Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 350/1002 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,793 - 2,800 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için kritik uyarı: 38 paket sigaraya bedel…

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/is...bedel-41413402
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by Sadecegrafik
    Bu arada işsizlik de artınca o düşük faizli kredi alan adam da işsiz kalacak. O kalan düşük faizli krediyi bile ödeyemeyecek. Ev bankalara kalacak. Diyelim ki borcunu ödedi ama işsiz kaldı. Parası da yok. Evi satayım dedi %3.20 konut kredisi faizi ile alıcı kolay kolay bulamaz, hızlı nakite çeviremez o zor bela aldığı evi.

Sonuç 2018 sonuna doğru ve 2019 da senin iyi düşük faizle dediğin çoğu düşük faizli alınan ev bankalara kalacak. Bankalarda evi haraç mezat satacak. Dolayısı ile konut fiyatları daha da düşecek.

Senin gibi beton pazarlamacıları milleti kandırdı.
    Biraz da zaman tüneli yapalım.2018 başlarında böyle demiş bu forumdan birisi... mış da mış mış...))
    Sadece bu arkadaş değil geneli böyle diyordu..

Konut faizleri 2019 da yüzde 3.20 olacakmış.Evler bankaya kalacakmış.Forumdaki abinin(!)biri de ben de bu enayilerin evini alacağım, hiç de acımayacağım beter olsun bu betocular diyordu hatırladığım kadarıyla şimdilerde ortalarda görünmüyor neyse geldik 2020 ye faizler 0.79.Bunu da buraya not etmeden geçmeyelim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

3. Dolar bazında arttıysa konuş.

Altın bazında arttıysa zurna çal.

4.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    son deprem olayından sonra yeni binalar kıymete bindi, ailem Güngören de yaşıyor her sokakta birkaç yıkılmış bina var.
    az buçuk parası olanda eski ev alacağımı bir süre yeni binada kirada kalırım diyor.

eski binaya kiracı gitmak risk her an yıkım karraı çıkabilir.
    diger bir hususta tum projelerin durmasi..devlet yardimini millet cebe atip akrabalarinda kaliyordu..nasil olsa 2 sene sonra yeni evleri olacakya..
    simdi hepsi daha hafriyati alinmamis kentsel donusumleri ile ve kira yardimi olmadan yeni evlere tasiniyorlar..bizzat cevremde boyle aileler cok mevcut..

5.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Biraz da zaman tüneli yapalım.2018 başlarında böyle demiş bu forumdan birisi... mış da mış mış...))
    Sadece bu arkadaş değil geneli böyle diyordu..

Konut faizleri 2019 da yüzde 3.20 olacakmış.Evler bankaya kalacakmış.Forumdaki abinin(!)biri de ben de bu enayilerin evini alacağım, hiç de acımayacağım beter olsun bu betocular diyordu hatırladığım kadarıyla şimdilerde ortalarda görünmüyor neyse geldik 2020 ye faizler 0.79.Bunu da buraya not etmeden geçmeyelim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    iyi sallamıiş ))))

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Dolar bazında arttıysa konuş.

Altın bazında arttıysa zurna çal.
    saçma sapan bir tahminde bulunmuşsunuz şimdi de sıvıyorsunuz, bence bu durumda sessiz kalmak en makul şey olurdu.

7. Faiz tahmini tutmamış
    fakat düşük faize rağmen bir sürü evin bankaların eline geçeceği kısmı tutmuş.

Problem nedir anlayamadım.

Öngörüsü % 100 tutan biri varsa aramızda gösterin.

8. Bence öngörü yapmaktan kaçınmakta fayda var aslında ama hepimiz yapıyoruz kendimizi tutamıyoruz çok çekici bir şey ben bildim demek. Ayrıca sadecegrafik in haklı çıkması ile çıkmaması arasındaki çizgi çok ince, farklı politikalar veya farklı bir abd hükümeti ile aslında gayet haklı da çıkacaktı onun işini sarı reis sınırsız dolar basarak bozdu değilse haklı çıkardı.
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Faiz tahmini tutmamış
    fakat düşük faize rağmen bir sürü evin bankaların eline geçeceği kısmı tutmuş.

Problem nedir anlayamadım.

Öngörüsü % 100 tutan biri varsa aramızda gösterin.

Sayfa 350/1002 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •