Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 230/1002 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,833 - 1,840 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sözleşmeler genelde 1 yıllık yapılıyor ve dönem sonunda uzatılıyor ancak yeni kontrat yapılmıyor diye biliyorum.

Örneğin kiracı 1.6.2014'te kira kontratını yapmış ise ve biz de atölyeyi 1.1.2020'de satın almış isek kabaca 6 ay daha süresi mi oluyor?

Örneğin kira kontratı başlangıcı 1.1.2015 ise biz de atölyeyi 1.10.2020'de satın aldıysak yine 6 aylık kuralgeçerlioluyor mu?

Ayrıca geçen yıllarda çıkan bir yasada 10 yıllık kira süresi geçildiğinde kiracı otomatik olarak tahliye edilebiliyor diye duymuştum. Bu durumda da uzun bir ihtarname ve dava süreci oluşuyor mu acaba?
    Bankalar ya da kurumsal firmalar 7-10 yıllık sözleşme yapabiliyor. Sizin durumda öyle olduğunu sanmıyorum. Eğer sözleşme tarihi sonunda yeni sözleşme yapılmazsa her yıl sanki bir yıllık yeni sözleşme yapılmış gibi devam ediyor. Sözleşme tarihi ile uğraşmak istemiyorsanız ihtiyaçtan çıkarma yoluna gidin, zaten ihtiyaç duyduğunuzu yazmıșsınız. Tapu devrinden sonra 1 ay içinde ihtar, 6 ay sonra dava.
    Alternatif olarak halihazırdaki mal sahibine sözleşme sonunu da sorabilirsiniz, belki de dönem sonu yakın bir tarihtedir. 6 ay süresi her koşulda oluyor diye biliyorum, bu süre kiracıya yer arama, taşınma için verilen süre. Ancak zaten dönem sonuna 6 ay varsa o bu süreye sayılıyor nu onu bilmiyorum.
    Saygılar.
    Son düzenleme : Epicurist; 03-12-2019 saat: 16:55.
    Saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Bankalar ya da kurumsal firmalar 7-10 yıllık sözleşme yapabiliyor. Sizin durumda öyle olduğunu sanmıyorum. Eğer sözleşme tarihi sonunda yeni sözleşme yapılmazsa her yıl sanki bir yıllık yeni sözleşme yapılmış gibi devam ediyor. Sözleşme tarihi ile uğraşmak istemiyorsanız ihtiyaçtan çıkarma yoluna gidin, zaten ihtiyaç duyduğunuzu yazmıÈâ„¢sınız. Tapu devrinden sonra 1 ay içinde ihtar, 6 ay sonra dava.
    Alternatif olarak halihazırdaki mal sahibine sözleşme sonunu da sorabilirsiniz, belki de dönem sonu yakın bir tarihtedir. 6 ay süresi her koşulda oluyor diye biliyorum, bu süre kiracıya yer arama, taşınma için verilen süre. Ancak zaten dönem sonuna 6 ay varsa o bu süreye sayılıyor nu onu bilmiyorum.
    Saygılar.
    Evet ben zaten kesinlikle ihtiyaçtan çıkartmak istiyorum. Yani daha sonra kiraya vermek gibi bir niyetim kesinlikle yok ve bununla ilgili bir taahhütte vermekte sakınca görmem.
    Araştırdığım kadarıyla 3 yıl kiraya verilemiyormuş eğer kiracının mal sahibinin kendi ihtiyacı nedeniyle tahliyesi sağlanırsa.

Dava sürecinden ve süresinden tam emin olsam biraz daha kesin bir düşünceye sahip olacağım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    ...Benim bir arkadaş (ki çok çok iyi bir çocuktur) bağdat caddesinde kendisinin kullandığı ekmek dağıtma kamyoneti ile son derece lüks bir cipe sürtüyor..içinden çok klas!! bir hanımefendi iniyo..Çocuğun yüzüne bile bakmıyor..Arabasına giriyor bir telefon açıyo..
    Çocuk saf saf bu kadınla konuşup işi halletme derdinde iken 1 dk içinde 2 polis aracı geliyor..
    çocuğun ehliyeti (tabi peşinden zor bela bulduğu işi) ve evlenme aşamasına geldiği kızı kaybediyor..

Mayfa böyle olunur.
    ben böyle bir kadın 10 sene önce Ataşehir'de tanımıştım. evlere servis elemanı ayağına oraya buraya ve tabii ki polislere kadın yolluyordu. bazen kendi de gidiyordu. bu polis ilişkisi nedeniyle kadına gak dedin mi saniyesinde kafanda 10 polis bitiyordu...

4.  Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    ben böyle bir kadın 10 sene önce Ataşehir'de tanımıştım. evlere servis elemanı ayağına oraya buraya ve tabii ki polislere kadın yolluyordu. bazen kendi de gidiyordu. bu polis ilişkisi nedeniyle kadına gak dedin mi saniyesinde kafanda 10 polis bitiyordu...
    Ben de bu tipler sadece beni mi buluyor diyordum, demek ki çok fazla varmış.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet ben zaten kesinlikle ihtiyaçtan çıkartmak istiyorum. Yani daha sonra kiraya vermek gibi bir niyetim kesinlikle yok ve bununla ilgili bir taahhütte vermekte sakınca görmem.
    Araştırdığım kadarıyla 3 yıl kiraya verilemiyormuş eğer kiracının mal sahibinin kendi ihtiyacı nedeniyle tahliyesi sağlanırsa.

Dava sürecinden ve süresinden tam emin olsam biraz daha kesin bir düşünceye sahip olacağım.
    hocam senin süreç 6+6 = 12 ay gibi bi sürede sonuca bağlanır, daha fazla sürmez.. ama avukat desteği alman şart, dosyada eksik gedik bırakmadan ilerlemen gerekir

6. Emlak konut: Şirketimiz projelerinden İstanbul Esenyurt Hoşdere 6. Etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi (Semt Bahçekent) tasfiye edilmiş olup, kalan ikmal inşaat işleri şirketimiz tarafından ihale edilecek

7.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    hocam senin süreç 6+6 = 12 ay gibi bi sürede sonuca bağlanır, daha fazla sürmez.. ama avukat desteği alman şart, dosyada eksik gedik bırakmadan ilerlemen gerekir
    Teşekkürler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Teşekkürler.
    Zaman kaybı yaşamamak için bir ihtar cekin. 140 TL (gecen sene 110 tl idi ) noterden 10dkda halledebilirsiniz.

Sayfa 230/1002 İlkİlk ... 130180220228229230231232240280330730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •