Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 448/1002 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,577 - 3,584 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Belki çok sık el değiştiriyordur bilemem
    21 tane 4+1 var site de elbet alan satan oluyordur
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Nasıl yani? 6 yıldır satılamamış mı daire?

2. Hocam oturduğum ev, beğendiğim evden hem daha geniş hem yeri daha iyi satın almak istesem 850k tl istiyor ev sahibi yani gerçekten hem penaltı hem gol. Ama rahat olmuyor kirada ev bence ihtiyaç.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Sn nosfecagri,

Sizi forumun diğer yerlerinden de biliyorum. Gördüğüm kadarıyla finansal piyasalarda iyisiniz. 650k tutarında eve 2,5k kira ödüyorsunuz. Çarpan olarak kiracı lehine bir durum var. Hiç elleşmeyin

3. Bu çok güzel cevap için teşekkür ederim. Açıkçası ucuza mal etme düşüncem zaten yoktu ama kaliteli yaparım, kendo zevkime göre olur filan diyordum, şimdi biraz malzeme fiyatlarına baktım vazgeçer gibi oldum bile
     Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    ben 2 arkadaşımla şilede arazi aldım, kirada oturmama rağmen bir rüyaya girişip 3 dost aynı parselde 3 ayrı villa yapacağız. sektörün içerisindeyim, hesabımıza göre 100 birim e satılan villayı biz yaklaşık 50-60 birime mal edeceğiz. daha kaliteli malzemelerle, mimari konsepte ağırlık verip (100 birimlik villalara göre) 70-80 birim e ben bütçe ayırdım.

şu ki ilk golu yedik

emlak yasasına göre terki edilmiş araziden imar planı değişmeden ikinci kez terk alınmaz. biz imar başvurusuna bulununca terk çıktı. cüzi miktar ama bize zaman ve para kaybetmemize sebep oldu. bunu neden belirttim ne kadar hakim olsanız da herhangi bir yerden ek giderle karşılaşabiliyorsun.

özetle istediğiniz konuda fikirlerimi paylaşabilirim ama bu konuya şöyle bakmanız lazım müteahhitin 10 birime mal edip 2-3 birim kar ile sana satışı 13 birim geleni sen direk 13 birime mal edebilirsin ancak.

senin müteahhitten daha ucuza mal etme ihtimalin sektörün ne kadar içerisinde olmana bağlı, özellikle villaların natamam teslim edilmesi kendi tasarımınızı, istediğiniz gibi yaptırmanız içindir, daha ucuza mal etmek için değildir.

evinizi boyatmak bile zor geliyorsa bu işlere hiç girişmeyin, inşaat işleri gerçekten zordur.

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Zekeriyakoydeki dususun sebebi 3. Kopru yolundan gelen trafik gurultusu

Hatta bu konuda video vardi
    3+1 villa bence komik birsey. Villa en az 4 odali olmali. (2 cocuk bir bakici veya calisma odasi)

Sent from my iPhone using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Peki alternatif varmi?

Internette arastirdigim kadariyla denizi soguk olmayan ve evlerin tikis tikis olmadigi guzel site 4 tane bulabildim

Bodrum Yesilyurtlular sitesi
    Datca Aktur
    Akyarlar Kalekent
    Bodrum Golturkbuku Modalilar sitesi

Hepside eski hepside dokuluyor ama denize yakin yerler hep eski zaten. Acaba alip sifirdan tekrar yapmaya izin varmi?
    Ayvalik gomec taraflarindaki Artur sitesi

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Arkadaşlar merhaba. 200 binlik bir ev alımında emlakçılar yaklaşık kaç tl komisyon ister. Yer Ankara..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Racon yüzde 2 artı kdv ama ne tutturursa tabi. Miktar düşük diyip daha fazla da isteyebilir aranızdaki ilişkiye bağlı.
     Alıntı Originally Posted by ideaid Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba. 200 binlik bir ev alımında emlakçılar yaklaşık kaç tl komisyon ister. Yer Ankara..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Evi nereden bakıyorsunuz acaba Emlakcı Emlakcı gezerek mi .

Benim araştırdığım ilçede 20 tane bile satılık ev yok şu anda .

Fiyat filtresi yok .

Oda sayısı ve sıfır bina kıstasım var sadece

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 448/1002 İlkİlk ... 348398438446447448449450458498548948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •