Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 245/1002 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345745 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Ben rasyonel adamım, verilere bakarım, eğer hatalıysam özür dilerim. Sayın emlak kendini rezil ediyorsun çok saçma bir savı savunarak.

Bana kalkanda evler pound cinsinden el değiştiriyor diyince sallıyorsun dedin. Kalkanda emlakçıya bile değil, simitçiye sorsan beni teyit edecektir.Bodrum ve karadeniz ara sıra gittiğim gözlem yaptığım yerler, ama 20 yıldır kalkana giderim tatile. Oranın piyasası ben kendimi bildiğimden beri pounda endeksli.

Eğer tartışmaya devam etmek istiyorsanız bence boşverelim, direk dünya yuvarlak değildir düzdür derneğine üye olun gitsin, savunduğunuz şey onların savundukları ile aynı saçmalıkta.
    Bazıları hariç bunların çogu boş konuşur , 1 sene onceki yazılarına bak yine aynıdır . illede düşecek derler. 1 sene onceki emlak fiyatları şu andaki hedefleridir. Şu andaki emlak fiyatlarıda 1 sene sonraki hedefleri olacaktır büyük ihtimalle, almak icin uygun fiyatlı yerler olarak kalacaktır. Bu arada bunlar hemen her gun duşecek diye yazmaya devam edeceklerdir.

Savundukları şey konut stogudur fakat sizinde dediginiz gibi prime yerlerde stok yoktur . Prime olmayan yerlerde olan stok bile zamanla eriyecektir cunku stoklara yenileri eklenmemektedir yeni inşaatların yapılmaması nedeniyle

Konut fiyatları bana göre dolar bazlı alt ve ust sınırı olan bir kanalın icinde hareket ediyor . bazen kanalın ust cizgisine yaklasıyor bazende alta . hectigimiz yılalrda ust cizgisine yaklaştı ve satışlar geldi su andada alt cizgisinde olup kafayı yukarı kaldırmış olabil.r..konut fiyatlkarı dolar grafiginde en ust seviyedeyken bunların soyledikleri dogrudur gecerlidir..dikkatte alınabilir. Hangi seviyede oldugumuz ise konut almak isteyen kişinin tecrube ve bilgisiyle alakalıdır.

Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku
    Bazıları hariç bunların çogu boş konuşur , 1 sene onceki yazılarına bak yine aynıdır . illede düşecek derler. 1 sene onceki emlak fiyatları şu andaki hedefleridir. Şu andaki emlak fiyatlarıda 1 sene sonraki hedefleri olacaktır büyük ihtimalle, almak icin uygun fiyatlı yerler olarak kalacaktır. Bu arada bunlar hemen her gun duşecek diye yazmaya devam edeceklerdir.

Savundukları şey konut stogudur fakat sizinde dediginiz gibi prime yerlerde stok yoktur . Prime olmayan yerlerde olan stok bile zamanla eriyecektir cunku stoklara yenileri eklenmemektedir yeni inşaatların yapılmaması nedeniyle

Konut fiyatları bana göre dolar bazlı alt ve ust sınırı olan bir kanalın icinde hareket ediyor . bazen kanalın ust cizgisine yaklasıyor bazende alta . hectigimiz yılalrda ust cizgisine yaklaştı ve satışlar geldi su andada alt cizgisinde olup kafayı yukarı kaldırmış olabil.r..konut fiyatlkarı dolar grafiginde en ust seviyedeyken bunların soyledikleri dogrudur gecerlidir..dikkatte alınabilir. Hangi seviyede oldugumuz ise konut almak isteyen kişinin tecrube ve bilgisiyle alakalıdır.
    yazınızın . alıntıladığınız yazının (kalkandaki evlerin paunda endeksli olmasının) alakası tam olarak nedir ?

dolar bazlı diyceemm o da yok.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3.  Alıntı Originally Posted by zubizaretta Yazıyı Oku

Sayın zubıza insanalr maalsef dovizin çoğu fiyatları belirlediğinden bi haber. Yakın bir arkadaşım araba alacaktı, bankada birikmiş dövizi vardı 25 bin dolar civarında, bu işe ayırdığı için.

Döviz fırlar fırlamaz, aradım kendisini, çünkü araba baktığını biliyorum. Millet uyanmadan hemen al istediğin arabayı yoksa fiyatlar er geç dövizi takip edecek dedim.

Yok ne yükselmesi, dolar dahada çıkacak, zaten kriz var, göreceksin 6 ay içinde 2 yaşında e klas mercedes alacam dedi : )))

Neyse dönelim şimdi günümüze, baya kederli bugunlerde, istediği premium arabayı çok rahatlıkla alabiliyorken şu an zar zor golf alabiliyor. Bütün galericiler alsatçılar bilmemne çocuğu piyasaları onlar yükselltti diyor.

Halbuki alakası yok. O arabaları yerine koyma maliyeti fırladığı için ikinci el fiyatlarıda onu takip etti.

4.  Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Sayın zubıza insanalr maalsef dovizin çoğu fiyatları belirlediğinden bi haber. Yakın bir arkadaşım araba alacaktı, bankada birikmiş dövizi vardı 25 bin dolar civarında, bu işe ayırdığı için.

Döviz fırlar fırlamaz, aradım kendisini, çünkü araba baktığını biliyorum. Millet uyanmadan hemen al istediğin arabayı yoksa fiyatlar er geç dövizi takip edecek dedim.

Yok ne yükselmesi, dolar dahada çıkacak, zaten kriz var, göreceksin 6 ay içinde 2 yaşında e klas mercedes alacam dedi : )))

Neyse dönelim şimdi günümüze, baya kederli bugunlerde, istediği premium arabayı çok rahatlıkla alabiliyorken şu an zar zor golf alabiliyor. Bütün galericiler alsatçılar bilmemne çocuğu piyasaları onlar yükselltti diyor.

Halbuki alakası yok. O arabaları yerine koyma maliyeti fırladığı için ikinci el fiyatlarıda onu takip etti.
    1,6 motorlu higline Golf bile oldu 240 bin .

Avrupayla kıyaslıyorum bazen . sehir merkesinde kucucuk kadar 70-80 m² ev 200-300 bin euro . golf 20 bin euro . 10-15 golf parasıyla alıyorlar evi.O yuzden yabancılara Turkiyedeki evler cok ucuz geliyor.

Avrupada yasayanların Arabalara erişmesi , sahip olması cok kolay ama evler ise Turkiyedeki gibi o kadar kolay değil ( normal maaşla calısan biri icin ) Bizde ise ikiside kolay değil.

Şimdi dersenizki yabancılardan bize ne biz tl ile kazanıp tl ile odeme yapıyorz. Evet oyle ama TL ile kazanıp tl ile odeme yapılan gemi su anda diger( avrupa para birimleri ) gemilerle aynı seviyede değil . gemi olarak ( baska para birimlerine göre ) batarken, battıgımızın farkına varmayıp , batan geminin malları diye (( batmadan onceki 1 gayrimenkul fiyatına su anda 2 yada 3 alabilme durumları olmusken )) baska gemilerden hucum edenlerin neden boyle davrandıklarını anlayamamak aslında cogunun dustugu hata

Bunuda anlayamadıkları icin ( dolar bazında düşüşü )

TL bazında dusmediki daha diyorlar.
    .

5.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    yazınızın . alıntıladığınız yazının (kalkandaki evlerin paunda endeksli olmasının) alakası tam olarak nedir ?

dolar bazlı diyceemm o da yok.
    Bir alakası yok .

Oylesine alıntıladım .

hayaller paris gerçekler bangladeş..

evet.. durum budur.. istanbul bir köy haline geldi, hala dolar bazında ucuzmuş falan gibi muhabbetler yapılıyor.. açıkçası artık bir çok insanın umrunda değil.. istanbul a çık sokaklarında dolaş.. berbat bir ucube halinde..

kadıköy bile berbat durumda.. eski kadıköy var mı artık, hayır.. eskinin ferah sokakları ve görece geniş yeşil alanları yok artık.. o yuksek inşaat emsalleri neticesinde kat sayıları artmış durumda.. hayat çekilmez noktada..mesela son dönemde fikirtepeye ve bagdat caddesine bakın..gelinen rezil durumu görün..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7. Arac fiyatlari dediginiz gibi dolara endeksli ama kumes fiyatlarinda dipleri bulmak icin 2001 krizindeki dolar bazli fiyatlara bakmak gerek kisisel gorusum kimseyi baglamaz
     Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Maalesef Istanbula ihanet edildi. Osmanlı zamanında istanbulda yaşamak izine tabiyd, öyle kafasına esen gelemiyordu, vize sistemi vardı. Balkan tarafından hacca giden vatandaşlar bile geçiçi izin alıp istanbulun içinden geçebiliyordu.

Istanbulun son geldiği durum çok acı....

600 yıl önce bile adamlar görmüş plansızlığın felakat getireceğini.

Sayfa 245/1002 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •