Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 709/1002 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,665 - 5,672 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    DASK zaten inşaat maliyetini karşılayan bir sigortadır. Evin değerini sigortalatmak isterseniz deprem teminatını da içeren konut paket sigortası yaptırmalısınz.
    Aynen, budur..

2.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    DASK zaten inşaat maliyetini karşılayan bir sigortadır. Evin değerini sigortalatmak isterseniz deprem teminatını da içeren konut paket sigortası yaptırmalısınz.
    Evet gerçek budur.
    Sorun çözüldü, konu kapanmistir.

Teşekkürler.

3.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    İnşaat maliyeti karşılamıyor ki .

500-600 den aşağı yapan olmayan yere 100-120 veriyor dask teminatı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    İnşaat maliyeti karşılamıyor ki .

500-600 den aşağı yapan olmayan yere 100-120 veriyor dask teminatı

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Dask TR de göz boyamadir.

Sigortacım can ciğer 20 yıllık arkadaşım.

Annemin ev + dükkan ı arsa tapulu . Dask lı. Arkadaşıma sordum , yok öyle bi şey , arsa tapulu da olsa dask primini Allah korusun bi deprem olursa alırsın dedi. Evin ve dükkanın m2 sini yaklaşık söyledim ve yıllardır da poliçe o şekilde her yıl güncelleniyor , deprem de oturulmayacak durumda olursa sadece o durumda ufak bir eksik ödeme olabiliyor arkadaşın söylediği. Mesela ben evi 110 m2 dedim , deprem sonucu exper ölçümlerinde 120 m2 olduğu ortaya çıkarsa eksik bildirdiğimiz m2 oranında eksik ödeme alırsın demek istiyor.

Ayrıca başıma şöyle bir şey de geldi. Trakya da , bir köy de evimiz vardı. Bahçe büyük. Yeni , büyük bir ev daha yaptırdım , 2020 mart teslim aldım. İskan ve yeni tapuyu alırken , eski ev i de işlettim tapuya. Benden hem eski ev , hem yeni ev (buraya kadar normal , olması gereken) ve hem de köşede yer alan ve planlarda gözüken ufacık kömürlük klubesi için dahi dask yaptırıp (işte bunu anlayamadım) prim ödemek durumunda kaldım.

Ayrıca Malatya da tanıdıklarım var. Malatya-Elazığ depreminde evi yıkılmamış ama çok ciddi hasarlı dairelerin dask poliçelerinin karşılığını alamamışlar. Ev yıkılmamış ama , oturulacak durumda değil. Sigorta ödemiyor. Bu durum , dask ile ilgili ciddi şüphe yarattı bende. Ev ancak çökerse ve biz enkaz altından sağ çıkarsak dask karşılığını alabileceğiz gibi saçma sapam bir sonuç çıkıyor o zaman

Malatya da ki durumlara göre , maalesef yukarıda boschyatırım forumdaşın dediği dask ın ülkemizde göz boyama olduğu yorumu haksız değil sonucu çıkıyor

Dask denen şey bana göre tıpkı BES gibi devletin vatandaşını ..ktirmesinden başka birşey değil..

Allah korusun deprem olacakta binan yıkılıcak sende altından sağ çıkarsan belki alırsın.. şirinleri görmek gibi bişey..

o da arkadaşların yazdığı gibi cücük parası..

bugün orta halden bile daha düşük bir semtte kentsel dönüşümde mütahitler metresine 2000 istiyor o da insaflısı..
    bu muhtemelen iyi semtlerde daha bile yukardadır..

yani Dask olaki para verirse ve tabi sizde ölmezseniz!.. belki o parayla bir kümes yaptırabilirsiniz..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,900
     Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Sigortacım can ciğer 20 yıllık arkadaşım.

Annemin ev + dükkan ı arsa tapulu . Dask lı. Arkadaşıma sordum , yok öyle bi şey , arsa tapulu da olsa dask primini Allah korusun bi deprem olursa alırsın dedi. Evin ve dükkanın m2 sini yaklaşık söyledim ve yıllardır da poliçe o şekilde her yıl güncelleniyor , deprem de oturulmayacak durumda olursa sadece o durumda ufak bir eksik ödeme olabiliyor arkadaşın söylediği. Mesela ben evi 110 m2 dedim , deprem sonucu exper ölçümlerinde 120 m2 olduğu ortaya çıkarsa eksik bildirdiğimiz m2 oranında eksik ödeme alırsın demek istiyor.

Ayrıca başıma şöyle bir şey de geldi. Trakya da , bir köy de evimiz vardı. Bahçe büyük. Yeni , büyük bir ev daha yaptırdım , 2020 mart teslim aldım. İskan ve yeni tapuyu alırken , eski ev i de işlettim tapuya. Benden hem eski ev , hem yeni ev (buraya kadar normal , olması gereken) ve hem de köşede yer alan ve planlarda gözüken ufacık kömürlük klubesi için dahi dask yaptırıp (işte bunu anlayamadım) prim ödemek durumunda kaldım.

Ayrıca Malatya da tanıdıklarım var. Malatya-Elazığ depreminde evi yıkılmamış ama çok ciddi hasarlı dairelerin dask poliçelerinin karşılığını alamamışlar. Ev yıkılmamış ama , oturulacak durumda değil. Sigorta ödemiyor. Bu durum , dask ile ilgili ciddi şüphe yarattı bende. Ev ancak çökerse ve biz enkaz altından sağ çıkarsak dask karşılığını alabileceğiz gibi saçma sapam bir sonuç çıkıyor o zaman
    Son paragrafınızdaki durum aynen başımıza geldi. 220 dairelik site (İstanbul-Güngören) geçen sene eylüldeki Silivri depreminden sonra belediye zoruyla boşaltıldı, binalarda çatlaklar oluştu diye. Hemen hemen herkesin daskı vardı ama sigorta bişey ödemedi. Evleri yıktırdık, kentsel dönüşüm için uğraşıyor yöneticiler 1 yıldır. Yani diyeceğim, dasktan ancak deprem olup eviniz yıkılırsa ve siz de şansa sağ kurtulursanız para alabilirsiniz herhalde. O yüzden ben artık yeni bir ev alırsam asla dask yaptırmam...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 709/1002 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •