan kiralamayı teklif edin.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    6 bin TL istiyor

7.  Alıntı Originally Posted by mrfatih Yazıyı Oku
    1 milyona müşteri bulduysa niye değerlendirmesin?
    Örneğin siz 900 teklif ettiniz ama 1 milyona müşteri çıktı, bu adam salak mı 100 bin lirayı tepip size ucuza versin?

Bir ara "evlere müşteri yok, ama fiyatlar yükseliyor" diye şikayet edenler vardı.
    Adam müşteri bulmuş işte. Problem nedir?

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    1 milyona müşteri bulduysa niye değerlendirmesin?
    Örneğin siz 900 teklif ettiniz ama 1 milyona müşteri çıktı, bu adam salak mı 100 bin lirayı tepip size ucuza versin?

Bir ara "evlere müşteri yok, ama fiyatlar yükseliyor" diye şikayet edenler vardı.
    Adam müşteri bulmuş işte. Problem nedir?
    Ben zaten 10 yıldır şunu çözemedim. Başlıkta bu konuda müthiş bir kafa karışıklığı var.

Şu an kiralar uygun değil mi? Bu konuda çoğunluk hem fikir, hatta bu zamanda kirasını zamanında ödeyen kiracı bulanlar öpüp başına koysun, kira artışlarında mız mız yapmasınlar, üçe beşe bakmasınlar deniyor.

Şimdi, bu durumda ev sahipleri enayi mi, yoksa kurnaz fırsatçılar mı? Hem pahalı alıp, ucuzdan kiraya verirlerken enayi. Satmak istediğinde, fazla para istediği için, kurnaz fırsatçı...nasıl yani...bir insan hem enayi, hem kurnaz fırsatçı nasıl oluyor.

Yoksa, problem sizin piyasa değerlendirmenizde olabilir mi? Ayrıca, ortada noter, kapora vs yoksa iki taraf da her türlü vazgeçebilir. Hatta şöyle yapmıştır satıcı, "kardeş, bak arkadaş zaten 1 verdi, satmadım, zaten biraz da kıl olmuştum herife...sen çok istiyorsan 1,1 vereceksin..işine geliyorsa"
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 915/1002 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •