Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 659/1002 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,265 - 5,272 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sifirdan 3 yilda coinde 4 milyon yapan arkadaşım var. Ama allah vergisi adama borsa öğrettim 1 senede 500 u de 1.2m yaptı ben onun kadar iyi değilim bu işlerde onu gördüm hiç bir zaman da olamayacağım çünkü bazı şeyler Allah vergisi bizde yok ne yapacaksın. Ben de iyi sayılırım belki diğer arkadaşlara göre ama o arkadaşa göre çok alt seviyede kalıyorum.
    Kardeş beni bilirsin...beyanı esas alırım..inanılmayacak şeyler de değil bu kazançlar.

Ama sorun şurada. Ne kadar kazandığından ziyade nasıl kazandığın ve sürdürülebilir olup olmaması önemli. Benim birisi için başarılı demem için, en az 10 yıllık bir yatırımcı geçmişi olması lazım. Bir de kazanç şans kaynaklı olamayacak...bugün şansın yaver gider, yarın gitmez.

Özellikle vadeli piyasalarda çok gördüm..parasını bir yıl 100 e katlamış...sonra ne var ne yok kaybetmiş...riski arttırısan kazanç kayıp oranı da yükseliyor.

Maalesef son bir yıldır borsaya, özellikle yarı batık hisselere yoğun ilgi var...özellikle finansalları kötü hisseleri seçiyorlar ki toplaması kolay olsun..çünkü iyi hisseler zaten uzun vadeli yatırım yapanların elinde..bir de halka açık kısmı %1 in altında ise, yemede yanında yat...kent var mesela, piyasa değeri garantiye yaklaşmış..bir yılda 10 kat artmış nerdeyse.

uzattım..kısaca şunu demek istiyorum...bu tür hikayeleri dillendirip yeni kumarbazları çekmeyelim borsaya..gitsin bu tipler kumarhaneye orada kumar oynasınlar...bu yeni kumarbazlar yüzünden uzun vade hisse yatırımından bile soğumaya başladım.

not: o arkadaşın durumunu 5 yıl sonra sorarım sana...hızlı trader ların sonu genelde kötü oluyor...bu işlere yeni girip çok kazanmak ilerisi için en büyük tehlike zaten.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. Abi doğru dersin, zaten gaza gelinmesin diye belirttim tekrar belirteyim öss dereceli 10 arkadaşız diyelim, 8 tanemiz zarar etti bıraktı, ben en az enf. + 10 tuttura tuttura gidiyorum ama öyle uçuk kaçık kazanç yok ve 7 8 sene oldu tam hakkı ile başlayalı, bu çocuk ise böyle bir çocuk machine learning li bilmemneli inanılmaz kodlar sistemler yapıyor bir şekilde kazanıyor. Bir sınavda 97 aldığı için tekrar girip 100 almisligi olan sıra dışı bir adam, aslında kaybeden 8 kişinin parası onun cebine giriyor. Öyle yeteneği olmayana çok büyük ekmek yok bu piyasalarda.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kardeş beni bilirsin...beyanı esas alırım..inanılmayacak şeyler de değil bu kazançlar.

Ama sorun şurada. Ne kadar kazandığından ziyade nasıl kazandığın ve sürdürülebilir olup olmaması önemli. Benim birisi için başarılı demem için, en az 10 yıllık bir yatırımcı geçmişi olması lazım. Bir de kazanç şans kaynaklı olamayacak...bugün şansın yaver gider, yarın gitmez.

Özellikle vadeli piyasalarda çok gördüm..parasını bir yıl 100 e katlamış...sonra ne var ne yok kaybetmiş...riski arttırısan kazanç kayıp oranı da yükseliyor.

Maalesef son bir yıldır borsaya, özellikle yarı batık hisselere yoğun ilgi var...özellikle finansalları kötü hisseleri seçiyorlar ki toplaması kolay olsun..çünkü iyi hisseler zaten uzun vadeli yatırım yapanların elinde..bir de halka açık kısmı %1 in altında ise, yemede yanında yat...kent var mesela, piyasa değeri garantiye yaklaşmış..bir yılda 10 kat artmış nerdeyse.

uzattım..kısaca şunu demek istiyorum...bu tür hikayeleri dillendirip yeni kumarbazları çekmeyelim borsaya..gitsin bu tipler kumarhaneye orada kumar oynasınlar...bu yeni kumarbazlar yüzünden uzun vade hisse yatırımından bile soğumaya başladım.

not: o arkadaşın durumunu 5 yıl sonra sorarım sana...hızlı trader ların sonu genelde kötü oluyor...bu işlere yeni girip çok kazanmak ilerisi için en büyük tehlike zaten.

3. Konut kredisi ara ödeme yaparken minimum bir ücret ya da oran var mı sözleşmede bir taksitten fazlası diyor ama bankacı kalan paranın en az %15 diyor hangisi doğru acaba ?

ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by ScourgeofGod01 Yazıyı Oku
    Konut kredisi ara ödeme yaparken minimum bir ücret ya da oran var mı sözleşmede bir taksitten fazlası diyor ama bankacı kalan paranın en az %15 diyor hangisi doğru acaba ?

Ben konut kredisi ara ödeme yaptım.
    650 lira erken ödeme cezasi kestiler.
    Ama toplam meblağ da avantam fazla oldu.

5. Peki ara ödeme miktarınız paranın %15 nden fazla mıydı ??
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku

6.  Alıntı Originally Posted by ScourgeofGod01 Yazıyı Oku
    Peki ara ödeme miktarınız paranın %15 nden fazla mıydı ??

95000 ana para borcum vardı.
    16.700 ara ödeme yaptım.

7.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Çekersin elbette. yalnız aldığın bir gayrimenkulü 5 yıldan önce satarsan ve aldığından fazla fiyatla sattığın ortaya çıkarsa kazanç vergisi verirsin. Bunun ince hesapları var.
    5 yıl dolmasına 5 ay var, 130a aldım, içini yaptırdım, o zaman 130a sattım diyeceğim

8.  Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Kanuni yollara başvurun, iade alabiliyorsunuz bu bedeli.

Sayfa 659/1002 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •