Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 233/1002 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sorun şurda...yasaksa her yerde yasak olacak...her zaman yasak olacak..şeyinin keyfine göre ceza kesip, 6 ay bir şey demezsen...bu aracın para tahsilatı olduğu manasına gelir.

Radar cezaları da böyle...aç kapa yapıyorlar, ara ara açıp ceza yazıyor, sonra kapıyor...kime çakarsa artık.
    Bence bu konuda Sayın Turnike nin söyledikleri doğru ama uygulama yanlış sizinde belirttiğiniz gibi,Sayın Emlak,emin olun sizin dediğiniz pozisyondaki insanlar çok fazla değil,bulunduğum ilçede ana yola bağlı tüm tali yol dönüşleri seyyar satıcılar tarafından tutulmuş durumda,satıcı geçen gün dükkana mal getiren bir kamyonete yol vermedi,oradan geçen trafik aracındaki polisin uyarısına ise:ne yapalım ekmek parası kazanmayalım mı dedi,polis ne yaptı ? arabasıyla devam etti,aynı yola 1 dakika park etme hatasında bulunan bir normal bir sürücü anında ceza yer,ancak gerek zabıta gerekse polis bunlara bulaşmıyor,kayıtlı ,düzenli gelirleri olmadığı içinde devletten her ay;fakir yardımı,çocuk yardımı,yatalak 1.derece akrabaya bakma yardımı vs alıyorlar bulunduğum ilçede bu ''ekmek parası'' derdindeki arkadaşların çoğunda şu an 2.ci el fiyatı 60-120 bin tl arası olan hyundai kamyonet araçlar var.

Sonuç:otorite istisnaları koruyup kollamalı,gerekirse legal anlamda ihtiyaç sahibi insanlara cüzi kiralarla uygun yerler temin etmeli,ancak düzenli vergi veren vatandaşın kanını emen,tek kuruş vergi vermeden birde üstüne asalaklık yapanlara da gerekli yaptırım ve cezai müeyyideleri de uygulamalıdır,sonuçta yıllarca okuyup,dirsek çürüten insanlar,asgari ücretle çalışıp,dolaylı,dolaysız tüm vergileri de vermektedir.

ben jeepi kamyoneti olanları kast etmiyorum.

onlara izin verilmemeli.

kestane satıcısı yahu

o zapıtalar sezonda tatile gittiklerinde sahilde uzanırken ver 2 simit 3 mısır veya su demesini biliyor. sen ben dahil.

herşey yerinde olacak.

emin ol şu soğukta bir insan kestane satıyorsa akşama kadar bu soukta dikilebiliyorsa ayakta o adam fakirdir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Bizim burada simitçi var kar kış simit satıyor yağmur çamur günde 5-6 bin tane satıyorum demişti en az sattığı günde .

Sabah 7 akşam 7 orada adam

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

4. 5-6 yüz olmasın o Biraz destekli atalım

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bizim burada simitçi var kar kış simit satıyor yağmur çamur günde 5-6 bin tane satıyorum demişti en az sattığı günde .

5.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    5-6 yüz olmasın o Biraz destekli atalım
    Konum vereyim git gör adamı sonra konuşalım .

İki elemanı var yardımcı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bizim burada simitçi var kar kış simit satıyor yağmur çamur günde 5-6 bin tane satıyorum demişti en az sattığı günde .

En az 5-6 bin....tanesi 100 gr olsa...5-6 yüz kilo simit eder...bir kamyon simit satıyor demek ki...en az bu kadarsa, bazen 1 ton filan da sattığı oluyordur!!!

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    gayrettepe'de Florence nightingale aşağısında simitçi var. 12 ay oradadır. tertemiz adamdır, motorsikletle bile servis yapar. günde 2000 satıyorum diye konuştuk bu yaz..

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    her 10 kişiden biri simit alsa . adamın önünden günde 70 ile 100 bin kişi geçiyor. ortalama bir ilçe nufusu demek.

ne diyim iyi yere açmış tezgahı
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 233/1002 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •