Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 208/1002 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,657 - 1,664 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    dedim ya tavır önemli. öyle mala çökmeye kalkanada merak etme çare bulunur . bela olana bela olacaksın.

giderim saati kendim sökerim gitsin o beni mahkemeye versin
    Tavır önemli tabiki bir şey diyemem.

O halde. kira geliri için ev alacak olanların tavır bilmesi gerekiyor demek lazım.

Bu arada devlet, hukuk adamlarına milyonlarca maaşı boşuna veriyor demek lazım.

Vatandaş tekme tokat zaten kendi işini kendi görüyor.

Bence mücadeleye değer bir konu değil bu.

Kaşınan başa tarak Bağdat'tan gelir derlerdi eskiden, isteyen, ben mücadele ederim diyen alsın.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Tavır önemli tabiki bir şey diyemem.

O halde. kira geliri için ev alacak olanların tavır bilmesi gerekiyor demek lazım.

Bu arada devlet, hukuk adamlarına milyonlarca maaşı boşuna veriyor demek lazım.

Vatandaş tekme tokat zaten kendi işini kendi görüyor.

Bence mücadeleye değer bir konu değil bu.

Kaşınan başa tarak Bağdat'tan gelir derlerdi eskiden, isteyen, ben mücadele ederim diyen alsın.
    ben zaten hayatta yatırım kira getirisi için daire alacak biri değilim. ama başa geldimi geliyor.

burada yazılanlardan da anladığım gerçekten iyi bir kiracıda iyi bir ev sahibide bulmak çok zor. kafa yormaya değecek şeyler değil.

birde devir artık kim kime dişini geçirebilirse devri. mesela evi aldığım bayana 1 senedir tek kuruş kira ödememişler.

allah bilir kadının parası vardı sırf kiracılardan bezdiği için evi satmak istedi bana . kurtulmak için
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Şimdi millet, memur olmayan ve de memur kefil getirmeyen kiracıya ev vermiyor.

Oysaki Kanada'da bunlara bakmaz, sadece son oturduğunuz evin sahibinin telefon numarasını isterler.

Evi vermeden önce de söylerler, bu telefon görüşmesini yapmadan söz veremem diye.

Ha siz ben başka eyaletten geldim, ABD'den geldim vs. istediğinizi söyleyin, vermezler.

Peki sosyal yardımla geçinenler ne yapıyor ?

Devlet, kirayı direkt mal sahibinin hesabına yatırıyor, parayı kiracının eline vermiyor.

Aslında bu sorunu çözmek için onlarca yol var.

Akıl sahibi milletler için.

4.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Şimdi millet, memur olmayan ve de memur kefil getirmeyen kiracıya ev vermiyor.

Oysaki Kanada'da bunlara bakmaz, sadece son oturduğunuz evin sahibinin telefon numarasını isterler.

Evi vermeden önce de söylerler, bu telefon görüşmesini yapmadan söz veremem diye.

Ha siz ben başka eyaletten geldim, ABD'den geldim vs. istediğinizi söyleyin, vermezler.

Peki sosyal yardımla geçinenler ne yapıyor ?

Devlet, kirayı direkt mal sahibinin hesabına yatırıyor, parayı kiracının eline vermiyor.

Aslında bu sorunu çözmek için onlarca yol var.

Akıl sahibi milletler için.
    neresi olursa olsun olay paraya bakar sen kiralama yapmak istiyorsun.adamın önüne 2 yıl peşin parayı yığacaksın,sorun falan kalmaz. o dediklerin aydan aya zorla ödeyecek fukaralar içindir. neticede para her kapıyı açar.

5.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    çok rahat çıkarırsın,kaba kuvvet uygula mal zaten senin kimse karışamaz,kapıyı kır eşyalarını kapının önüne yığ ve ****** et. mecburen gidecek. bu kiracılara böyle davranacaksın,eşşek gibi çıkacak. mümkünse çocuğunun önünde dayak at,daha etkili olur. emanet kullanmaktan çekinme,ucunu görse korkar kaçar zaten. neticede bunlar adam değildir.
    Bunu yazmak, söylemek kolay.

Ya bir yerine sokuverirler bıçağı, ya da yağma suçundan, bu hukuk devleti atar seni içeri.

Bazılarımız siyanürle filan ailesini yok eden kişileri herhalde çok saf görüyor.

6.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    neresi olursa olsun olay paraya bakar sen kiralama yapmak istiyorsun.adamın önüne 2 yıl peşin parayı yığacaksın,sorun falan kalmaz. o dediklerin aydan aya zorla ödeyecek fukaralar içindir. neticede para her kapıyı açar.
    Haklısın.

Sen göç edersen ABD ya da Kanada'ya öyle yap.

Ayda 1500 dolardan koy önüne 36.000 doları tut.

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Haklısın.

Sen göç edersen ABD ya da Kanada'ya öyle yap.

Ayda 1500 dolardan koy önüne 36.000 doları tut.
    zaten öyle yaparım,ne öyle aydan aya para mı ödeyeceğim.saçmalık. 36000$ para falanda değil.ben TR de kira tuttuğum yerlere hep 2 sene peşin verir ve fiyatta indirim yaptırırım. herif toplu parayı görünce hesabı şaşıyor. ee neticede bu dünyada paran olacak,gerisi boş iş.

8.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    bizim 90lı yıllarda böyle bir kiracımız vardı,kaba kuvvetle çıktı ancak. o zamandan beri asla ev sahipliği yapmadım olan fazla evleri de sattım. kafam rahat,it kopukla uğraşamam.
    Bizde öyle yaptık, rayicin belki %20 altından sattık ama sağlığımızı kazandık.

Burada aldığı evin 10 yıllık kira gelirini tık diye almış gibi hesap yapanlar var.

Sözümüz onlara.

Başınıza dert almayın diyoruz, belki dinleyen olur diye.

Sayfa 208/1002 İlkİlk ... 108158198206207208209210218258308708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •