Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 775/1002 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Buna gerek yok bence, cocuklarin okulu, tasinma masraflari, kiralik ev bulma guclugunu vs. aciklasaniz, bunlar yeter bence, o mahkemedeki yargic ta insan nihayet.
    Elbette sn tınaz.Ben bazı evsahipleri kontrat imzalarken aynı anda kiracıdan tahliye tarihi boş bırakılmış tahliye tahaütnamesi alıyorlar o taahütnamenin geçerli olmadığını anlatmak için ayrıntılı yazdım.Yoksa bizim mahkemelerde kiracı tamamen haksız da olsa hakim kiracının üstüne gitmez,sistem kiracının yararına olarak kurgulanmıştır.

2. Bu sistem bu durumları çözebilir sizin yerinize banka uğraşır.
    Her yıl yenilenirse yılda 1kere uğraşmış olursunuz.

Kiram Güvende Sistemi Nasıl Çalışır?
    Kiracı ile ev sahibi, kira sözleşmesi, DASK poliçesi ve tapu ile birlikte VakıfBank Şubesi’ne başvurur.
    Kiracı ve ev sahibine vadesiz mevduat hesabı açılır.
    Kiracının hesabına kredi limiti tanımlanır.
    Kira ödemeleri, kiracı hesabından her ay düzenli olarak ev sahibi hesabına aktarılır.**
    Kiracı aylık kira tutarlarını ödemese de VakıfBank, kiracının kredi limitinden ev sahibi hesabına kira tutarını aktarır.
    Sadece konut kiralamaları için sisteme girilebilir.

**Kira aktarım işleminin sonrasında kira tutarı üzerinden komisyon tahsil edilecektir.

Ürün ve hizmet ücretleri için tıklayınız.

Kiram Güvende Sistemi'nin Faydaları Nelerdir?
    Kira ödemeleri Banka tarafından garanti altına alındığı için Ev Sahipleri her ay kirasını zamanında alacağını bilir.
    Çok sayıda konut kira geliri olan ev sahipleri gelirlerini kolayca takip eder.
    Kiracılar, hesaplarında bakiye olmasa bile hesaplarına tanımlanan kredi limitinden kolayca kiralarını ödeyebilir.
    Kira tutarı hesaptan otomatik tahsil edildiğinden kira ödemelerinin gecikmesi durumu ortadan kalkar.

https://www.vakifbank.com.tr/Default...=2605&Exc=4189

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Bu sistem bu durumları çözebilir sizin yerinize banka uğraşır.
    Her yıl yenilenirse yılda 1kere uğraşmış olursunuz.

Kiram Güvende Sistemi Nasıl Çalışır?
    Kiracı ile ev sahibi, kira sözleşmesi, DASK poliçesi ve tapu ile birlikte VakıfBank Şubesi’ne başvurur.
    Kiracı ve ev sahibine vadesiz mevduat hesabı açılır.
    Kiracının hesabına kredi limiti tanımlanır.
    Kira ödemeleri, kiracı hesabından her ay düzenli olarak ev sahibi hesabına aktarılır.**
    Kiracı aylık kira tutarlarını ödemese de VakıfBank, kiracının kredi limitinden ev sahibi hesabına kira tutarını aktarır.
    Sadece konut kiralamaları için sisteme girilebilir.

**Kira aktarım işleminin sonrasında kira tutarı üzerinden komisyon tahsil edilecektir.

Ürün ve hizmet ücretleri için tıklayınız.

Kiram Güvende Sistemi'nin Faydaları Nelerdir?
    Kira ödemeleri Banka tarafından garanti altına alındığı için Ev Sahipleri her ay kirasını zamanında alacağını bilir.
    Çok sayıda konut kira geliri olan ev sahipleri gelirlerini kolayca takip eder.
    Kiracılar, hesaplarında bakiye olmasa bile hesaplarına tanımlanan kredi limitinden kolayca kiralarını ödeyebilir.
    Kira tutarı hesaptan otomatik tahsil edildiğinden kira ödemelerinin gecikmesi durumu ortadan kalkar.
    Guney Kore modeli bence en cazip yontem.

4.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Guney Kore modeli bence en cazip yontem.
    O nasıl bir yöntem?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    O nasıl bir yöntem?
    Burada anlatiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=3FXf...=AliErtugrulTV

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Tabi burada anlatilan gibi basit bir sistem degil.

O 310 Bin dolarlik evi satin alan banka kredisi aliyor, ve bu kredinin aylik geri odemesi kira gibi oluyor.

Siz cikmak istediniz, siz satiyorsunuz, paranizi aliyorsunuz, evi yeni alan banka ya yine kredi faizi oduyor.

Dolayisi ile her kiraci eve gozu gibi bakiyor.

7. G.Kore nufusu 50 Milyon, ulke buyuklugu Turkiye'nin 8'de biri.

Para birimi VON, 1 USD = 1.165 VON.

G.Kore'de asgari isci ucreti 2.000 USD esidi VON.

8.  Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Konut yatırımı ile ilgili bir çok hususta yazdım bu forumda. Hiç değinmediğim bir konu ile ilgili ilk defa yazmak istiyorum.

Konut yatırımına en büyük çekincelerden birisi şu ; Evin, kiracının derdi ile uğraşmak çok zor.

Arkadaşlar neden bu kadar aşırı memur zihniyetliyiz ? Kolay ne varki. Mesela en en basit yatırım; parayı mevduata koymak. O seçenekte bile banka seçmelisiniz, faiz piyasasını takip etmelisiniz, her ay M.T. ile oran pazarlık etmelisiniz. Kiraya zammı yılda bir yaparsınız, mevduat için yılda 12 kez pazarlık edersiniz. Şubenin faiz oranı makul değil ise, başka şube ile anlaşmalısınız. Bu en basit seçeneğin takip detayları.

Kiracı ile uğraşmak istemiyorsunuz, peki maddi imkanları tatmin edici olan iş sahipleri, iş kuranlar neler neler ile uğraşıyor. Bir sürü personelin bin tane sorunu, finans yönetimi, hukuki sorumluluklar, milyon tane risk. Ama göze alıp uğraşıyor adamlar.

Diyebilirsiniz, sen sorunlu kiracı görmemişsin. Tam aksine birçok profil gördüm. İş hayatında her gün görüyoruz zaten makul olmayan insan modeli. Kiracı dediğimiz kişi, komşunuz, akrabanız, iş arkadaşınız, trafikte muhatap olduğunuz, markette gördüğünüz kişiler. Siz ev sahibi olarak saygılı ve makul olursanız, onlarda oluyor. Karakteri kötüdür, kötü günündedir o zaman ona göre muhatap olursunuz yine dengelersiniz. Maddi sıkıntıya düşer, hoşgörülü olursunuz. Sorun yaşanmaz mı, evet yaşanır. Ama nadirdir.
    Tadilat vs dert olduğunu düşünmüyorum, aksine proje yönetim tecrübesi.

Başka tüm çekinceleri anlıyorum ama ev ile uğraşmak zor konusunu anlamıyorum ve katılmıyorum. Kriter belirleyip bu kriterler uygun hareket etmek çok zor değil. Tek çekinceniz bu olmasın.

Finansal piyasalar bana çok daha zorlu geliyor ama portföy dağılımı adına, diğer piyasalarda da tecrübemi artırmaya çalışıyorum. Emlak işi çok daha tembel işi.
    kaç kişi evini kiraya verirken ya da kaç kişi bir evi kiralarken kira sigortası yaptırıyor bizim memlekette... bir de evin boş kalma zaman kaybı durumu var.... mesela benim istanbul anadolu yakasında bildiğim 7-8 yıla yakındır boş bekleyen orta segment diyebileceğimiz komple kiralık binalar var... inat etmiş mal sahibi komple işyerine kiralık ... eee senin 8 yılın boşa geçti ? orayı ev yapsan tek tek kiracı bulurdun...
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Sayfa 775/1002 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •