Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 217/1002 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Zaten mütevazi semtte bu fiyatlar mevcut .

Başka yerlerede bakıyorum örneğin

Küçükçekmece Bayrampaşa Bahçelievler aynı ayarda hatta bazı semtleri daha da pahalı .

İstanbul’da evi yüzü düzgün bir ev 1 teklik altında mümkün değil gözüküyor

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İstanbulda Eli yüzü düzgün ev 1 teklik??? O zaman milletin %90 ı kümeste yaşıyor...gayet basit, ilanların % kaçı 750 bin altında, bakılırsa görülür, oran kaç

2. Kim ne derse desin.
    Devletin en iyimser kurumunun ( hani şu gecen yil enflasyonu %20 olcen) verilerini inceleyen ve azcikda sarı siteden fiyat bakan adam kimin neyi satip satamadigini anlar.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bizim ülkenin sorunu şu. Hiç kimse elindekiyle yetinmiyor, mutlu olamıyor. Tatmin sorunu var yani.

İkinci el araba alabilecek olan sıfır araba alma derdinde. Borçlanmadan, ya da makul bir borçla ikinci el almak yerine, krediye gömülüp sıfır araba alıyor. Ya da orta halli bir araba alabileceksen, üst sınıf hayali kuruyor,

Ev için de aynı şey geçerli...imkanları, gelir- harcama durumu 250 binlik ev alabilmesine imkan sağlıyor, mantıklı olanı bu...gel gör ki, özellikle kadınlar bu kafada, hedef 500 binlik ev...500 lük alabilecek olanda, hedef 1 milyon.

Bu işin sonu yok, şahsen aşırı borçlu köle gibi yaşayıp, 60 tan sonra bile çalışmak zorunda kalmak yerine..daha mütevazi yaşayıp, iyi tasarruf yapıp, 50 de az gelir getiren, ama sevdiğin, yarı hobi kapsamında işler yapmayı öneririm...hayat kısa, aşırı stres, kaygı ömrü heder etmek demek.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bizim ülkenin sorunu şu. Hiç kimse elindekiyle yetinmiyor, mutlu olamıyor. Tatmin sorunu var yani.

İkinci el araba alabilecek olan sıfır araba alma derdinde. Borçlanmadan, ya da makul bir borçla ikinci el almak yerine, krediye gömülüp sıfır araba alıyor. Ya da orta halli bir araba alabileceksen, üst sınıf hayali kuruyor,

Ev için de aynı şey geçerli...imkanları, gelir- harcama durumu 250 binlik ev alabilmesine imkan sağlıyor, mantıklı olanı bu...gel gör ki, özellikle kadınlar bu kafada, hedef 500 binlik ev...500 lük alabilecek olanda, hedef 1 milyon.

Bu işin sonu yok, şahsen aşırı borçlu köle gibi yaşayıp, 60 tan sonra bile çalışmak zorunda kalmak yerine..daha mütevazi yaşayıp, iyi tasarruf yapıp, 50 de az gelir getiren, ama sevdiğin, yarı hobi kapsamında işler yapmayı öneririm...hayat kısa, aşırı stres, kaygı ömrü heder etmek demek.
    Eskiden kredi işi bu kadar yaygın değildi. Şimdi millet kredi borcuna dalınca tam küçük amerika olduk.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku

Forumda çöküş bekleniyordu.Forumdaki arkadaşlar kesin olarak yanıldı.Bu tespiti de yapalım.Zaten dikkat ediyorum sürekli yazan birkaç arkadaş arazi olmuşBen hep burda idim.Bilen bilir.
    .
    Yahu bırak Allah aşkına. Dolar 1.X'lerde iken 160 bin liraya el değiştiren alt katım, dolar 6 liranın üstündeyken 300 bine satıldı.

Ev 100 bin dolardan 50 bin dolara düşmüş, sana göre çöküş yok.
    Git çöküş var mı yok mu evi zararına satan adama sor.
    Dikkat et de herif hıncını senden almasın.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    İstanbulda Eli yüzü düzgün ev 1 teklik??? O zaman milletin %90 ı kümeste yaşıyor...gayet basit, ilanların % kaçı 750 bin altında, bakılırsa görülür, oran kaç
    40 yıllık binada 55-60 m2 evler 400 bin tl civarında ilana baksan 90 m2 ama ev kiradaki 65 m2 küçük yersen işte .

Odaları görseniz bir yatak bir dolap hareket edecek yer çok az bu fiyat istiyorlar .

Dediğim gibi bizim muhitte dediğim kriterlere 750 bin daire ben bulamadık canlı gezdiğimiz evleri görünce beğenmiyoruz kutu gibi .

Ev bir kere alınacak o yüzden ince eleyip sık dokumak gerekiyor

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Yahu bırak Allah aşkına. Dolar 1.X'lerde iken 160 bin liraya el değiştiren alt katım, dolar 6 liranın üstündeyken 300 bine satıldı.

Ev 100 bin dolardan 50 bin dolara düşmüş, sana göre çöküş yok.
    Git çöküş var mı yok mu evi zararına satan adama sor.
    Dikkat et de herif hıncını senden almasın.
    dolar 1.xlerde tam 12 yıl kaldı, sizin alt kat ne zaman alındı bilmiyorum ama 7 sene öncesi desek arada 30-40bin dolar kira ödemesi gerekirdi. doların bu kadar değerli olduğu bir dönemi olduğunu düşünürsek abartı bir zarar değil.
    şimdi satsa belki 60bin dolara satabilecekti ayrıca.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 217/1002 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •