Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 524/1002 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,185 - 4,192 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kredi için Çarşamba başvurdu bir arkadaş akşam onay çıktı Perşembe exper gitti Cuma raporu yazdı yarın Cumartesi olmazsa tapuya gidip bitirirlerdi ama Pazartesi’ye kaldı bu kadar hızlı artık

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Cok hizli olmuş. 15 bin basvurunun icinde iyi şans gelmis. Siraya girmeden hemen halletmis işi.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Toplam maliyet değişmiyor.

Bende öyle düşünüyorum.

1- Faizler düşünce evlere yapilan ek zamlar saticinin cebine giriyor.

2- Faizler yükselince evlerin fiyatı düşüyor ama bu sefer yüksek faiz bankanın kasasına giriyor.

Her halükarda maliyet değişmiyor.Soyulan tüketici oluyor.

Bu durumda Peşin parayla ev almak isteyenler 1.maddeden kötü etkileniyor.
    2.maddeden ise avantaj sağliyor.

3. Her halukarda harclari oduyorlar.

4. Kiralar artmayabilir, ama ev fiyatları artabilir.Varlık şişmesi diyorlar buna. Borsalarda o gercekleşiyor.

15 yıllık ucuz kredi şuanki fiyatları artırmaya yeterli. Geleceğin alım gücünü bugune cekiyorsun.

Bu tarz varlık şişmesi olduğu zamanlarda satış yapılmalı. Önümüzdeki 2-3 yıl satış için uygun olabilir.

Fed salgın bitince parayı cekmeye başlağında varlık fiyatları tekrar düşmeye başlayacak. O zamana kadar satmak için süremiz var.
    Katılıyorum bu yazıya da Fed'in parayı çekeceğine katılmıyorum. Nasıl çekecek? 1 TL 100 bin dolar olur en az...

Şimdi sahibinden .com a bakıyorum 450 desem anca gider millet baya baya pazarlık etmeye kalkar.
    Bence bu kez satabilirsiniz. 475 de olabilir.

Alternatiflere bakmamız lazım. Mevduatta yüzde 5 faizle para daha cok erir. Turkiye ekonomisi reel anlamda büyümediği için ev fiyatlarının artmasını ben de beklemiyorum. Ama arzın azaldığını belirteyim, buna para bollaşması eklenirse ev fiyatları salgın sonra toparlayabilir. Salgın döneminde cok büyük beklentiye girmemeli.

Uygun fiyata alınmış ev mi, mevduat mı dersiniz. Ev derim.

Eurobond mu, ev mi derseniz. Eurobond derim.
    Yine katılıyorum,son cümle hariç. eurobond mu ev mi? Bence yine ev. Ev mi,altın veya bitcoin mi? Altın veya bitcoin.

Stok rakamları kesinlikle doğru değil. İstanbul'da stok mtok yok. Varsa üst segment konutlarda vardır.

Tahminimce inşaatta bir pastırma yazı yaşanacak. Üst segment konutlarda değer artışı olmaz. Dükkan ve işyerlerinde sert düşüşler olur. Kimse artık gerizekalı gibi dükkan kirasına çalışmayacaktır. Deli gibi e-ticaret siteleri açılıyor.

Konutta asıl hareket 250.000-350.000 arasındaki konutlarda olacaktır. Bu konutları yapan müteahhitler ciddi paralar kazanırlar.
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

5. Faizlerin dusmesiyle bankalar aracılığıyla piyasaya epey bir para enjekte edilecek, insanlar altin, doviz bozduracak ve kredi ile bu evleri alacak, ağırlık görüldüğü gibi krediyle olacak çünkü daha once parasi olan fiyatlari takip ediyorsa bu fiyatlar üzerinden ev almaz, peki bu paralarin geri donusu ne olacak, evleri satanlar aldiklari paralari ne yapacak, agirlik olarak ne yapılacaksa su adamada bence ev almak yerine onu yapmak daha mantıklı olabilir, evini satan adam doviz mi alir, altin mi yoksa arsa mi bu paranin gidecegi yönü bulmak önemli?

6.  Alıntı Originally Posted by apocalyptica Yazıyı Oku
    Faizlerin dusmesiyle bankalar aracılığıyla piyasaya epey bir para enjekte edilecek, insanlar altin, doviz bozduracak ve kredi ile bu evleri alacak, ağırlık görüldüğü gibi krediyle olacak çünkü daha once parasi olan fiyatlari takip ediyorsa bu fiyatlar üzerinden ev almaz, peki bu paralarin geri donusu ne olacak, evleri satanlar aldiklari paralari ne yapacak, agirlik olarak ne yapılacaksa su adamada bence ev almak yerine onu yapmak daha mantıklı olabilir, evini satan adam doviz mi alir, altin mi yoksa arsa mi bu paranin gidecegi yönü bulmak önemli?
    Tabiki dovize gidecek.

Enflasyonu goruyor, bunlarin sozlerine guvenmiyor, altin cift yonlu.

Tek alterantif dolar euro.

Bence.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Tabiki dovize gidecek.

Enflasyonu goruyor, bunlarin sozlerine guvenmiyor, altin cift yonlu.

Tek alterantif dolar euro.

Bence.
    Dolarla, euroda çok basılmadı mı ?. Daha nadir olan daha iyi değil mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Dolarla, euroda çok basılmadı mı ?. Daha nadir olan daha iyi değil mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Hangisi daha nadir ki ?

Altin diyorsan, ben almam.

Sayfa 524/1002 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •