Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 683/1002 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Bende döküm tava götürüyorum
    YTD
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    o da birşey mi.

köyden damacanasını doldurup geleni biliyom

2. https://youtu.be/4sdrM6XPDrc

TR de imrendiğim evlerden biri. Yeni izledim

Arsa kiralık, evin maliyet 50-60kdan başlıyor 150ye kadar yolu var dedi.
    Şehirden kaçmak isyeyenler için ucuz yollu bir alternatif.
    Rakamlar uygun geldi de ?kiralık arsa?

YTD

3. konteynırda yaşamaya hiç imrenmedim
    ama böyle bir ev hayalim var hayal edeceksen büyük edeceksin
    https://www.youtube.com/watch?v=8t5Z-pVjYAE
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

4. Ben bu emlak işi ile çok uğraştım zamanında. Kesinlikle bitmemiş ev almayın, daha pahalı olsun ama bitmiş oturumu başlamış site yönetimi ahlaklı olan yerden alın.

Yoksa %90 hayal kırıklığına uğrarsınız.

Alıntı Originally Posted by TeTRa Yazıyı Oku
    3 hafta önce, hazır daire istediğim inşaat firması ellerinde bitmiş hiç hazır daire kalmadığını, ancak devam eden 2021 teslim projeleri konuşmak üzre davet etti, eşimle gittim. Proje şu an 5. kat yapımı devam ediyor.
    Fikir vermesi açısından ifade edeyim;
    3+1 odalı 125 m2 net, kapalı yüzme havuzlu, yerden ısıtmalı , giyinme odalı, çift banyo tuvalet, çöp sutlu, mutfak Arçelik ankastre set takılı, tek blok, 36 dairelik proje liste fiyatı 645 bin tl istediler. Sonuçta eşimle bitmemiş proje almak istemeyerek teşekkür ederek ayrıldık. Bugün tekrar arayarak kampanya yaptıklarını ve %10 indirim ve full beyaz eşya teklif ettiler.

Nisan ayında aynı projeye 550 bin tl istiyorlardı.

5. İzmir veya Aydın civarında çiftlik evi almak veya yapmak istesem en uygun bölge olarak fiyat/performans, ilçe kalitesi, köylü kalitesi ve yaşam kalitesi açısından hangi ilçeyi bölgeyi tavsiye edersiniz?

İzmir bana uygun, çünkü İstanbuldan gitmesi gelmesi kolay ve denizi güzel. Diğer yukarı tarafların denizi bana uymuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı: Temmuz ayında kredili konut satışı, 141 bin 434 işlemle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1000 arttı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. Toplu yerleşim dışında ( en küçük köy olabilir, köy dışı olmaz ) müstakil ev yaptırarak yaşamak isteyenler 40 kez düşünmeli. Artık ülke eski ülke değil. Ne idüğü belirsiz tonla adam ortada dolaşıyor. 3-4 yabancı bir araya gelerek çete oluyorlar. Gündüz bahçenizle meşgulken bile , bu tipler gelerek canınıza malınıza kast eder , az ilerideki otomobile binip giderler.

Bu yıl bu tip vakalar çok oluyor. karadenizde evler dağınıktır ama hepsi silahlı ve arazi çok engebeli olduğundan kaçış zordur. Buralarda bile harmandan fındığı, çayı yükleyip gidiyorlar. Benim köyde mezarlığın ve 2 ayrı tarlanın etrafındaki fens telini toplayıp gitmişler.

8. Bi tane ev vardi satis icin anlastik, fakat tatil nedeniyle gecen hafta olmasi gereken tapu islemi yarina kalmis oldu.

O arada dolar altin ne varsa firladi.
    Bu ortamda ne yapmali, ev dolar fiyatindan iyice olu fiyata gitmis olacak yarin, vazgecmeli miyim?

Sayfa 683/1002 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •