Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 209/1002 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,665 - 1,672 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bizde öyle yaptık, rayicin belki %20 altından sattık ama sağlığımızı kazandık.

Burada aldığı evin 10 yıllık kira gelirini tık diye almış gibi hesap yapanlar var.

Sözümüz onlara.

Başınıza dert almayın diyoruz, belki dinleyen olur diye.
    ev sahipliği başa bela. sağolsun faize karşı olan kesim bol bol ev alıyorda piyasada ev sahibi arzı bitmiyor.hele bunlar peşin parayı görmesin her istediğini yaptırırsın.mümkünse dolar yeşili olsun.yeşili severler.

2. Beyler kiracınızla sorun yaşarsanız sık sık o eve uğrayıp daire kapısının kilidine japon yapıştırıcı sıkın. Tam anahtar yuvasının içine.

Haneye tecavüz yok, darp yok, hiç bir şey yok.
    Kapı benim kapım, kime ne?

Veya hafta içi gündüz kiracı evde yokken, daire kapısını kaynak makinesi ile kaynatabilirsiniz mesela.
    İşten gelince evine girebiliyorsa girsin bakalım.

Çok pislik bilirim ama yapmam. Allah mecbur etmesin.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku

Çok pislik bilirim ama yapmam. Allah mecbur etmesin.
    Yapıştırıcı işi iyiymiş , başka neler var? aklımızın bir köşesinde dursun
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. ya ben ne yapayım, hem kira ödüyorum hem de ev sahibiyim.

biz her ayın başında tıkır tıkır kiramızı ödüyoruz, ama kiracının hep bir riski var.

bu işler kısmet ama kiracı konusunda biraz tok ve seçici olmak lazım. evimi hep sahibinden "aracısız" bir şekilde kiraladım şimdiye kadar bir sorun yaşamadım çok şükür.

5.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    ya ben ne yapayım, hem kira ödüyorum hem de ev sahibiyim.

biz her ayın başında tıkır tıkır kiramızı ödüyoruz, ama kiracının hep bir riski var.

bu işler kısmet ama kiracı konusunda biraz tok ve seçici olmak lazım. evimi hep sahibinden "aracısız" bir şekilde kiraladım şimdiye kadar bir sorun yaşamadım çok şükür.
    Bu konunun bir de bu yönü var.

Kiracı sorunu yaşamamış, ev sahiplerine konuyu anlatamamak.

İnşallah kimse yaşamasın.

6. 2020 de yürürlüğe girecek yeni yasayla uygulanacak olan son 5 yılda edinilmiş gayrimenkullerin satışı halinde yüzde 35 gelir vergisi ne demektir?

Bu yasa zaten yürürlükte değil mi?

https://emlakkulisi.com/guncel/emlak...ergisi/1782919

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

7. Kapı senin kapın değil.Mülkiyetini kiralamış durumdasın.Bu yaptıkların suçtur ve ispatlanırsa ceza alırsın.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

memur kiracılarımın hiçbirinde sıkıntı yaşamadım. ne olduysa bir şekilde bir yakını ya da tanıdığın kefil olmasıyla gelen esnaf ya da serbest çalışan kiracılarımda oldu. ya kira vermiyorlar ya da geç yatırıyorlar. biz zamanı gelince tıkır tıkır evin vergisini/kira vergisini yatırıyoruz. adam kafasına göre takılıyor, kimisi telefonu bile açmıyor. bundan sonra bin tane kefil bile olsa memur dışında kimseye kiraya ev vermem. zaten kira kazancı için ev almanın da saçma olduğunu düşünüyorum artık. uğraşılmaz rezilliğiyle.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Sayfa 209/1002 İlkİlk ... 109159199207208209210211219259309709 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •