Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 170/1002 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270670 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Bana da tadilat yapmak mantıklı geliyor..Fakat iyi usta bulmak ,ustalarla uğraşmak büyük dert..Eski evimi tadilat yaparken ustalardan az çekmedim.Belki de satarız tadilat yaptıktan sonra.. piyasa canlanırsa tabii...gerçi çok zor gibi konutta canlanma..
    Tadilatta detaya fazla para vermeyin derim sadece sonuçta ev yıpranacak ne kadar az detay o kadar az masraf.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Sayın Üyeler,oturduğum site 2 blok 8 daire,2 blok 4 daire olmak üzere,4 blok 24 daireden oluşuyor,oturduğum blok da asansör boşluğu dahi yok,8 daireli olanların ilkinde asansör var,2.de ve 3 .blokta boşluk var fakat asansör yok,2 blok kendi imkanlarıyla geçen sene asansör yaptırmış,bu seneki yönetim ibrasında 3 bin tl asansör bakım masrafı var;yöneticiyi aradım:ödediğim aidatlardan asla yararlanma imkanım olmayan asansör bakım ücretini neden kestiğini sordum? genel kurul karar aldı dedi.Bende;genel kurul böyle bir karar alamaz bu para tüm siteyi ilgilendiren ortak harcamalar için toplanıyor,o iki blok kendileri bu parayı ödemeli dedim ve adıma kesilen paranın iadesini talep ettim.

İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda,bu duruma denk gelen bir dava sonucu veya açıklama bulamadım,görüştüğüm bir avukat;evet siz haklısınız dedi ama oda mantık yürüttü çünkü konunun uzmanı değildi.

Karşılaştığım bu sorunla ilgili siz değerli üyelerin görüş ve önerileri nedir acaba?

3.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Üyeler,oturduğum site 2 blok 8 daire,2 blok 4 daire olmak üzere,4 blok 24 daireden oluşuyor,oturduğum blok da asansör boşluğu dahi yok,8 daireli olanların ilkinde asansör var,2.de ve 3 .blokta boşluk var fakat asansör yok,2 blok kendi imkanlarıyla geçen sene asansör yaptırmış,bu seneki yönetim ibrasında 3 bin tl asansör bakım masrafı var;yöneticiyi aradım:ödediğim aidatlardan asla yararlanma imkanım olmayan asansör bakım ücretini neden kestiğini sordum? genel kurul karar aldı dedi.Bende;genel kurul böyle bir karar alamaz bu para tüm siteyi ilgilendiren ortak harcamalar için toplanıyor,o iki blok kendileri bu parayı ödemeli dedim ve adıma kesilen paranın iadesini talep ettim.

İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda,bu duruma denk gelen bir dava sonucu veya açıklama bulamadım,görüştüğüm bir avukat;evet siz haklısınız dedi ama oda mantık yürüttü çünkü konunun uzmanı değildi.

Karşılaştığım bu sorunla ilgili siz değerli üyelerin görüş ve önerileri nedir acaba?
    Elinizde yönetim planı var mı?
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Sayın Üyeler,oturduğum site 2 blok 8 daire,2 blok 4 daire olmak üzere,4 blok 24 daireden oluşuyor,oturduğum blok da asansör boşluğu dahi yok,8 daireli olanların ilkinde asansör var,2.de ve 3 .blokta boşluk var fakat asansör yok,2 blok kendi imkanlarıyla geçen sene asansör yaptırmış,bu seneki yönetim ibrasında 3 bin tl asansör bakım masrafı var;yöneticiyi aradım:ödediğim aidatlardan asla yararlanma imkanım olmayan asansör bakım ücretini neden kestiğini sordum? genel kurul karar aldı dedi.Bende;genel kurul böyle bir karar alamaz bu para tüm siteyi ilgilendiren ortak harcamalar için toplanıyor,o iki blok kendileri bu parayı ödemeli dedim ve adıma kesilen paranın iadesini talep ettim.

arasıra o iki blogun asansörünü kullanın ,hatta çoluk cocuk o iki blok sakinlerinden biri sizin orada oturmadıgınız halde asansorleri kullanmanızın mantıksız oldugunu soylerse , sizde ona sizin kullandıgınız asansorun bakım parasını benşm odemem ne kadar mantıklıysa , benim burda oturmadıgım halde bu asansoru kullanmamda o kadar mantıklı diyin.

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Tam anlayamadım. Artık şitket üzerinden trilyonluk araçlara binenleri görmeyecek miyiz? Limit mi gelmiş araç kiralamalara.

6.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku

Geçici 3 üncü maddenin (a) bendinde; “Aynı arsa üzerindeki
    yapılardan bir kısmının tamamlanmış olması şartının kat mülkiyetine geçmek için yeterli sayılacağı†ifade edilmiştir. Bu düzen tarzı, KMK.10/2
    hükmüne getirilmiş bir istisna olarak kendini göstermektedir.
    Maddenin (b) bendi uyarınca; aynı parsel üzerindeki yapılardan her birine ait ortak giderler, yalnızca o yapıdaki bağımsız bölüm-

6 Bkz., ARPACI, Yönetim, s. 1, 2.
    Kat Mülkiyeti Kanununa Eklenen Toplu Yapılara İlişkin Hükümlerin… 2677
    lerin malikleri tarafından, bütün yapılara ilişkin ortak giderler ise,
    ana gayrimenkuldeki kat maliklerinin hepsi tarafından karşılanacaktır. Görülüyor ki, bu düzen tarzı, KMK. m. 20/1, c’deki isabetsiz
    çözüm şeklinin sakıncalarını, aynı arsa üzerinde birden çok yapı
    bulunması haline münhasır olmak üzere, bertaraf etmiş bulunuyor.
    Bu hüküm gereğince, örneğin bir binadaki asansör işletme giderlerinden diğer binadaki kat malikleri sorumlu tutulmayacaktır. Buna
    karşılık, örneğin bütün bağımsız bölümlere ısı dağıtan ortak kalorifer
    kazanının tamiri giderlerine ya da müşterek kalorifer tesisatının yakıt
    masraflarına o arsadaki bütün kat malikleri katılacaktır7.
    Öte yandan, giderlere katılma konusunda, bütün haller için,
    KMK. m. 20’deki esaslar gözetilecektir. Bu bendin son cümlesi ise,
    aynı arsa üzerindeki kat irtifakı sahiplerinin ortak giderlere katılmalarıyla ilgilidir. Buna göre, kat irtifakı sahipleri de, eğer yapılan
    gider kendilerini ilgilendiriyorsa, ancak o takdirde gidere katılmakla,
    katlanmakla yükümlüdürler.
    Maddenin (c) bendinde, blok yapılara özgü olmak üzere, iki
    türlü kat malikleri kurulu öngörülmüş bulunmaktadır. Kat malikleri
    kurulu8 adından da anlaşılacağı üzere, o taşınmazda bulunan bütün
    kat maliklerinden teşekkül etmektedir. kaynak :https://journal.yasar.edu.tr/wp-cont...UO%C4%9ELU.pdf

7. İşi bilmeyen cahil bir toplumla uğraşmak çok zor. Bu yüzden toplantılarda nefes tüketmeye gerek yok. Toplantıya gittiğinizde şerh düşün ve en geç 1 ay içinde dava açın. Yada hiç toplantıya gitmeyin, kararların size tebliğ edilmesini bekleyin. Tebligattan itibaren 1 ay içinde sulh hukuk mahkemesine dava açın. Bir kez bunu yaparsanız cahil kesim artık her kararı size sormadan almaz.

8. Geçen gün apartman kapıcı dairesini kiraya vermek hususunda alınan kararı keyfi uygulamayan, kiracı bulamıyorum diye savsaklayan yöneticiye - Bilerek ve isteyerek kat maliklerini zarara uğratmak- suçlamasıyla dava açtım. Adam tebligatı almış ve avukata koşmuş. Bana gelerek davadan vazgeçmemi, aradaki 3 aylık kirayı apt. hesabına yatıracağını söyledi. Ben de yatır parayı ve hemen kiralık ilanı as dedim. Kiraya verdiği anda ( parayı yatırdı ) davadan feragat edeceğim. Bunlar böyle yola gelecekler.

Sayfa 170/1002 İlkİlk ... 70120160168169170171172180220270670 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •