Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 234/1002 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334734 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Çemberlitaş nurosmaniye arasında kesişim köşe noktasında bu adam

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

2. Çekilin simitçi geldi.

Ortaokul yıllarında bir kış boyunca simit satmış birisi olarak biraz yorum yapayım.

Ben simiti 18 kuruştan alıp 25 kuruşa satardım. Günde 50 simit satar 3.5 tl kazanırdım. Bu para tam olarak babamın günde içtiği 2 paket bafra sigarası bedeliydi.

Neyse konu babam değil, beher simit başına kar tutarıdır. Benim zamanımda kar marjı % 30'du, sorduğum simitçilerden öğrendiğim kadarıyla şu anda kar marjı en az % 40, yani 1.5 tl'ye satılan simitte simitçi en az 60 kuruş kar eder.

6 simit satan kişi bu hesaba göre günde 3,600 tl para kazanıyor olmalı. Yani 3,600*30 ayda 108 bin tl kazanıyor. Böyle bir parayı anlı şanlı doktorlar zor kazanır. Böyle bir rant olsa çek senet mafyası çoktan simit işine gitmiş, o köşeleri kapmış olurdu.

Bana kalırsa satılan simit sayısında ya bir yanlış anlama olmuş ya da simiçit kardeşlerimiz köşelerini hava parası ile devredebilmek için satış miktarlarını abartıyorlar.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    her 10 kişiden biri simit alsa . adamın önünden günde 70 ile 100 bin kişi geçiyor. ortalama bir ilçe nufusu demek.

ne diyim iyi yere açmış tezgahı
    Mesela ben borsada çok kazanıyorum...yaptığım 10 işlemin dördü karlı...günde ortalama 10 bin kazanıyorum...desem...buradaki hiç kimse inanmaz...ama simitçi 10000 simit satıyorum desene inanan çok olacak.

Bizim millet abartmayı sever..özellikle para pul işlerini.

Elinde simit tezgahı ile sorsa biri...ona da 100 simit satıyorum der

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Çekilin simitçi geldi.

Ortaokul yıllarında bir kış boyunca simit satmış birisi olarak biraz yorum yapayım.

Ben simiti 18 kuruştan alıp 25 kuruşa satardım. Günde 50 simit satar 3.5 tl kazanırdım. Bu para tam olarak babamın günde içtiği 2 paket bafra sigarası bedeliydi.

Neyse konu babam değil, beher simit başına kar tutarıdır. Benim zamanımda kar marjı % 30'du, sorduğum simitçilerden öğrendiğim kadarıyla şu anda kar marjı en az % 40, yani 1.5 tl'ye satılan simitte simitçi en az 60 kuruş kar eder.

6 simit satan kişi bu hesaba göre günde 3,600 tl para kazanıyor olmalı. Yani 3,600*30 ayda 108 bin tl kazanıyor. Böyle bir parayı anlı şanlı doktorlar zor kazanır. Böyle bir rant olsa çek senet mafyası çoktan simit işine gitmiş, o köşeleri kapmış olurdu.

Bana kalırsa satılan simit sayısında ya bir yanlış anlama olmuş ya da simiçit kardeşlerimiz köşelerini hava parası ile devredebilmek için satış miktarlarını abartıyorlar.
    ben bu işten hiç anlamam ama
    bu işin bir lojistik maliyeti yok mu?
    ankaradayım şu anda ve ankara simiti çok severim ilgimi çekti

günde 6 bini bırakın 600 de simit satsanız, fırına sabah öğlen akşam gidip bir kamyonete bir şeye o simitleri koyup size getirecek biri olması lazım (sokakta gezerek günde 50 100 simit satmayı aştığınız anda böyle masraflar söz konusu olur)
    metrobüs durağı gibi bir yerlerde sabah 7 olmadan o simitçiler satışa başladığına göre demek lojistik servis saat 6 olmadan mesaiye başlamalı (İstanbul trafiği diye bir şey var) artı akşama kadar satış varsa yanında satışçı olarak da 1 taneden fazla adam varsa (2 tane yardımcısı var denmiş) bunlar hep masraf

ha ama hakikaten %40 ile satış yapıyorlarsa lojistik, eleman vs. filan %5 bile tutmuyor olabilir tabi...%40 ile çalışan başka hiçbir sektör bilmiyorum ben. dehşetmiş.

buradan bir kez daha (bu sektörün perakendedeki tüm gelirinin de kayıtdışı olduğunu tekrar hatırlatarak) Türkiye'de rakamlar neden tutmaz anlamlandıramadığımız paralar nereden gelir bir aydınlanma yaşayabiliriz.

5. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Samatya’da oturan bir arkadaşın alt komşusu sokakta mendil satıyordu Eminönü’nde .

O kadına bir bankada bende denk geldim private müşteriydi sanırım şube müdürünün hemen odasına aldılar hemde bahçekapı ticaretin çok döndüğü bir yerde .

Selpak satarak günde ne kazanıyor Allah bilir .

Mesela bizim köşede tostçu var 3 kardeş bunların akrabası var bizim arkadaş Esenlerden her ay daire alıyorlar diyordu bunlar için .

Aynı sokakta kiracı kebapçıyı çıkartmak için 500 bine yakın hava parası verdiler .

Çöp konteynerinlerinin arkasında olan çaycı bile 300 bin hava parası istiyordu çıkmak için aynı sokakta

Şimdi köşedeki Teb şubesi kapandı dün itibariyle orası yemek yeri olacak büyük ihtimalle

Sokak turist otobüslerinin yolcu indirdiği yer o yüzden onun etkisi çok büyük onu da dipnot olarak düşmek lazım

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    5-6 yüz olmasın o Biraz destekli atalım
    7.2 Saniyede bir simit, Dünya rekoru olmalı.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    7.2 Saniyede bir simit, Dünya rekoru olmalı.
    Herkes bir simit mi alıyor ki 4-5-10 simit olanlar hesaba dahil mi

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Herkes bir simit mi alıyor ki 4-5-10 simit olanlar hesaba dahil mi

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    3 Kişi bile olsa eline 10 simit tutuşturup herifi yollayamazsın, poşete koyacan herif lütfedip parayı çıkaracak, para üstünü verecen hıyar parayı kontrol edecek, daha sonra ittir olup gidecek...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 234/1002 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •