Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 74/1002 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 585 - 592 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Almanya ile Türkiye kıyasından sıkılmadınız mı? Kıyas kabul edilemeyecek düzeydeyiz.

Belçika'daki işçi akrabam geçen sene 6 hafta izne geldi. (Ben 15 yıllık iş hayatımda 1 hafta toplu izin yapamadım).

Gelirken cebine 5-6K Euro izin parası vermişler.

Daha siz neyi kıyaslıyorsunuz? Ben geçen sene izin istedim patrondan, veremem dedi. Bu sene izin isteyemedim. Seneye izin için şimdiden neyi nasıl yaparız diyorum? Kusura bakmayın ama son 10-15 yılda, en büyük sıkıntıyı ve tüm yükü beyaz yakalar yaşıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Zerre kadar bile yontulmamış tipler var, 30 yıldır almanyada olup halen köyündeymiş gibi davranan.
    Bir de onların repçi geçinen "bağcılar kekosu" tarzı çocukları.
    Gece yolda karşılaşsan korkarsın. Body building falan yapmışlar, detroitteki potansiyel suçlu zencilere benziyorlar.
    Benim Türkiyede bile istemeyeceğim tipler bunlar, almanya niye istesin ki?

Efendi efendi yaşayıp giden düzgün insana kimse ırkçılık yapmaz. Çünkü kimse ondan rahatsız olmaz.
    Geçen gün suriyeli bir çocuk evimin önündeki trafik tabelasını kopardı.
    Mahallede Türk ve kürt bir sürü çocuk var, ama şansa bak o tabelayı koparan ne hikmetse suriyeli.
    Kaldırıma yeni ağaçlar diktiler, henüz incecik fidanlar, asılsan devirirsin yani.
    Bil bakalım kimler asılıyor o fidanları devirmek için. Tabi ki suriyeli.

Ondan sonra vay efendim ırkçılık şöyle ırkçılık böyle.
    Kalınlaştırdığım yerler İstanbul için de geçerli...Çok uzağa gitmeye gerek yok...

3. 20 Ağustos Salı 10:00 TÜİK: KONUT SATIŞLARI TEMMUZ'DA YILLIK %17,5 AZALDI, ÖNCEKİ %48,6 DÜŞÜŞ

20 Ağustos Salı 10:04 TÜİK: TEMMUZ'DA KONUT SATIŞLARI 102 BİN 236 OLDU

20 Ağustos Salı 10:06 TÜİK: TEMMUZ'DA YABANCILARA KONUT SATIŞLARI %46,7 ARTTI

20 Ağustos Salı 10:06 TÜİK: TEMMUZ'DA İPOTEKLİ KONUT SATIŞLARI %57 AZALDI

betonlar yine yabancılara gitmiş...
    Son düzenleme : EREGLTUPRS; 20-08-2019 saat: 10:23.

4. İnsanlar çok garip. Şimdi de yapılandırma diye tutturmuşlar. Bu fiyatların artma sebeplerinden biri de bu yapılandırma isteyenler. Neymiş 1.28 den çektim 0.99 a indi. Milleti de anlamıyorum. 50 bin peşinatı olan 150-200 bin kredi çekiyor. Ya kardeşim siz ne yapıyorsunuz.

5. varlıklarımız resmen buhar oldu, yabancı 100bin euro ile istanbulun cogu yerinden kalbur üstü bir daire alabiliyor, almanya örneği verilmiş geçmiş sayfalarda 100bin euro ile ancak kopek kulubesi alabilirsiniz almanya büyük şehirlede.

6.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    varlıklarımız resmen buhar oldu, yabancı 100bin euro ile istanbulun cogu yerinden kalbur üstü bir daire alabiliyor, almanya örneği verilmiş geçmiş sayfalarda 100bin euro ile ancak kopek kulubesi alabilirsiniz almanya büyük şehirlede.
    Bende onu diyorum , biz aslında ne oldugunu anlamadık reel düşüş cok oldu ama yabancının gözünde , biz TL bazında cok düşmedigi icin anlayamadık . anlamadıgımız icinde 2-3 araba parası ile bir daire alınıyorken bir araba parası bir daire parası oldu yuh diyoruz cunku arabalar doviz bazında satılıyor.

TL fiyatlarına burun kıvırdıgımız evleri yapancı 3e 5er topluyor cunku bizim anlayamadıgımız sey onlar icin cok anlasılır. 3-4 sene oncesine gore aynı paraya 1 ev alıyorken şimdi 2-3 ev alıyor ..cok anlasılır bir durum bu onlar icin .

Cunku onlar başka bir gemide , ve bizim gemi alçaldı sıg sularda , hepimizde aynı gemide oldugumuz icin diger butun gemileride bizim seviyemizde sanıyoruz.

7.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    varlıklarımız resmen buhar oldu, yabancı 100bin euro ile istanbulun cogu yerinden kalbur üstü bir daire alabiliyor, almanya örneği verilmiş geçmiş sayfalarda 100bin euro ile ancak kopek kulubesi alabilirsiniz almanya büyük şehirlede.
    Varlıklarımız buhar olmadı, zaten buhardı QE sebebi ile şişmişti keramet bizde sandık.

90 larda ev ve araba aynı paraydı hatta araba daha pahalıydı İstanbul'da, şimdi de benzer şey geçerli.

tek fark o zaman şahin alabiliyordun şimdi ise jetta vb..

aradaki fark teknolojinin ilerlemesinden kaynaklı, bizim ilerlememizden değil.

yani o zamanda alman Mercedes e binerken biz Şahine binerdik ama internet olmadığından çok göze batmazdı.

Ev fiyat oranı da muhtemelen benzerdi ama internet yok kim nereden bilecek.

8. Aynen...Artık fakir fakirliğini, zengin de zenginliğini bilecek...Herkes herşeye sahip olamayacak...

Bir de her yeni jenerasyonda yatırım araçları çeşitliliği ve bilinirliği okur-yazarlığı artıyor...Farklı değerlendiriliyor artık kazanılan paralar...

Sayfa 74/1002 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •