Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 355/1002 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455855 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by soros74 Yazıyı Oku
    Borsadakiler bilir; Hicbir kagit sonsuza kadar dusmez veya sonsuza kadar yukselmez.

Ancak buradaki bazi aklievveller, bir sene oncesine kadar ev fiyatlarinin surekli dusecegini, dolarin surekli yukselecegini ve 10000 (onbin) dolara bogazda ev alabileceklerini hayal ediyorlardi.

Gayrimenkul fiyatlari, dolarin stabilize olmasi ve faizlerin gercekci olmasa da dusmesinden dolayi son donemde kipirdanmaya basladi. Insaat maliyetlerinin hizla artmasi sonucu konut fiyatlarinin artik dusecek marji da kalmamisti.

Surekli tekrarlanan iki milyon gayrimenkul stoku var, o erimeden fiyatlar yukselmez argumani da bence gecerli degildir. Merkezi yerlerdeki konutlara her zaman talep vardir ve olacaktir. Muhim olan dogru yerde uygun fiyatla yatirim yapabilmektir.

Dolar birbucuk yil evvel 6.5-7lere geldiginde dolar bozdurup ev alanlar simdi dolar bazinda en az %30-40 kardalar. Onbin USDye bogazda ev bekleyenler de hala beklemeye devam ediyorlar. Daha once kooperatiflerden kazik yemis agir abi(!)miz de bunlardan biri...

Iyi arastirmak kaydiyla bu fiyatlardan konut alanlar 2-3 sene sonrasi icin cok karli bir yatirim yapmis olacaklardir diye dusunuyorum.
    abartmanın iki yönlüsü de iyi değil

benim hatırladığım kimse boğazda 10.000 dolara falan ev beklemiyordu.

20.000 dolara normal daire bekleyenlere ise ben dahil çoğu kimse itiraz ediyordu.

nihayetinde istanbul'da ortalama ücret 500 dolar falandır, iki kişi çalışıyor olsa 1000 dolar eder.

dünyanın hiçbir metropolünde 20 aylık hane geliri ile ev alınmaz, net rakamı hesaplanabilir mi bilmiyorum ama 45-50 ay falan bana makul geliyor.

2. Amaç dolarları bozdurmak altına çevirtmek...veya dolarları sattırıp piyasaya sokturmak, mal aldırmak...

3. Bizim vergileri hüpletmişler yine... Simit Sarayı kadar büyük bir kolpa!

Pasifik İnşaat'a şok! Next Level'e Ziraat Bankası el koydu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın, 2013’te büyük bir törenle açtığı Ankara daki “Next Level alışveriş merkeziâ€ne, Varlık Fonu’na devredilen Ziraat Bankası tarafından el konuldu

http://www.patronlardunyasi.com/habe...l-koydu/228373

Sabah'tan Seda Tabak'ın haberine göre; Fatih Erdoğan, Next Level AVM'yi başka alanlara odaklanmak için kendi istekleriyle Ziraat Bankası'na varlık-borç takası yöntemi ile sattıklarını söyledi. Erdoğan, "Çok sayıda banka, müşterisi ile bu yetkiyi kullandı. Sadece bize özel bir durum değil. 412 milyon lira borcumuzun karşılığı AVM'yi devrettik" diye konuştu.

https://www.memurlar.net/haber/87201...e-satildi.html

4. Altın külçeyi kapalıçarşı dan alırsan evdeki kasana koyarsın. Bankalara güven olmaz bu zamanda. Ha Altın Külçe Ha Gümüş Külçe HA nakit USD...

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Amaç dolarları bozdurmak altına çevirtmek...veya dolarları sattırıp piyasaya sokturmak, mal aldırmak...

5. Yatırım araçlarının son 15 yıllık getirisi

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yatırım araçlarının son 15 yıllık getirisi

Dolarda ve euroda bir yanlışlık olmalı.

7. Enflasyondan arındırılmış getiri olmalı
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Dolarda ve euroda bir yanlışlık olmalı.
    F5121 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    On bin dolara boğazda ev bekleyen yoktu, uçmayın yahu.

Yok 50 USD vereyim ülkenin tapusunu versinler.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 355/1002 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •