Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 418/1002 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. İstanbul Mısır Çarşısı ki mülkiyeti Vakıflar İdaresine aittir , turist ayağını basmazsa ticari anlamda at çöpe gitsin ...

Orada vakıfların kiracısı olan bir arkadaşa İdarenin müdüriyetinden koranalı günlerin anlam ve ehemmiyetine uygun bir cep telefonu mesajı gelmiş;

Değerli Kardeşim ( Kiracısına hitaben ) ..

falan filan yalan yastık

yani şunu demek istiyor işyerleriniz kapalı olduğunu biliyorum , bu nedenle sizin mağdur olmamanız adına , nisan ayından itibaren 3 ay kira almayacağız (!!!) bu almadığımız kiraları da temmuz ayından itibaren 6 ay süreyle o tarihteki kiralara 6 eşit taksitle yansıtıp tahsil edeceğiz...

Arkadaşımın gözleri yaşardı...tabii ki sinirden , bunu yapan devlet kurumu...
    ocaktan beri turist yok ,
    anasının nikahı kira ödüyorlar ,
    vakti zamanında anasının nikahı hava parası ödemiş ...
    işler çok zor dönüyor , ama vakıflar idaresi esnafla yaptığı noterli sözleşmelerle zaten her şeyi kandine yontmuş , bu sene yılbaşında % 17 zamcık yapmıştı... der...

2.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    İstanbul Başakşehir TOKİ konutlarında oturuyorum . Oturduğum daire 67 M2 . Site aidatı 160 TL . Mayıs ayında gelecek zammı saymıyorum bile . TOKİ borcunu kapattım . Aidatı olmayan , temiz , nezih bir mahalle ortamından daire almak. Oturduğum yerden çok memnunum. Ancak 67 M2 Daireye bu kadar aidat çok değil mi ? Elit yerleri düşünemiyorum bile !
    ne hizmetler var bilmiyorum ama 160tl gayet ucuz. en dandirik apartmanda bile min 50tl artık sadece ortak elektrik ve merdiven temizliği.

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    ne hizmetler var bilmiyorum ama 160tl gayet ucuz. en dandirik apartmanda bile min 50tl artık sadece ortak elektrik ve merdiven temizliği.
    Dandik sitede oturuyorum.
    Ortak elektrik, merdiven temizligi ve bahce cimlerinin bicilmesi.3 kalem
    40 tl aidat.

4. Corona günlerinde şunu öğrendim şahsen...gerçi daha önce öğrendiğim şey daha da pekişti demek daha doğru...ev ve araba ne kadar büyük, ne kadar geniş o kadar iyi.

Tabii ki, herkesin bütçesi farklı. Ben demiyorum ki borç harç alınsın...şunu akıldan çıkarmamak lazım, ayağını yorganına göre uzat. İyi tasarruf et, tasarruflarını doğru yatırım kararları ile büyüt...evini ve arabanı mümkün olduğunca az borçla al.

Evde, yaşlı annem dahil 5 kişi yaşıyoruz...mutfak dahil herkese bir oda düşüyor...fazla kafayı sıyırmadan güzel güzel yaşayıp gidiyoruz...herkes yine az çok özel hayatını sürdürebiliyor evde...bu çok değerli.

Alış veriş vs için mecburen dışarı çıkıyorum...arabam da bşr nevi küçük ev sayılır...zorda kalırsam arabamı da ev olarak kullanabilirim

Site aidatı konusuna gelince...önemli olan hangi hizmet için ne kadar ödüyoruz...ben hizmet aldığım kalemler için 200 tl aidat ödüyorum, hepsine değer...hani meşhur tabir varya, ödediğime değer diyorum...Allah site dışında yaşamak durumunda bakarmasın inşallah,
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    İstanbul Mısır Çarşısı ki mülkiyeti Vakıflar İdaresine aittir , turist ayağını basmazsa ticari anlamda at çöpe gitsin ...

Orada vakıfların kiracısı olan bir arkadaşa İdarenin müdüriyetinden koranalı günlerin anlam ve ehemmiyetine uygun bir cep telefonu mesajı gelmiş;

Değerli Kardeşim ( Kiracısına hitaben ) ..

falan filan yalan yastık

yani şunu demek istiyor işyerleriniz kapalı olduğunu biliyorum , bu nedenle sizin mağdur olmamanız adına , nisan ayından itibaren 3 ay kira almayacağız (!!!) bu almadığımız kiraları da temmuz ayından itibaren 6 ay süreyle o tarihteki kiralara 6 eşit taksitle yansıtıp tahsil edeceğiz...

Arkadaşımın gözleri yaşardı...tabii ki sinirden , bunu yapan devlet kurumu...
    ocaktan beri turist yok ,
    anasının nikahı kira ödüyorlar ,
    vakti zamanında anasının nikahı hava parası ödemiş ...
    işler çok zor dönüyor , ama vakıflar idaresi esnafla yaptığı noterli sözleşmelerle zaten her şeyi kandine yontmuş , bu sene yılbaşında % 17 zamcık yapmıştı... der...
    Kusura bakmayinda misir carsisi olsun kapalicarsi olsun ben orada esnaflik yapipta zengin olmayanini gormedim. Zamaninda servetlerini hersene katladilar ustune komik dusuk vergi veriyorlar. 1-2 sene sikinti cekmekle hicbirsey olmaz onlara

3-4 sene once gazetede kapalicarsida turist kalmadi durum cok kotu falan haberini okuyunca oralardan dukkan bakmistim. Telefondaki emlakci aynen soyle dedi

Buradaki kiracilar o kadar zenginki 1-2 sene is yapmadi diye dukkani devretmez. Kapiya kilit vurur 5 sene kira verir islerin acilmasini bekler

Bu kiralama icin. Cevresinden almaya kalktik yine ayni hikaye kimse satmadi. Kimse burnundan kil aldirmiyor. Oyle rahat oyle zenginlerki

6. Arkadaşlar merhaba,
    İstanbul'da bir müstakil ev-villa tarzı bir ev buldum ancak evin iskanı yokmuş bundan mütevellit kredi çekemiyorum. Bende evin üzerinde bulunduğu arsa için kredi çekmeyi düşünüyorum. Daha sonra da iskanını çıkarmayı düşünmüyorum. Ev sahibini aradim ilk çıkardıkları ruhsat 5 yılı geçtiği için tabi iptal olmuş. Yani en başından başlayarak iskan alınacak. Bu konu hakkında pek bilgim yok. Oluşacak masrafalar ve nasil bir yol izlemem gerektiği hakkında beni bilgilendirecek veya yönlendirecek arkadaş varsa sevinirim. Teşekkür ederim.

7. Mandrake ye katılıyorum. Acıyacağım en son kiracı grubu
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Kusura bakmayinda misir carsisi olsun kapalicarsi olsun ben orada esnaflik yapipta zengin olmayanini gormedim. Zamaninda servetlerini hersene katladilar ustune komik dusuk vergi veriyorlar. 1-2 sene sikinti cekmekle hicbirsey olmaz onlara

3-4 sene once gazetede kapalicarsida turist kalmadi durum cok kotu falan haberini okuyunca oralardan dukkan bakmistim. Telefondaki emlakci aynen soyle dedi

Buradaki kiracilar o kadar zenginki 1-2 sene is yapmadi diye dukkani devretmez. Kapiya kilit vurur 5 sene kira verir islerin acilmasini bekler

Bu kiralama icin. Cevresinden almaya kalktik yine ayni hikaye kimse satmadi. Kimse burnundan kil aldirmiyor. Oyle rahat oyle zenginlerki

8. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

Kapalıçarşı’daki kiracılar o kadar zenginse 150-200 kilo altın verip niye kira vermek yerine dükkan almıyorlar ki acaba bunu düşünmek akıllarına gelmiyor mu

Senede 3-4 kilodan yaklaşık dükkanı vermemek için 10-12 kilo altını tutar diyorsun ya sendeki kafa ne kafası ben çok merak ediyorum az mantıklı konuş .

Bilmeyenler insanları da kandırmak hoş değil .

İnsanlar değil 3 senelik kirayı 1 sene için hava parası veren olsa kiralık dükkanı boşaltıyor .

Hatta Şubat Ayı başında boşaltan oldu bir tane var istediğini bilsek sana söylerdik mandrake
    Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    Son düzenleme : Pscyokinesis; 06-04-2020 saat: 02:34.

Sayfa 418/1002 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •