Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 489/1002 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,905 - 3,912 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ne biliyor da konusuyor bunlar çok ilginç. Yeni ev ruhsatları çok azaldı nüfus artmaya devam ediyor bunun sonu yüksek enflasyon hem ev fiyatları hem maaşlar her şey artacak dolar altın borsa her şey artacak çünkü paramızın değerini koruyacak bir durum yok ortada sürekli açık veren bir ekonomiyiz verimsiziz. Ev bulan hele oturmalik bulan yapıştırsın geçsin dayanın krediye asgari ücret seneye belki 3000 olacak ama 3000 in bir kıymeti gene olmayacak tl kredi ger türlü ödenir bu faizlerle.
    Üstat uzun süre araştıran izlediği evin ucuz olduğunu düşünen ve oturmak için almak isteyen bu faizlerden yararlansın bence de . Ancak Sn. Tinaz da dediği gibi gelirler eriyince tasarruf olmuyor sonra bakıyoruz bankalarda bir sürü ipotekli konut stoku oluşmuş.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Artan konut talebi ile diger parametreleri karistirmamak lazim.

Konu paranin alim gucu ve calisanlarin kazanclari.

Yukardaki arkadas orneginde, 50 Bin nakitle 150.000 kredi verirler, ama oraya gelirini asgari ucret yazarsan, hic bir banka kredi vermez.
    Aylardır hatta yıllardır burada söylediğimi şimdi burada dilenmeye başladı konut piyasası insanların geliri artmadan gelişmesi mümkün değil kredi faizini istersen sıfır yap yine talep artmaz çünkü insanların aylık ödeyeceği taksit tutarı şuan ki maaşları ile gecinmesine engel teşkil eder peki sonuç ya insanların geliri artacak yada konut fiyatları düşecek yada naçizane görüşüm yıllarca konut fiyatları belli bir düzeyde kalacak geçen bir ev baktım adam 400 k fiyat istiyor ve bana dediği şu bu fiyatlar çok uygun muş bayramdan sonra fiyatlar atacakmış falan filan kıçımla güldüm 3 senedir satamadığı evleri fiyatı arttırarak satmaya çalışıyor hemde evler ucube gibi söyle konut talebi olur daha inovaktif daha çevreci modern evlere lüks talebi artabilir ama kümesler hele Bi otursun yerinde

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. şu videodaki gibi bir yer düşünüyorum...Nereyi önerirsiniz istanbulda yaşıyorum...

Bu salgın olayından sonra istanbul dışındada bir yerim olması gerektiğine inandım...

Onun startını kafamda verdim...Önce lokasyonu belirleyip harakete geçicem...

Fikirlerinizi alabilirsem kafamda bişeyler canlanır...

deneyim yaşayan varsa prefebraik ev önerisde alabilirim...

çünkü ustalarla uğraşmak bu ülkede ölüm...

https://www.youtube.com/watch?v=o_gsB3NGF9w
    Son düzenleme : thunder; 23-05-2020 saat: 18:22.

4.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    şu videodaki gibi bir yer düşünüyorum...Nereyi önerirsiniz istanbulda yaşıyorum...

Bu salgın olayından sonra istanbul dışındada bir yerim olması gerektiğine inandım...

Onun startını kafamda verdim...Önce lokasyonu belirleyip harakete geçicem...

Fikirlerinizi alabilirsem kafamda bişeyler canlanır...

deneyim yaşayan varsa prefebraik ev önerisde alabilirim...

çünkü ustalarla uğraşmak bu ülkede ölüm...

https://www.youtube.com/watch?v=o_gsB3NGF9w
    Catalca Elbasan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
    Geçen hafta işe giderken, gelirken ,İstanbul Kağıthane de bulunan 5.Levent isimli konutlar dikkatimi çekti..Gece tüm binalar dolu ve lambalarin hemen hemen hepsi yanıyordu.. Şimdi internet üzerinden fiyatları inceledim,1+1 50 m kare daire ,700.Bin TL den aşağı değil.. Demekki Millette para var ki ortalama Bir milyon verip ev alabiliyor..

6.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Geçen hafta işe giderken, gelirken ,İstanbul Kağıthane de bulunan 5.Levent isimli konutlar dikkatimi çekti..Gece tüm binalar dolu ve lambalarin hemen hemen hepsi yanıyordu.. Şimdi internet üzerinden fiyatları inceledim,1+1 50 m kare daire ,700.Bin TL den aşağı değil.. Demekki Millette para var ki ortalama Bir milyon verip ev alabiliyor..
    Hocam onun ışıklarını açık bırakmış olabilirler. TRGYO projesine ait olduğu için ne kadarının satılmış ne kadarının hala satılık olduğu şirketin denetim raporlarında var.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    4,514
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam onun ışıklarını açık bırakmış olabilirler. TRGYO projesine ait olduğu için ne kadarının satılmış ne kadarının hala satılık olduğu şirketin denetim raporlarında var.
    Aynı yerden gündüz de geçtim,Camlar perdeli ve Satılık-Kiralik yazısı görmedim.. Zaten yaşam var.. İnşaat hali yok.. Bayram da
    otoyoldan gidip, gelirken tekrar dikkatlice bakarım.....
    Bu bölge haricinde ,TOKİ Avrupa konutları var, İstanbul ,Gazi Osman paşa da.Otoban kenarında.Sanirim 2019 Yılında ihlas GYO TOKİ ortaklığında yapıldı.Orada da yüzlerce daire var ve çoğu dolmuş,yaşam başlamış durumda..İnsan ister istemez düşünüyor.Bu kadar nüfus nereden geliyor ve milyonlarca para verip o evleri kim nasıl alıyor..??
    Güya ülkemizde asgari ücret 2250 TL, ortalama maaşlar 3000.TL..Bankalar, bir evde tek çalışan kişiye Konut kredisi vermiyor.. Çünkü gelir ve taksit \borc ödeme dengesi uymadığı için....Eee bu iş nasıl oluyor..??

8.  Alıntı Originally Posted by Kar_Adam Yazıyı Oku
    Aynı yerden gündüz de geçtim,Camlar perdeli ve Satılık-Kiralik yazısı görmedim.. Zaten yaşam var.. İnşaat hali yok.. Bayram da
    otoyoldan gidip, gelirken tekrar dikkatlice bakarım.....
    Bu bölge haricinde ,TOKİ Avrupa konutları var, İstanbul ,Gazi Osman paşa da.Otoban kenarında.Sanirim 2019 Yılında ihlas GYO TOKİ ortaklığında yapıldı.Orada da yüzlerce daire var ve çoğu dolmuş,yaşam başlamış durumda..İnsan ister istemez düşünüyor.Bu kadar nüfus nereden geliyor ve milyonlarca para verip o evleri kim nasıl alıyor..??
    Güya ülkemizde asgari ücret 2250 TL, ortalama maaşlar 3000.TL..Bankalar, bir evde tek çalışan kişiye Konut kredisi vermiyor.. Çünkü gelir ve taksit \borc ödeme dengesi uymadığı için....Eee bu iş nasıl oluyor..??
    82 milyonluk ülkenin beyaz yakalası orda yaşıyor işte. Köpekler gibi mesai yapıp, iki eş toplamda 20k kazanıyor işte. Sonra o sitelerde yaşıyorlar. Doktorlar, beyaz yaka, hakim savcı, mini iş adamı vs...

Etilerde yaşayamaz ki...Orda Cem Yılmaz yaşıyor....Zekariyaköyde de Acun, Arda Turan

Köpekler gibi calışıp gazi mahallesine komşu yaşıyorlar işte...Amerikanın siyahisi daha iyi yaşıyor : D

Sayfa 489/1002 İlkİlk ... 389439479487488489490491499539589989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •