Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 874/1002 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,985 - 6,992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Manisanın pavyonları meşhur . Üzüm parasını ezersiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    fındık ceviz kırış stilimde pavyon hayatı yok...normal sosyal gece hayatı olacak... 90 lı yıllarda taksime akardık roxy bara genelde giderdim... daha kapıdan içeri girince bara gidene kadar koluna bi kız girerdi sohbete başlardın ... kemancı bar da efsaneydi ya hey be ne günlerdi...

marjinal klüp de sevmem , akçeli ilişkiye de kapalıyım , üzüm parasını ezeceğim pavyona da ....
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

2. Babam inşaat mühendisi şuan 66 yaşında abim kendi firması var inşaat denetleme şirketi yani yapı denetim şirketi kocaeli de yapılarda kullanılan malzeme olarak ciddi denetim söz konusu illaki büyük projelerde istisnalar olabilir ama genel olarak hem belediyeler hemde denetleme şirketleri hemde bakanlık olarak mutahittin kaçarı yok o konuda ama bu söylediğim yeni yapılan yapılar için geçerli yoksa tr de ciddi anlamda değişmesi gereken yapı stoğu var sel doğal afet ki bilimum olaylardan etkilenmesi muhtemel yapılar çok ama çok fazla ama bunun için önce ülke olarak zenginlesmemiz lazım

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by horhoti Yazıyı Oku
    Babam inşaat mühendisi şuan 66 yaşında abim kendi firması var inşaat denetleme şirketi yani yapı denetim şirketi kocaeli de yapılarda kullanılan malzeme olarak ciddi denetim söz konusu illaki büyük projelerde istisnalar olabilir ama genel olarak hem belediyeler hemde denetleme şirketleri hemde bakanlık olarak mutahittin kaçarı yok o konuda ama bu söylediğim yeni yapılan yapılar için geçerli yoksa tr de ciddi anlamda değişmesi gereken yapı stoğu var sel doğal afet ki bilimum olaylardan etkilenmesi muhtemel yapılar çok ama çok fazla ama bunun için önce ülke olarak zenginlesmemiz lazım
    Tek gerçek var. Zamanında işini düzgün yapmayanlarını işini şu covid salgının ortasında kurtarma ve sağlık ekipleri çifte tehlike altında sırtlıyor. Enkaz altındakiler ise canları ile ödüyor.
    Bu nedenle üç kuruş maaşımdan olurum veya üç kuruş fazla kazanırım diye mesleğinin hakkını vermeyenlerin yaptıkları işi tekrar düşünmesi gerekiyor.

O egeli ben değilim

4. Her zaman diyorum. Kentsel dönüşüm adam gibi yapılmadı.

Çürük evlerin dönüşümü ev sahiplerinin "keyfine" bırakılırken,
    kamuya ait olan yeşil tepeler birdenbire lüks rezidans sitelerine dönüşüverdi.

Bu yetmemiş gibi bir de "imar barışı" saçmalığı çıkardılar.
    İmar barışı demek, "Sen bana üç beş ateşle, ben senin çürük evini yasal hale getireyim" demektir.

Oysa ki asıl yapılması gereken; eski evlerin emlak vergisinin arttırmak, yeni evlere ise çok cüzi bir emlak vergisi koymaktı.
    Böylece insanlar çürük evlerini dönüştürmeye teşvik edilmiş olacaktı.

Tam tersini yaptılar.
    Aynı metrekareye sahip eski daireye ödediğimiz emlak vergisinin iki katını yeni daire için ödedik (aynı yıl)

Halbuki yeni eve 100 lira vergi koyuyorsan çürük eve en az 1.000 lira geçir.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Her zaman diyorum. Kentsel dönüşüm adam gibi yapılmadı.

Çürük evlerin dönüşümü ev sahiplerinin "keyfine" bırakılırken,
    kamuya ait olan yeşil tepeler birdenbire lüks rezidans sitelerine dönüşüverdi.

Bu yetmemiş gibi bir de "imar barışı" saçmalığı çıkardılar.
    İmar barışı demek, "Sen bana üç beş ateşle, ben senin çürük evini yasal hale getireyim" demektir.

Oysa ki asıl yapılması gereken; eski evlerin emlak vergisinin arttırmak, yeni evlere ise çok cüzi bir emlak vergisi koymaktı.
    Böylece insanlar çürük evlerini dönüştürmeye teşvik edilmiş olacaktı.

Tam tersini yaptılar.
    Aynı metrekareye sahip eski daireye ödediğimiz emlak vergisinin iki katını yeni daire için ödedik (aynı yıl)

Halbuki yeni eve 100 lira vergi koyuyorsan çürük eve en az 1.000 lira geçir.
    İmarı kapatsalardı. Şimdiye tüm ülke dönüşmüştü. Tam tersi kamu kurumlarını boş alanlara taşıyıp. Oraları yeni yerleşim alanı haline getirdiler.
    Farklı bir örnek daha vereyim. Seferihisarda deprem olunca devlet tepeye hastahane ve konut inşaa etti.
    Şimdi seferihisar merkeze gidin bakın merkezdeki boş arazilere kaç tane yeni bina dikildi.

O egeli ben değilim

6. "Başvuru yapanın beyanına uygun olarak düzenlenmiştir" diyor.

Benim bu cümleden anladığım "Adrese gidip evin durumuna bakmadık. Ev mi var, ahır mı var, harabe mi var bilmiyoruz. Adam ne söylediyse onu yazdık."

Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    "Başvuru yapanın beyanına uygun olarak düzenlenmiştir" diyor.

Benim bu cümleden anladığım "Adrese gidip evin durumuna bakmadık. Ev mi var, ahır mı var, harabe mi var bilmiyoruz. Adam ne söylediyse onu yazdık."

Haberde vardı sanırım. Adam kamu arazisine bina yapıp yapı kayıt belgesi almış. Belediye yıkıyordu

O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Haberde vardı sanırım. Adam kamu arazisine bina yapıp yapı kayıt belgesi almış. Belediye yıkıyordu

O belgeler hikayeydi zaten.
    Şark kurnazlarını düdüklediler.
    Her şey parayı alana kadar.

Ben evi arsa tapulu olan arkadaşlarımı uyardım, oltaya gelmeyin dedim. Ne kadar dinlediler bilmem.

Sayfa 874/1002 İlkİlk ... 374774824864872873874875876884924974 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •