Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 694/1002 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,545 - 5,552 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Emlakta balonun patlamamış olması balonun olmadığı anlamına gelmez daha fazla şiştiği anlamına gelir. Kira çarpanları 400 - 450 ye ulaşmış. 450 kira ne demek 40 yıl demek. Ev alabilecek bir adam zaten gelirde prime dönemindedir o da 35 yaşından önce olmaz %90. Ben buna 40 45 yaş derim erkeklerin maddi olarak prime dönemine ulaşmasını. E şimdi 40 45 yaşındaki adam neden 40 senelik kirayı gidip peşin verip ev alsın.? Dolar al altın al hatta faize koy. Sana en kötü faizde bile 50 yıl kira garantisi getirir en kötü.
    Altına yatırsan daha 6 ayda 500 binin 900 bin oldu al sanaa 100 senelik kiran çıktı

250 bin tl lik daire alacağıma 500 binlik dairede kirada otururum
    500 bin alacağıma 1 milyon
    1 milyn alacağıma 5 milyon
    5 milyon daire alacağıma 10 milyonluk dairede kirada otururum
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Şimdi anladım. Şu an a3 değilde tiguan.. 110k > 270 k 30 ayda ki değer farkı
    Bu konuda kendimi tek geçerim ) 12 ayda 2 araba aldım maliyet 125 k şuan satış 215 k

DUB-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    yil 2006.sifir km a3 aliyorum yas 25.
    1 gram altin 28 lira.

ben vermisim arabaya 60.000 tl..

2150 gram altin degerinde..

saka gibi degil mi..

ama kim yapmadi ki boyle hatalar..onemli olan hatayi 1 kez yapmak.
    Hatalardan ders almakta güzeldir

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    sahibindene hic para vermedim emlak konusunda.ilani yeniden vermek ucretsiz her ay.
    fiyat konusunda yakaladiginiz detay cok dogru.toprak sahibinden aldim evi.adam ayni zamanda muteahhit.son 4 dairesi kalmisti ve en son sattigi 2+1 450 bin tl idi.faturasini dahi gostermisti.ofisine girdigimde fiyati ogrenip kalkarken esimin hamile olmasi o an,evimizin yanmasini bilmesinden dolayi ( babacan insaatin crown residence oturuyordum ve insaat sirketinin yaptigi yanlis projeden dolayi bina ortak alan yanmisti ve tum cevrede duyulmustu) size bu evi verecegim bana da para lazim acil yeni insaata baslamak icin diyip vermisti.hatta adamin 4 tane dairesi kalmisti, daha goruseli 20 dk olmusken adam kasadan 4 tane anahtar cikartmisti.e2 bloga gidin bu 4 daireyi de gezin hangisini istiyorsaniz alin dedi. bende hem m2 si en fazla, hem de kat olarak en yuksekte ki daireyi almistim.

bu yukarida verdiginiz link ise malum liste fiyatlari ve pazarliksiz rakamlar.misal ben bu evi alirken 500-520 ye 3+1 vardi ocak 2015 te.sizin bu linkte 2014 te 600 bin gozukuyor.

------------

neyse gelelim asil konuya.

bakiyorum da simdi de sahibindene para verip vermedigime getirmissin olayi.

Hatta 2014 fiyatlarını bile bulmuşsun konuyu çevirmek için.

sende o laf soyleyenlerdendin.lafi uzatmadan yok asgari ucrete getirmeden vs helal olsun diyip ozur dileyecek misin 100k ile 1.2m luk yatirim yaptigimdan dolayi.
    Siz alirken kelepire almissiniz. O zamanin fiyatiyla 450 binden hesaplamak gerekir

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

5.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    Emlakta balonun patlamamış olması balonun olmadığı anlamına gelmez daha fazla şiştiği anlamına gelir. Kira çarpanları 400 - 450 ye ulaşmış. 450 kira ne demek 40 yıl demek. Ev alabilecek bir adam zaten gelirde prime dönemindedir o da 35 yaşından önce olmaz %90. Ben buna 40 45 yaş derim erkeklerin maddi olarak prime dönemine ulaşmasını. E şimdi 40 45 yaşındaki adam neden 40 senelik kirayı gidip peşin verip ev alsın.? Dolar al altın al hatta faize koy. Sana en kötü faizde bile 50 yıl kira garantisi getirir en kötü.
    Altına yatırsan daha 6 ayda 500 binin 900 bin oldu al sanaa 100 senelik kiran çıktı

250 bin tl lik daire alacağıma 500 binlik dairede kirada otururum
    500 bin alacağıma 1 milyon
    1 milyn alacağıma 5 milyon
    5 milyon daire alacağıma 10 milyonluk dairede kirada otururum
    Bizdeki yanılgı şurada aslında kira carpanina kimse bakmıyor ki herkes evim olsun derdinde şuan benim sıfır daire kredisiz tamamen peşin ev alacak durumum var ama kirada oturuyorum kardeşim ise yüzde 15 peşinatla kredi çekip ev aldı ve başka da hiçbir birikimi yok yapma etme dedim ama anlamadı çünkü bizim kültürümüzde malım mulkum olsun da gerisi boş mantığı var bana da baskı yapıyorlar ev al bak falan diye ben 1250 TL aylık kira ödüyorum dün ise bir günde borsadan 23 bin TL kazandım yani 1 günde 18.5 aylık kirami kazanmış oldum bu devirde nakit kraldır çünkü piyasalar çok oynak yeri gelecek dolar yeri gelecek hisse senedi yada altın alacan bunların likitide si yüksek ama ev arsa gibi likitide si düşük yatırım araçları şuan için hiçte cazip değil

6.  Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Bizdeki yanılgı şurada aslında kira carpanina kimse bakmıyor ki herkes evim olsun derdinde şuan benim sıfır daire kredisiz tamamen peşin ev alacak durumum var ama kirada oturuyorum kardeşim ise yüzde 15 peşinatla kredi çekip ev aldı ve başka da hiçbir birikimi yok yapma etme dedim ama anlamadı çünkü bizim kültürümüzde malım mulkum olsun da gerisi boş mantığı var bana da baskı yapıyorlar ev al bak falan diye ben 1250 TL aylık kira ödüyorum dün ise bir günde borsadan 23 bin TL kazandım yani 1 günde 18.5 aylık kirami kazanmış oldum bu devirde nakit kraldır çünkü piyasalar çok oynak yeri gelecek dolar yeri gelecek hisse senedi yada altın alacan bunların likitide si yüksek ama ev arsa gibi likitide si düşük yatırım araçları şuan için hiçte cazip değil

1970 1960 yılı yeşilçam filmlerini izle. Fakirlerin evi bile müstakil bahçesi var .Mutfak biraz eski o kadar . Şimdi bize ev diye söyledikleri üst üste sıralanmış kümesler. Ama olsun içinde mikrodalga fırın var angasztre mutfak var
    Şimdi birileri çıkıp diyecekki ama nüfus arttı kalabalık. Bende size şu cevabı vereyim tüm türkiye nüfusu 80 milyon konyaya sıkıştırsan her bir bireye 1 yaşından 90 yaşına aile demiyorum bireye 500m2 arsa çıkarabilirsin. Demek alan var

7. 2018 dolar krizinde 2017 s90 aldım 280 e, salak gii aptal gibi 350 ye verdim 2 3 ay sonra. Araba arabaydı en büyük keskemdir ne satıyorsun salak gibi şimdi al alabilirsen 750 olmuş araç...
     Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Bu konuda kendimi tek geçerim ) 12 ayda 2 araba aldım maliyet 125 k şuan satış 215 k

8.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Zamaninda A3ten yaptiginiz kari anlatiyordunuz, yine millet icten ice sinir oluyordu.

Ama bence kar eden > gereksiz yere ahkam kesen
    Aynen öyle almış vermiş masaya koymuş konu kilit yazmak o kadar kolay ki yapmak hiç kolay değil öyle olmuyor işte.
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    oda yatırım mı geçen ay lojmanı aldım ihaleden 288 e kapıdan çıktımdaha imza atılmamış 450 verdiler 1 ay geçti üzerinden 550 ve alırım diyen var )
    Başkanım onu bunu bırakın da viop başlığı açtınız ebesininkini gördü dolar açtınız keza öyle. Ben sizden tırsmaya başladım yalan yok

Sayfa 694/1002 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •