Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 770/1002 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bütün dünya devletleri gerçek enflasyonu gizlemek için istatistik formüllerini değiştirdiler.

Misal ABD de gerçek enflasyon bu aslında; Yani paranızı dolara göre hesaplıyorsanız bile sitedeki rakamı dikkate alın, FED in dandik hesabı bir aldatmacadır. Altın aslında size para kazandırmaz, sadece gerçek enflasyon kadar artar, bu sayede alım gücünüzü korursunuz gerçek enflasyona karşı!

http://www.shadowstats.com/alternate...flation-charts

Sn. sadecegrafik,

Güzel paylaşım için teşekkürler. İki seri arasında yöntem farkını görmek için inceleyeyim dedim dur dedi.

Subscribe için $89.00 istiyor Muhtemelen farklı ağırlık verip bir hesaplama yapmıştır.

Sonuç olarak aynı seri farklı ağırlık ve farklı endeks olayı Türkiye'de de var. Ancak maalesef sonuç manşet enflasyon oluyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Peki şu anda dünyada gücü kim tutuyor? Altın bu sorunu azaltır. En azından kayıtlı ekonomiye geçilir, sınırsız para basılmaz.

Pastadan kim ne pay alıyor? Keynes vb kişileri fonlayanlar zaten bu fiat para sistemini kuranlar. Size okulda bunları öğretip beyninizi gereksiz bilgilerle doldurmuşlar. Basitlik güzeldir.

Keynes kimin adamıydı? Esas soru bu olmalı!
    https://en.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes

Rakamlarla konuşalım.
    https://www.ft.com/content/2501e154-...3-955839e06441

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Dünyada 8.5 milyar insan var. Bunların çok büyük bir bölümü merkez bankalarının yarattıkları hayali para ile borçlandırılıp yaşam şansı bulabiliyorlar.
    Altın ile bu tür bir parasal genişlemeyi yapmak mümkün olamayacağı için çok geniş kitleleri de banka üzerinden altın bazlı borçlandırmak para teorisi açısından pek mümkün değil.

Eğer parasal sistem altına indirgenirse tüm varlık en güçlü 100 milyonun elinde toplanabilir. Daha da kötüsü belirttiğim gibi bu altın varlığı ile daha az nitelikli katma değer yaratan ve devletler tarafından dummy ve hayali işlerde çalıştırılan milyarların finanse edilmesi mümkün olmaz.

Altın güçlülerin varlığıdır. Ancak dünya 8.3 milyar güçsüzün yaşam savaşı verdiği bir ortam.

Altın para politikası olarak o nedenle uygun bir enstruman değil.

Fiziki altın pusulu havayı sever.!!
    Kimse önünü göremiyor.!!
    Crash Tüm HIZIYLA yolda.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4. Herkes her ortamda konutta düşüş olacak diye konuşurken ; emlakçılar odası ısrarla '' fiyatları yüksek tutunuz '' diye baskı yapıyor. İş işten geçince soruşturma açarlar mı bilmem. Bu da bir manipülasyondur. Gerçek ihtiyacı olan veya finans bilgisi olan konut sahipleri direkt satışı tercih ederek emlakçıdan uzak duruyor.

İşi bilmeyen mal sahipleri ise onların gazına gelerek yüksek fiyatla aylarca satışı bekliyor. Arz - talep diyelim.

5.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Fiziki altın pusulu havayı sever.!!
    Kimse önünü göremiyor.!!
    Crash Tüm HIZIYLA yolda.!!!
    Hocam bu crash olayi hic bitmez bizim ülkede
    2 yil once dolar 3.90 iken dolar sayfasinda okuyordum bu crash i. Gittik carptik, camlari tamponlari falan biraktik, bindik devam ediyoruz. Yeni duvarda çamurluklari kaportayi falan birakir devam ederiz.
    Gelsin yeni crash ler :D
    Adrenalini cok seviyoruz.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Ben olsam kesinlikle ev almam bu havada. Evi kiraya tutardım 1 sonraki ay pandemiden dolayı işim bozuldu deyip kirayı bu sene %50 indirimli ödemek zorundayım derdim. Mahkemeye gitse bile birşey elde edemez. Eşşek gibi kabul etmek zorunda ev sahibi. Mahkemeler adam en azından ödüyor razı ol deyip kestirip atar.

Bunu yapan tonla insan vardır eminim. Etraftan duyuyoruz. Ev sahipleri de aman en azından yarısını da olsa kiramı düzenli alıyorum diye mutlu oluyorlar.

Yani ev almak akıllıca değil. Toplu Parayı götür TEFAS taki risksiz Eurobond fonlarına yatır. Fonların Karı ile kiran bedavaya gelir. Bir de dediğim taktik ile %50 indirimli öde kralsın!

Fakirlere ücretsiz zengin olmanın sırlarını öğretiyorum! Yerli Robert Kiyosaki olabilirim! :-)

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Herkes her ortamda konutta düşüş olacak diye konuşurken ; emlakçılar odası ısrarla '' fiyatları yüksek tutunuz '' diye baskı yapıyor. İş işten geçince soruşturma açarlar mı bilmem. Bu da bir manipülasyondur. Gerçek ihtiyacı olan veya finans bilgisi olan konut sahipleri direkt satışı tercih ederek emlakçıdan uzak duruyor.

İşi bilmeyen mal sahipleri ise onların gazına gelerek yüksek fiyatla aylarca satışı bekliyor. Arz - talep diyelim.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ve dünyaya söylenen yalan da para basma yetkisi devletlere verilse kafalarına göre çok para basarlar.FED in bilançosu 2008 de 800 milyar dolardı bugün 7 trilyon dolar,1.5 trilyon dolarlık para da bu yıl içinde ek olarak basılacak.)))))))))))Bizim merkez de geçen yıldan bu yıla benim bildiğim yüzde 80 oranında para bastı,ama bizim merkez bankasının tam rakamlarına vakıf değilim yanlış bilgi olmasın onu da belirteyim
    Dünyada beklenmedik olası bir kağıt para krizi şokuna karşı önlem olarak insanın birikimlerinin önemli bir kısmını fiziki altın, arsa, ev, dükkan, ciftlik, tarım arazileri gibi varlıklarda dağıtıp tutması daha sağlam ve mantıklı bir seçenek olmazmi ?

Neticede fiziki varlıkların değerleri bazı dönem ve devirlerde düşüş yaşasalarda uzun vadede hep değerlenmişlerdir...En azından iktisadi literetürde kaydı varlıklar gibi değerlerinin "sıfır" a inme olasılığı yoktur..

8.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben olsam kesinlikle ev almam bu havada. Evi kiraya tutardım 1 sonraki ay pandemiden dolayı işim bozuldu deyip kirayı bu sene %50 indirimli ödemek zorundayım derdim. Mahkemeye gitse bile birşey elde edemez. Eşşek gibi kabul etmek zorunda ev sahibi. Mahkemeler adam en azından ödüyor razı ol deyip kestirip atar.

Bunu yapan tonla insan vardır eminim. Etraftan duyuyoruz. Ev sahipleri de aman en azından yarısını da olsa kiramı düzenli alıyorum diye mutlu oluyorlar.

Yani ev almak akıllıca değil. Toplu Parayı götür TEFAS taki risksiz Eurobond fonlarına yatır. Fonların Karı ile kiran bedavaya gelir. Bir de dediğim taktik ile %50 indirimli öde kralsın!

Fakirlere ücretsiz zengin olmanın sırlarını öğretiyorum! Yerli Robert Kiyosaki olabilirim! :-)
    Mahkemelerin yolunu bilmeden oldukça özgüvenli yazmışsınız. Tebrikler.
    Yukarıda yazılanı uygulayan bir kiracının tahliye olma süresi , İstanbul yargılamasında max 6 aydır, taşra illerde süreler daha kısadır. Taşınma tahliye vs ödenmeyen kira bedelleriyle yeni ev aramak zorunda kalır bu akla uyan.

Sayfa 770/1002 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •