Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 680/1002 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,433 - 5,440 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Yahu ne oldu? konut başlığı yine mahzunlaştı,e tabi alan aldı,satan sattı,araya bayram girdi,düşük faize rağmen bir çok 0 kümes...pardon daire müteahhitlerin elinde patladı

Şaka bir yana son günlerde fiyatlar çok düşmese de yataya bağlamış gibi,makul fiyatlarda satılan evler yeni sahiplerine kavuşurken,fahiş fiyat farkları istenen daireler hala müşteri bekliyor....

2. 1.2 milyona el sıkışıp kiracının çıkmasını bekledigim müstakil eve 1 haziran itibari ile bana özel 300 bin zam yaptı. Ev sahibi doymamış olacak ki en son 2 milyona ilândaydı ve kaporası alındı yazdı ilan kalktı tahminen 1.8 civarı bir rakama el sıkıştı verdi. Hayırlı uğurlu olsun dedik kış aylarını bekliyoruz açıkçası artık... sitede en düşük kalan ilan 2.2m ve baktigim epey kötü bir daire. Sonuçta oraya o rakamı veren kişinin de bir bildiği vardır serbest piyasa ama ben vermem verene de bir şey demem. Kirası şu an 5 bin civarı yani ben 240 kiraya razı idim 20 yıl çarpan oluyor, alan ise 30 yıl kira çarpanı ile aldı hayrını görsün diyelim. Bu ortamda yapacak fazla bir şey yok evim olsa ben de satardım çılgınlıkta
     Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Yahu ne oldu? konut başlığı yine mahzunlaştı,e tabi alan aldı,satan sattı,araya bayram girdi,düşük faize rağmen bir çok 0 kümes...pardon daire müteahhitlerin elinde patladı

Şaka bir yana son günlerde fiyatlar çok düşmese de yataya bağlamış gibi,makul fiyatlarda satılan evler yeni sahiplerine kavuşurken,fahiş fiyat farkları istenen daireler hala müşteri bekliyor....

3. Nerede anlaşmıştınız sn.nosfecagrı. Uzun zamandır bende bakıyorum ankarada aldı başını gitti fiyatlar

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    1.2 milyona el sıkışıp kiracının çıkmasını bekledigim müstakil eve 1 haziran itibari ile bana özel 300 bin zam yaptı. Ev sahibi doymamış olacak ki en son 2 milyona ilândaydı ve kaporası alındı yazdı ilan kalktı tahminen 1.8 civarı bir rakama el sıkıştı verdi. Hayırlı uğurlu olsun dedik kış aylarını bekliyoruz açıkçası artık... sitede en düşük kalan ilan 2.2m ve baktigim epey kötü bir daire. Sonuçta oraya o rakamı veren kişinin de bir bildiği vardır serbest piyasa ama ben vermem verene de bir şey demem. Kirası şu an 5 bin civarı yani ben 240 kiraya razı idim 20 yıl çarpan oluyor, alan ise 30 yıl kira çarpanı ile aldı hayrını görsün diyelim. Bu ortamda yapacak fazla bir şey yok evim olsa ben de satardım çılgınlıkta
    Hocam, gerçekleşen satış rakamını alıcı ve satıcı haricinde kimse bilemez - istedikleri kadar kapora falan filan yazsınlar Ben bu dönemde bazı emlakçılarla muhatap oldum, aynı daire için o kadar çelişkili bilgiler aldım ki inanamadım.

İlgilendiğim bir sitede aynı özelliklere sahip bir daire emlakçı üzerinden 1300 civarı ile ilandayken bir diğeri sahibi üzerinden 1650'ye satışta.

Özellikle sahipler üzerinden çıkan ilanlar tam komedi - ya alan olursa diye garip rakamlar.

Abartılı fiyatlı olduğunu bildiğim ve takibe aldığım onlarca ilan 2 ay geçmesine rağmen hala ilanda - ki şu an kötüleşen kredi şartlarıyla mümkün değil gitmez daireler istenen fiyatlardan.

Velhasılı, benim gözlemim %20-30 bandındaki artışlarla oluşan piyasa fiyatları alıcılar tarafında genel olarak kabul gördü. Daha yüksek oranlardaki artışlara mesafeli duruldu - ilanlar illa ki vardır, satışlar da olmuştur ama ilan/satış oranı çok daha düşük kaldı.

Ben de sizin gibi pusuya yattım alış için, bakalım ilerleyen aylarda fiyatlar nasıl gelişecek

5.  Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    Nerede anlaşmıştınız sn.nosfecagrı. Uzun zamandır bende bakıyorum ankarada aldı başını gitti fiyatlar
    Ankarada zaten söylediğim bilgilerle 5 6 site var onlardan biri diyeyim
     Alıntı Originally Posted by naayi Yazıyı Oku
    Hocam, gerçekleşen satış rakamını alıcı ve satıcı haricinde kimse bilemez - istedikleri kadar kapora falan filan yazsınlar Ben bu dönemde bazı emlakçılarla muhatap oldum, aynı daire için o kadar çelişkili bilgiler aldım ki inanamadım.

İlgilendiğim bir sitede aynı özelliklere sahip bir daire emlakçı üzerinden 1300 civarı ile ilandayken bir diğeri sahibi üzerinden 1650'ye satışta.

Özellikle sahipler üzerinden çıkan ilanlar tam komedi - ya alan olursa diye garip rakamlar.

Abartılı fiyatlı olduğunu bildiğim ve takibe aldığım onlarca ilan 2 ay geçmesine rağmen hala ilanda - ki şu an kötüleşen kredi şartlarıyla mümkün değil gitmez daireler istenen fiyatlardan.

Velhasılı, benim gözlemim %20-30 bandındaki artışlarla oluşan piyasa fiyatları alıcılar tarafında genel olarak kabul gördü. Daha yüksek oranlardaki artışlara mesafeli duruldu - ilanlar illa ki vardır, satışlar da olmuştur ama ilan/satış oranı çok daha düşük kaldı.

Ben de sizin gibi pusuya yattım alış için, bakalım ilerleyen aylarda fiyatlar nasıl gelişecek
    Sattıkları aşikâr gidip gördüğüm için vb eminim satıcı ciddi satıcı idi arada ciddi emlakçı da vardı. Bayram sonrası bir sorarım ne yaptınız diye. Ama dediginiz gibi şeyler de çok oluyor. Ben bence iyi denk getirmiştim alabilmiş olsam benim açımdan çok iyi bir alışveriş olacaktı, 1.5 filan bence ederi idi, kaça gitmiş tabi bilemiyorum ama 1.5 e vermeyeceğine emin gibiyim. Ticaret bu piyasa ile inat olmaz belki seneye 3m vereceğim aynı yere inşallah gücümüz olur da veririz diyelim hayırlısı olsun.

6. Benim takip ettiğim 4-5 aydır bazı evler sürekli fiyat arttırıyor ama satamıyor. Bence her ilandan kalkan da satılmış olmuyor bazen ilanın yüzü eakimiş oluyo kaldırabiliyolar. Bu srede 5-6 tane daire biliyorum ilandan kalktı satıldı galiba dediğim ama sonra geri ilana giren. Sizin siteye talip olma gibi bi nyetim yoktu sn.nosfecagri angora tarafı bahçe dubleksler tam dediğiniz gibi oldu mesela

7. Estf. Aynen o taraflara bakıyorum ben de artık bekleyeceğiz dediğim gibi satana da hiç bir şey demiyorum ben olsam ben de satarım alana da demiyorum adamın işine gelmiştir ödeme planı oranı. Ha olan bize oldu mi evet oldu şans o da kiracı olmasa almıştık. Yine denk gelir inş. Ne diyelim...
     Alıntı Originally Posted by memot Yazıyı Oku
    Benim takip ettiğim 4-5 aydır bazı evler sürekli fiyat arttırıyor ama satamıyor. Bence her ilandan kalkan da satılmış olmuyor bazen ilanın yüzü eakimiş oluyo kaldırabiliyolar. Bu srede 5-6 tane daire biliyorum ilandan kalktı satıldı galiba dediğim ama sonra geri ilana giren. Sizin siteye talip olma gibi bi nyetim yoktu sn.nosfecagri angora tarafı bahçe dubleksler tam dediğiniz gibi oldu mesela

2. el konut 0.87 oldu yarından itibaren kamu bankalarında sıfırda değişiklik yok şimdilik
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 680/1002 İlkİlk ... 180580630670678679680681682690730780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •