Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 360/1002 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. 6 aydır satamadığım 500 bin tl. ile başlayıp 440 bine kadar indirdiğim daireyi bugün 460 bine sattım. Dün emlakçıya kızarak anahtarı almıştım. 2 bin tl. den kiraya çıkarmıştım. Akşam apartmanda bir komşu beni arayarak iş arkadışının daireye talip olduğunu söyledi. Fiyatı sordu, ben de '' sen kendi dairene ne isterdin '' dedim ve son 460 olur, hiç bir masrafa karışmam dedim. Anında kabul ettiler. Ben Ankara da yaşıyorum, daire İzmir de. Hakikaten İzmir de piyasa canlanmış demek ki.

2. İzmir'de emlak piyasası zaten canlı değil miydi?

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    6 aydır satamadığım 500 bin tl. ile başlayıp 440 bine kadar indirdiğim daireyi bugün 460 bine sattım. Dün emlakçıya kızarak anahtarı almıştım. 2 bin tl. den kiraya çıkarmıştım. Akşam apartmanda bir komşu beni arayarak iş arkadışının daireye talip olduğunu söyledi. Fiyatı sordu, ben de '' sen kendi dairene ne isterdin '' dedim ve son 460 olur, hiç bir masrafa karışmam dedim. Anında kabul ettiler. Ben Ankara da yaşıyorum, daire İzmir de. Hakikaten İzmir de piyasa canlanmış demek ki.

3.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    İzmir'de emlak piyasası zaten canlı değil miydi?
    İstanbul ve Ankara'ya göre canlı olabilir. Ama burada da piyasa durgundu. Baya büyük firmalar zor durumda , İzmir'de.

4. Uzun zamandır bu başlığa bakmıyordum. Yıllarca emlak patladı patlayacak dedik ve son bir yıldır tartışma gereği bile yok bence.
    Güncel bir örnek veriyim. Göztepe minibüs caddesinde bir daire kiraladım. İlk 2 daire 3-4 yıl önce projeden 1.6-1.4 milyon arasında satılmış. Müteahhit 3.daireyi 1.2 m a satmış ve gerisini satmaktan vazgeçmiş. Komple kiraya verdi. Şuan apt daki daireler 1.150 1.2 M arası gidiyormuş.3-4 yılda yapılan zarar muazzam. Emlak patladı hemde nasıl patladı. Aptmanın tam karşısında minibüs cad üzerinde mevkisi çok iyi olan bir apt 4 yıl once bosaltılmış. 4 yıldır bekliyomuş. 3 muteahhit değişmiş ama yol alamamış. İnşaat sektorunun hali o apartmanda resmedilmiş bence.

Ençokta şu kanal istanbul muhabbetine gülüyorum. Bir deli taş atar kırk akıllı çıkaramaz. Bu kanalın yapılacağına inanan saflar. Şuan devlet destekli projelere baksın. Şehir hastaneleri inşaatlarını tahkip etsin. %10 verimle çalışıyor parasızlıktan yada durduruluyo yada ihaleler iptal ediliyor.

Bunları görmeyenler ataşehirden geçerken istanbul finas merkezi enkazına baksın. Devasa bir proje ne hale gelmiş. Ve burdaki binalar banka binaları. Banka binalarının parasızlıktan yapılamadığı ülkede 70-80 milyara kanal yapılacak.
    Bu boş muhabbetlerle geçen zamana yazık..
    “Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur; başkaları korktuğunda ise aç gözlü ol.” Warren Buffett

5. katılıyorum.

Alıntı Originally Posted by kakkala Yazıyı Oku
    Uzun zamandır bu başlığa bakmıyordum. Yıllarca emlak patladı patlayacak dedik ve son bir yıldır tartışma gereği bile yok bence.
    Güncel bir örnek veriyim. Göztepe minibüs caddesinde bir daire kiraladım. İlk 2 daire 3-4 yıl önce projeden 1.6-1.4 milyon arasında satılmış. Müteahhit 3.daireyi 1.2 m a satmış ve gerisini satmaktan vazgeçmiş. Komple kiraya verdi. Şuan apt daki daireler 1.150 1.2 M arası gidiyormuş.3-4 yılda yapılan zarar muazzam. Emlak patladı hemde nasıl patladı. Aptmanın tam karşısında minibüs cad üzerinde mevkisi çok iyi olan bir apt 4 yıl once bosaltılmış. 4 yıldır bekliyomuş. 3 muteahhit değişmiş ama yol alamamış. İnşaat sektorunun hali o apartmanda resmedilmiş bence.

Ençokta şu kanal istanbul muhabbetine gülüyorum. Bir deli taş atar kırk akıllı çıkaramaz. Bu kanalın yapılacağına inanan saflar. Şuan devlet destekli projelere baksın. Şehir hastaneleri inşaatlarını tahkip etsin. %10 verimle çalışıyor parasızlıktan yada durduruluyo yada ihaleler iptal ediliyor.

Bunları görmeyenler ataşehirden geçerken istanbul finas merkezi enkazına baksın. Devasa bir proje ne hale gelmiş. Ve burdaki binalar banka binaları. Banka binalarının parasızlıktan yapılamadığı ülkede 70-80 milyara kanal yapılacak.
    katılıyorum. ah ah ah nerde adalet? konutdan ihtiyaç için olanı hiç yok mu? hepsi yatırım mı? boyuna arttırdılar fiyatları. kadıköy hadi yüksek derdim. ümraniye maltepe kartal ona yakın olmuş durumda. çüş diyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by kakkala Yazıyı Oku
    Uzun zamandır bu başlığa bakmıyordum. Yıllarca emlak patladı patlayacak dedik ve son bir yıldır tartışma gereği bile yok bence.

Okadar kötü degil durum yaa.
    Mesela 100bin konut projesinde bizim köye de 150 konut yapacak Toki )
    250 talep var yapilmasi icin. Köy yerinde apartman hayati isteyen cok simdilik. Haa yapilinca ne tür kavgalar cikar onu bilmem.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Okadar kötü degil durum yaa.
    Mesela 100bin konut projesinde bizim köye de 150 konut yapacak Toki )
    250 talep var yapilmasi icin. Köy yerinde apartman hayati isteyen cok simdilik. Haa yapilinca ne tür kavgalar cikar onu bilmem.

hiç sormayın bir de böyle bir hikaye var.

biizm köy kayseri nin merkeze yakın bir ilçesinde toki bilmem kaç etap konut yaptı ilçeye, normalde köyle ilçenin bağlantısı zayıf çünkü dağlardan gidersen il merkezi daha yakın ilçeden.

satılan konutların belki de yarısını istanbul dan bizim köylüler almıştır.

meselenin yatırım yönü de yok aslında bildiğin sidik yarışı...

bir de sanayi bölgesi ve yüksek okul uydurdular, ikisi de ne kadar dolu ne kadar boş bilmiyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hiç sormayın bir de böyle bir hikaye var.

biizm köy kayseri nin merkeze yakın bir ilçesinde toki bilmem kaç etap konut yaptı ilçeye, normalde köyle ilçenin bağlantısı zayıf çünkü dağlardan gidersen il merkezi daha yakın ilçeden.

satılan konutların belki de yarısını istanbul dan bizim köylüler almıştır.

meselenin yatırım yönü de yok aslında bildiğin sidik yarışı...

bir de sanayi bölgesi ve yüksek okul uydurdular, ikisi de ne kadar dolu ne kadar boş bilmiyorum.
    Maksat yandaş inşaat ekonomisini dondurmek diye düsünuyorum.
    Yoksa köyde Tokinin ne işi var. Tamamiyle ölü yatirim birde.Köyde bahcesiz evler ))
    Bu inşaatlar yapildiktan sonra bir suru kavga cikacagi da kesin. Köyde çocuklarin ayagindan bok eksik olmaz.
    En üste cikacak cocuk asagidan yukariya heryeri boka bulayip cikacak
    Belkide iyi olur. Biz yanlişizdir. Insaatlar bitsin burdan yazarim olan biteni. Insallah devletimiz hakli cikar

Sayfa 360/1002 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •