Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 71/1002 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 561 - 568 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Bu 0,99 faizi müteahhitler de kullanıyor diye duyuyorum.
    Eşe dosta satıp parayı nakit ihtiyaçları için kullanıyorlar diyorlar bilmem tabi ne kadar doğru.
    Ama gerçeklik payı var ise istatistiklerde ipotekli ve ilk el satışlarda bu aylarda artış olması kuvvetle muhtemel...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Çok olmaz. 34 bin başvuru var diye söylemişlerdi haberlerde. Hadi 50 bin başvuru olsun. Stok kaç en az 3-4 milyon(sıfır ve 2.el)

2.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Hiç üzülmüyorum otomotivcilere...
    ÖTV indirimini bile fırsat bilip zam yaptı çoğu.
    Çoğu Ev fiyatlarını geçtiği bazı 1.6 motor altı araçlar.

İlave olarak devlete neredeyse 1-2 otomobil parası ödüyorsun.

Akıl işi değil sıfır araba almak ...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    2010 yılında ust sınıf highline golf 50 bin liraydı . asgari ucret ise 500 tl

su anda aynı araba 200 bin asgari ucret ise 2000

dogru orantılı bir artıs var .

araba fiatlar ev fiyatları gibi değildir. dovizin faizin cıkması anında yansır . isteyen alır isteyen almaz ama sıfır satıs fiyatlarına yansıtırlar.

zaten alanlarında cogu o parayı vermiyor. kampanyalarla alıyorlar . %30 peşin . 1 sene sonra odemeye basla 24 -48 ay arası vadelerle .vs.vs

3. bizde araba fiyatları cok pahalı vergilerle vs.

bu durum birazda ev fiyatlarını goreceli olarak ucuz gosteriyor.

şöyleki ; almanyada sehrin gobeginde bir yeri kac araba parasına alırsınız , burada ise kac araba parasına alırsınız.

tahminim almanyada sehrin gobeginde kutu kadar 1+0 studyo yada 1+1 evler 200-300-400-500 bin euro .. yani golf 20k euro desek sıfır 15-20 yada daha fazla golf parasına alıyorlar ufacık daireyi.Burda 20 golf demek 5 milyon tl demek yaklasık.

burda araba fiyatkları o kadar yuksekki , kıyaslama yapınca ev fğyatları yanında ucuz kalıyor.

highline golf 1,6 dizel golf olmus 238 bin tl . bi golf parasına merkeze yakın bir yerde bir 1+1 daire alırsın zorlasan . yada 2+1 merkezden uzak bir yerde. ( istanbulda) ..

almanyadaki ev fiyatlarından bir ornek .

https://tranio.com.tr/germany/

verdigim linki googledan buldum belki yanıltıcı olabilir ve abartılı olabilir.Dogrulugundan emin değilim . .almaynayda yada avrupanın baska bir ulkesinde yasayan biri bu soruyı cevaplarsa sevinirim . almanya hollanda belcika avusturya gibi yerlerde sehir merkezinde yada merkeze yakın 1+1 ev yada 2+1 ev ordaki kac sıfır golf parasına alınıyor
    Son düzenleme : zubizaretta; 17-08-2019 saat: 23:44.

4. almanyada asgari ucret 1500 euro .. tecrubeli 10 senelik bir iscinin eline 3000 euro gectigini farzedersek . senede 36 bin euro yapar. buda 222 bin tl yapar. . 1 senelik maası ile eger anadulada bir sehirse memleketi ortalama 2+1 daire alabilir.

Bu adam icin Turkiyede evler ucuzdur sanırım.

5. Ben ev fiyatalrının tl olarak dusuecegini sanmıyorum ki artıslar bie yapmaya baslamıslşar ev sahipleri , satılmadıgı halde artırmalarıda ilginc.

evet bu konut stoguna ragmen dusecegini sanmıyorum , cunku yeni insaat yapılmıyor artık ve konut stogu elbet bir gun bitecek . yeni insat yapılmamasının , ,yeni insaat maliyetlerinin artmasının ve stogun sınırlı sayda olması fiyatları dusurmeecektir .

ve birde dunyaya bakıyorum .

sadece gelişmiş ulkelere degil .

ozbekistanda , kazakistan gibi ulkelerede bakıyorum

sizde bir inceleyin ozbekistanda ev fiyatları yada kazakistanda. ..hatta kenya nairobi.

maaşlar ve ev fiyatları .

Bizde bu dunyanın bir parcasıysak cok ucurumlar olacagını sanmıyorum

6.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    bunlari bilmiyordum tesekkurler

Peki Ege bolgesinden Izmire cok uzak olmayan nereleri tavsiye edersiniz? Amacim imari cikmamis ucuz tarla almak. Tabi potansiyeli olacak. Cok mu sey istiyorum acaba?

Bir zamanlar Izmirlilerin Zeytinlide arsa topladigini duymustum ama oraya gitmeye firsatim olmadi. Istanbullularin Urla ve Seferihisar merakini da hicbir zaman anlamadim. Ikisinde de adam gibi deniz yok varsada buzzzz gibi. Sanirim herkes deniz aramiyor havasi yetiyor emeklilere.

Kusadasina bagli guzelcamli hakkinda goruslerinizide duymak isterim cok sevdigim bir yer. Ama denize yakin butun yazliklar rutubetten dokuluyor bos arsa almaya kalksan denize cok uzak
    Güzelçamlı tarafları belediye sayesinde bayağı bir güzelleşmiş.Orada söylenene göre belediye başkanı ölümü göze alıp oradaki mafyatik işletmeleri komple yıkıp düzenleme yapmış,sahil güzel olmuş.Demografik yapısının bozukluğu nedeniyle Kuşadası merkeze yaklaşmadıkça oralar fena görünmüyor.Sığacık Teos'da trend yerlerden,sadece yazlık düşünen için fena değil.Zeytinli dediğiniz sanırım Zeytineli olsa gerek.Kuş uçuşu Alaçatıya yakın olsa da yolu ters ve uzakta sadece tek bakkalı olan küçük çirkin bir köy,çiftlik hayatı için uygun olabilir.Aradaki büyük bir alan sit ve HES alanı.Köy yeri isteyen için uygun olabilir ama İzmir iç bölgelerde çok daha güzel köyler var.

Ahmetg Guest
    bahreyn'de yaşıyorum, 10 gün önce arabamı burada karı koca doktor olarak çalışan mısırlı bir aileye sattım. adamla sabah buluştuk, işlemleri falan hallediyoruz. beklediğimiz anlarda da laf lafı açıyor muhabbet ediyoruz. adam konuşma esnasında bir kaç aydır haftada bir kaç kez türkiye'deki farklı farklı firmalardan gayrımenkul satışı için arandığını, belli bir değerin üzerindeki gayrımenkul karşılığında pasaport sahibi de olacağını, misafirleri olarak portföylerini görmeye davet edildiğini anlattı. gidiş dönüş uçak biletini dahi davet eden firma alıyormuş.

https://eksisozluk.com/entry/93597937

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 71/1002 İlkİlk ... 2161697071727381121171571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •