Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 272/1002 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Niye satıyorsunuz sn.cauti ?

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Satayım sana zeytin bahçesi...İznik gölü ayağının altında, göle karşı çayını iç,,,keyfine bak

42 yetişkin ağaç...bir ton civarı zeytin çıkıyor...bu sene yine para etmedi zeytin...yağlık 3-4 tl ye gidiyor, en irisi Marmarabirlik vs 10-12 tl...ortalama 6-7 tl yapar...6000 desen, işçilik hariç 2000 masraf, 2000 de işçilik desen..net 2000 tl kalır.

2,5 dönüm arazi, bu hesapla 30 bin tl etmesi lazım,,meyve bahçesi işinde, arazinin konumu vs cazip değilse...en az 25-30 yıldır amorti süresi..bu iş zaten hobi ve zevk işi...toprağı, ekip biçmeyi sevmen lazım...yoksa kesinlikle rasyonel bir yatırım değil bu iş,

Dul bilgisinin gerekçesi nedir acaba
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Değerli konut vergisi ile ilgili tebligatlar ulaşmaya başlamış ...

Kentsel dönüşümden hakkına düşen Suadiye'deki 150 m2 lik dairesini 5.000. TL den kiraya veren dul bayan arkadaşımın evini

6.300.000. TL takdir etmişler .....

Evin gerçek ederi 3-3,5 mil...

19-20 bin TL DKVergisi verebilir ise verecek !

4 kira
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Hayırlı işe vesile olma sevabına nail olmak için olabilir

Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Dul bilgisinin gerekçesi nedir acaba

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Sizde her sene emlak vergisine ekstra değerli konut vergisi verip vermeyeceğinizi öğrenmek için
    " Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
    Değerli Konut Vergisi
    Taşınmaz Sorgulama Sayfası"

http://tasinmazdegerleme.tkgm.gov.tr/

adresini ziyaret edebilirsiniz

ben kontrol ettim aşağıdaki mesajı gördüm

" Aradığınız kriterlere ait değerlemesi yapılmış sonuç bulunamadı!Değerleme çalışmaları devam etmektedir..."

5.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Niye satıyorsunuz sn.cauti ?
    Yok satmıyorum canım...takıldım arkadaşa...her yıl sofralık zeytinim, yağım geliyor...ömrüm yeterse, küçük bir ev de yaparım...doğa harikası bir yer...diktiğimiz meyve ağaçları da var, onlar da 1-2 yıla meyve vermeye başlar.

Şunu net bir şekilde ifade edeyim.,çiftçilik zor, rasyonel bşr yatırım olamaz kesinlikle...sadece doğa sevgisi, iç huzur İçin yapılır o iş,..aynı şey hayvancılık İçin de geçerli,

6. Ben de şaşırdım Zira biliyordum memnun olduğunuzu. Çocukluğum Orhangazi'de geçti. Çok severim İznik Gölü'nü ben de.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yok satmıyorum canım...takıldım arkadaşa...her yıl sofralık zeytinim, yağım geliyor...ömrüm yeterse, küçük bir ev de yaparım...doğa harikası bir yer...diktiğimiz meyve ağaçları da var, onlar da 1-2 yıla meyve vermeye başlar.

Şunu net bir şekilde ifade edeyim.,çiftçilik zor, rasyonel bşr yatırım olamaz kesinlikle...sadece doğa sevgisi, iç huzur İçin yapılır o iş,..aynı şey hayvancılık İçin de geçerli,

7.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    Sizde her sene emlak vergisine ekstra değerli konut vergisi verip vermeyeceğinizi öğrenmek için
    " Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
    Değerli Konut Vergisi
    Taşınmaz Sorgulama Sayfası"

http://tasinmazdegerleme.tkgm.gov.tr/

adresini ziyaret edebilirsiniz

ben kontrol ettim aşağıdaki mesajı gördüm

" Aradığınız kriterlere ait değerlemesi yapılmış sonuç bulunamadı Değerleme çalışmaları devam etmektedir..."
    Yazıdan çıkan sonuca göre bütün yapılar (KONUT) için bir değer takdir edilecek eğer değer takdir edilmezse Belediyenin taktir ettiği değer geçerli olacak..Kanun iptal edilmezse 7-8 yıl içerisinde İstanbul'daki konutların manalı kısmı bu kanun kapsamına girecek....
    Yeni servet vergisi umarım hükümetin gelir açığını kapatmaya bir nebze olsun ilaç olur.

8.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Hayırlı işe vesile olma sevabına nail olmak için olabilir
    bi arkadaş var, boşandı karısından, evlenmek istiyor tekrar, içkisi- kumarı yok, ona tavsiye edebilir miyim bu dul bayanı ? tabii, bir de şunu öğrenmek lazım, bu değerli evlerden kaç tane var dul bayanda? bizim arkadaş bilmek isteyebilir

bu değerli evlerden yurt sathında 106 bin adet mevcutmuş.. yani toplam 28-30 milyon konut stoku içinde %0.3 kadar bi oran tutuyor.. bu binde-3 değerli evlerin sahiplerinin en zengin binde 3 kitle olduğu muhakkak.. çok başarılı bi hamle, nokta atış bi vergi salma.. mesela göktürk'te adeta yas havası var :-)

Sayfa 272/1002 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •