Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 497/1002 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Han içi kapı girişi firmayı tanıtan firma levhası falan varsa omlara kesiyorlardı corona döneminde hanları açtırıp
    Reklam , ilan vergisini duymuştum. Tabela vs den alınıyor.

Bu başka birşey galiba.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Mesele tam da bu , organizasyon !! Ülkede her köye kadar örgütlü olan Diyanet işleri başkanlığı olup, sonra tarım bakanlığıdır. İlçe tarım müdürlüklerinde her köyden sorumlu memur vardır. Bu ülkede eğer birilerinin canı istese, gerçekten vatan için çalışacağı tutsa ; en fazla 3 haftada üretim planlaması yapılır. Hangi tarlaya ne ekileceği ve bu ürünün nerede değerlendirileceği planlanır. Hem üretici hem ülke kazanır.

Şu anda olan ise ; köylü para kazanamasın , köyü terk etsin. Topraklarını satsın. Bu toprakları egemen güçler toplasın. Sonra ABD de gördüğümüz geniş topraklarda modern aletlerle tarım..... Arazi toplulaştırma bu iş içindi ama beceremediler. Köylüyü organize ederek, ortak makine teçhizat kullanma, toprakları birleştirme vb. şeyler başarılabilirdi.
    Kesinlikle sizinle hemfikirim ülkenin kurtulusu icin bütün alanlarda plan, program ve organizasyon sart, kamu kaynaklarinin etkin kullanimi, verimlilik ve israfin onune gecmek gerekiyor, isi liyakatli insanlara birakip, din sinifinin tasfiyesi, egitimin guclendirilip, kirsalda tarim ve hayvancilikta kooperatifleserek eldeki kaynakları verimli kullanip, girdi maliyetlerinin dusurulerek karlilik seviyesinin yukseltilmesi, urunlerin hammadde olarak degil de markalasarak (ornegin uzum degil sarap ve türevleri seklinde) uluslararası piyasada soz sahibi olacak sekilde pazarlanmasi suretiyle ulkenin refah seviyesi iyi bir noktaya gelebilir.

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Türkiyede şehirleşme berbat.
    O üzümün en büyük talebi istanbulda, ama yetiştiği yer tee kaç kilometre.
    Nüfus daha düzgün dağıtılmalıydı.
    Türkiyenin her yerindeki köylü pazarlarında direkt üreticiden ürün alan nüfus daha fazla olmalıydı.

Avrupa ülkelerine bakın, şehirler küçük, etrafı tarla.
    Üretici malını kendisi pazara getirip satabiliyor.

Ülkemizde ev tiplerine de gıcık oluyorum.
    Köylünün bile bahçesi yok. Sokağa sıfır köy evi yapıyorlar.
    Köyde bahçesiz ev yapmak nasıl bir kafadır abi ya?

Danimarkalı arkadaşım geçenlerde bahçesine sera kurmuş.
    Bizim burada bahçesine sera kurulabilecek tarzda bir evin "hazırı" yok. Dağ başından arazi alman ve kendin ev yapman gerekiyor. Onun da elektriği suyu kanalizasyonu yok.
    Hazırını parasıyla bile bulamıyorsun.

Villa sitesi yapıyorlar, önünde çimenlik bölge sadece bir karış, yan komşuyla burun burunasın, al sana villa.
    Villa falan değil, apartmanın "enine" hali sadece.

Zevksiziz..
    Hep amerikadaki ve avrupadaki evlere özeniyoruz, ama uygulamaya gelince sıçıp batırıyoruz.
    Bu konuda Almanya ve Amerika'yi çok kıskanıyorum tabi dizi ve filmlerde gördüğümüz kadarıyla hep mustakil evler küçük kasabalar, hepsinin buyuk bahcesi veya arazisi var dibinde ev yok, apartman tarzi bir yapılaşma sehir harici pek yok, cok imrendigim yaşam tarzı.

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Reklam , ilan vergisini duymuştum. Tabela vs den alınıyor.

Bu başka birşey galiba.
    Ben lisede okurken belediyede staj yapmistim hem de emlak ve ctv servisinde hic ecrimisil duymadim, reklam vergisi vs var dukkanlarin tabelalri olcusunde alinan vergiler ama ecrimisil uygulamasi maliyede vardi, onlar hazine tasinmazlarini isgal edersen bunu tahakkuk ettiriler.

5.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Ben lisede okurken belediyede staj yapmistim hem de emlak ve ctv servisinde hic ecrimisil duymadim, reklam vergisi vs var dukkanlarin tabelalri olcusunde alinan vergiler ama ecrimisil uygulamasi maliyede vardi, onlar hazine tasinmazlarini isgal edersen bunu tahakkuk ettiriler.
    Belediyede; emlak vergisi bölümü , sorununuzu ecrimisil bölümü ile görüşün , o işe biz bakmıyoruz demiş .

Ecrimisil bölümünde de kimse telefonu açmamış.

Tahminler ;

- kaldırım işgali
    -bodrum katında bulunan havalandırma pencereleri

Ancak ; arkadaşın dükkanı , bodrumda değil , kaldırıma bitişik değil, üst katlarda imiş.

2019'a kadar böyle bir vergi yoktu , 2019/1 'den itibaren taahhuk ettirmişler!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. Belki belediyenin para alası gelmiştir.

Bir benzerini iski'de yaşadık. (15-20 yıl önce)
    Bir gün faturada "geçmiş dönem borcu" diye bir bedelle karşılaştık.
    Son 10 yılın fatura ve dekontlarını alıp gittim iskiye.
    Hiç bakmadılar.
    "O tüketim borcu değil, tek seferlik sabit bir bedel, herkese gönderildi" dediler. Mecbur ödedik.

7. Ne devlet, ne de millet, bu cografyada uretim planlamasi yapamaz.

Yapar diyen varsa tek bir ornek versin.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ne devlet, ne de millet, bu cografyada uretim planlamasi yapamaz.

Yapar diyen varsa tek bir ornek versin.
    Bunları yapmak için herkesin ülkesini sevmesi gerekir, baştakiler sevmiyor o aşikar, vatandaş zaten hiç sevmiyor.

Sayfa 497/1002 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •