Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 201/1002 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. M2 si 2500 $ dan gitmiş. Vayy be bir zamanlar 15000$ a ulaşmıştı. Nerde o eski güzel günler.
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    İstanbul'da 594 milyon dolarlık gayrimenkul satışı
    Dünyanın en büyük bankalarından Çinli ICBC Bankası, Zincirlikuyu'da yer alan 235 bin metrekare inşaat alanlı İstanbul Tower 205 projesini 594 milyon dolara satın aldı.

https://www.sozcu.com.tr/2019/emlak/...atisi-5436832/

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    M2 si 2500 $ dan gitmiş. Vayy be bir zamanlar 15000$ a ulaşmıştı. Nerde o eski güzel günler.

Mi 9T Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Gitmemiş geri gelmiş,Çin Bankası alım olayını yalanlamış...

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Gitmemiş geri gelmiş,Çin Bankası alım olayını yalanlamış...
    hadi be.. yuh.

vurguna bak ozaman hissede
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

4. ICBC bank kap'a haber düşmüş:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/797657

07.11.2019
    ve 08.11.2019 tarihlerinde bazı internet siteleri ve basın-yayın organlarında
    çıkan "ICBC Bank İstanbul Tower'ı satın aldı" şeklindeki haberler gerçeği
    yansıtmamaktadır.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Kimseye bir cevap olarak veya itiraz olarak yazmadığımı peşinen söyleyeyim ;

Şu anda elinde arsa veya daire alabilecek kadar nakitim olsa, hepsiyle sterlin yada kanada doları alırım. Bankadan konut kredisi ile markalı bir daire alırım. Bu daireyi en az 2000 tl. ye kiraya veririm. En geç bir yıl sonra kredi faizleri yarıdan fazla artacaktır. Banka mevduat faizleri artacaktır. Döviz zaten gidecektir. Bilinmeyen ve ürküten tek konu emlak değerlenir mi- daha aşağı düşer mi konusu ki, bu nüfus hareketleri ile ( Suriyeli, afrikalı, ıraklı, iranlı akını devam edecektir ) konut üretimi de çok düşük gittiğinden fiyatlar yükselecektir.

Elbette bu sadece beni bağlayan şahsi fikrimdir. Piyasayı gözlemdiğimde bu sonuca ulaştım.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kimseye bir cevap olarak veya itiraz olarak yazmadığımı peşinen söyleyeyim ;

Şu anda elinde arsa veya daire alabilecek kadar nakitim olsa, hepsiyle sterlin yada kanada doları alırım. Bankadan konut kredisi ile markalı bir daire alırım. Bu daireyi en az 2000 tl. ye kiraya veririm. En geç bir yıl sonra kredi faizleri yarıdan fazla artacaktır. Banka mevduat faizleri artacaktır. Döviz zaten gidecektir. Bilinmeyen ve ürküten tek konu emlak değerlenir mi- daha aşağı düşer mi konusu ki, bu nüfus hareketleri ile ( Suriyeli, afrikalı, ıraklı, iranlı akını devam edecektir ) konut üretimi de çok düşük gittiğinden fiyatlar yükselecektir.

Elbette bu sadece beni bağlayan şahsi fikrimdir. Piyasayı gözlemdiğimde bu sonuca ulaştım.
    Yanlış anlama lütfen..iddialı beklentiler, detayları tartışılabilir.

Ama önce şunu sormak isterim. Geçmişte bu tür öngörüler ile ne kadar kazandın..mesela şu an aylık gelirim 100x tl, geçmişte iyi tasarruf edip, karlı yatırımlar yaptım...ve şu anki mal varlığım menkul+gayrimenkul 10.000x TL diyebiliyor musun? (10-15 senelik çalışma hayatın vardır diye düşünüyorum)

Şahsen bu kadar detay konularda, bu kadar iddialı öngörülerde bulunmak güçlü bir geçmiş başarı hikayesi gerektirir görüsündeyim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,702
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Kimseye bir cevap olarak veya itiraz olarak yazmadığımı peşinen söyleyeyim ;

Neden başka bir para birimi değil de Stelin yada Kanada doları ?

Markalı konut fiyatlarının uygun mu olduğunu düşünüyorsunuz?

8. Kocaeli’nin Körfez ilçesinde, kiracılarıyla tartışan Y.Ç. ve eşi G.Ç. bıçaklanarak yaralanırken, 12 yaşındaki çocukları S.Ç. ise darbedildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ki...asadi-41370920

Sayfa 201/1002 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •