Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 314/1002 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Nereden böyle bir çıkarım yaptınız? Fazla önyargılı değil misiniz? Örnek adam memur böyle bir ev miras kalmış.Bu yüksek vergiyi nasıl ödeyecek? Evin değerine göre vergi alınması saçma zaten.Gelen tepkilere göre değişiklik yapılıyor.Yazıda gelire göre vergi alınacak diyor.Bu da doğru olan.

Bu yüksek vergi işini en güzel chp li belediyeler yapıyor.Daha önce İzmir'de Urla'da yaptılar bunu millet ayağa kalkmıştı.Şu an durum nedir bilmiyorum.
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Herkese sokacaklar bunu bence döndürüp döndürüp. Hem konut stok ve trade işini bitirecekler hem de buradan da kalıcı olarak ekmek çıkartacaklar. Belediyeye verilen emlak vergisi ayrı bu ayrı olacak. Ayakbastı parası işine gelirse... ta ne zaman yazdık kaçınılmaz idi...
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

2. Önyargı olduğunu kabul ediyorum ama uzun süredir böyle bir beklenti içerisindeyim. Müteahhitler evleri satıp bitirip müteahhitlik modası geçtiğinde evleri kucaklamış bulunan halka vergiyi devletin dayamayacagini düşünmek bile imkansız, kaçınılmaz bir şey bu bence. Bu beklentim parti bağımsızdır bu arada.

Ancak iktidar özelinde eleştirmek gerekirse son dönem yazılan yasalarda bariz özensizlik ve baştan savma yaklaşım malesef göze çarpıyor. Cehabe nin Mansur başkanı fazla tutmayacağını düşünüyorum mesela. Öyle derler böyle derler sepet yapar gönderirler başkanı. Dürüst adam yaranamaz mevcut sistemde.
     Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Nereden böyle bir çıkarım yaptınız? Fazla önyargılı değil misiniz? Örnek adam memur böyle bir ev miras kalmış.Bu yüksek vergiyi nasıl ödeyecek? Evin değerine göre vergi alınması saçma zaten.Gelen tepkilere göre değişiklik yapılıyor.Yazıda gelire göre vergi alınacak diyor.Bu da doğru olan.

Bu yüksek vergi işini en güzel chp li belediyeler yapıyor.Daha önce İzmir'de yaptılar bunu millet ayağa kalkmıştı.Şu an durum nedir bilmiyorum.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Tekstil, Kimya ve Otomotiv sektörü her geçen gün küçülecek. Avrupaya ÇİN de üretilen ürünler hızlı trenle kısa sürede sevkedilecek. Biz de bu arada alt kademe operasyonel hizmet sektörü dışındaki alanlarda var olamacağız.

Çocuklarımız ÇİN lilerin ayak işlerini yapacaklar bundan sonra. Üretim sektörümüz tamamen çökecek!

Rotschild lerin bir kuşak bir yol projesi AQP sayesinde yolunda gidiyor ve sorunsuz devam ediyor. Rotschild lerin tek dünya devletine giden adımların birisi daha tamamlanmış oluyor. Matrix filmine adım adım yaklaşıyoruz.

1) Çinlilerin İstanbul istilası başlıyor. 4 koldan gayrimenkul sektöründe görüşmeler yapan Çinliler 100 bin doların altında evlerin vatandaşlık alabilmeleri için 250 bin dolar üzerinden fatura edilmesini istiyor.

2) Her türlü vergi yükünü karşılamaya hazır olduklarını ifade eden Çinlilerin amacı vatandaşlık. Böylece Türkiye'nin 250 bin dolara sattığı vatandaşlığı 150 bin dolar mertebesinde mal edecekler.

3) Amaçları her mahalleye bir Çin mağazası açmak. Sonrasında ise ticareti ele geçirmek. Aynı zamanda her mahallede bir dükkan ya da mağaza almak da planları arasında.

4) Gayrimenkul sektörüyle uydu kent kurmak için de görüşmeler yapan Çinliler ilk etapta 10 bin konutluk daha sonra ise 50 bin konutluk proje gerçekleştirmek istiyorlar.

5) Çinlilerin uzun vadeli hedefi İstanbul'da1 milyon, Türkiye genelinde ise en az 10 milyon nüfusa ulaşmak. Yeni İpek Yolu'nun geçtiği tüm kentler, İskenderun, Antalya, İzmir ve Trabzon gibi liman kentleri öncelikle tercihleri.

6) Çinlilerin araştırma yaptığı bir diğer konu ise finansal açıdan sıkıntıda olan inşaat şirketleri. Amaçları portföydeki ev, mağaza ve ofislerle birlikte şirketi komple satın almak.

7) Yüksek banka borcu olan şirketler Çinlilerin tekliflerine sıcak bakıyor. İkinci elde Çinlilere satmak için ev toplayan şirketler bile var.

8) Çinliler asıl istila operasyonunu arsa ve arazide yapacaklar. İstanbul, Trakya, Yeni İpekyolu'nun geçtiği kentlerde ve liman şehirlerinde buldukları arsa ve araziyi satın alacaklar.

9) Bu oyunun ikinci perdesi olacak. Soru şu: 250 bin dolara vatandaşlık verilen Çinliler 10 milyar dolar ile arazi toplarsa hangi kanunla bu engellenir? Türkiye'nin parsel parsel Çinlilere geçmesi seyir mi edilir?

10) Bin yılın en büyük istilası resmen başlıyor. Üstelik bu istilada hiç bir etik kural yok. Ticari kural hak getire. Bu konuda neler yapılabilir? Ne yapılması gerekiyor?

https://emlakkulisi.com/cinlilerden-...-teklif/624353

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün maliyeti 3 milyar dolar diye açıklanmıştı! Şimdi köprünün yüzde 51'i 660 milyon dolara Çinlilere resmen kelepir fiyata satılıyor

http://www.patronlardunyasi.com/habe...tiliyor/229481

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Tekstil, Kimya ve Otomotiv sektörü her geçen gün küçülecek. Avrupaya ÇİN de üretilen ürünler hızlı trenle kısa sürede sevkedilecek. Biz de bu arada alt kademe operasyonel hizmet sektörü dışındaki alanlarda var olamacağız.

Çocuklarımız ÇİN lilerin ayak işlerini yapacaklar bundan sonra. Üretim sektörümüz tamamen çökecek!

Rotschild lerin bir kuşak bir yol projesi AQP sayesinde yolunda gidiyor ve sorunsuz devam ediyor. Rotschild lerin tek dünya devletine giden adımların birisi daha tamamlanmış oluyor. Matrix filmine adım adım yaklaşıyoruz.

1) Çinlilerin İstanbul istilası başlıyor. 4 koldan gayrimenkul sektöründe görüşmeler yapan Çinliler 100 bin doların altında evlerin vatandaşlık alabilmeleri için 250 bin dolar üzerinden fatura edilmesini istiyor.

2) Her türlü vergi yükünü karşılamaya hazır olduklarını ifade eden Çinlilerin amacı vatandaşlık. Böylece Türkiye'nin 250 bin dolara sattığı vatandaşlığı 150 bin dolar mertebesinde mal edecekler.

3) Amaçları her mahalleye bir Çin mağazası açmak. Sonrasında ise ticareti ele geçirmek. Aynı zamanda her mahallede bir dükkan ya da mağaza almak da planları arasında.

4) Gayrimenkul sektörüyle uydu kent kurmak için de görüşmeler yapan Çinliler ilk etapta 10 bin konutluk daha sonra ise 50 bin konutluk proje gerçekleştirmek istiyorlar.

5) Çinlilerin uzun vadeli hedefi İstanbul'da1 milyon, Türkiye genelinde ise en az 10 milyon nüfusa ulaşmak. Yeni İpek Yolu'nun geçtiği tüm kentler, İskenderun, Antalya, İzmir ve Trabzon gibi liman kentleri öncelikle tercihleri.

6) Çinlilerin araştırma yaptığı bir diğer konu ise finansal açıdan sıkıntıda olan inşaat şirketleri. Amaçları portföydeki ev, mağaza ve ofislerle birlikte şirketi komple satın almak.

7) Yüksek banka borcu olan şirketler Çinlilerin tekliflerine sıcak bakıyor. İkinci elde Çinlilere satmak için ev toplayan şirketler bile var.

8) Çinliler asıl istila operasyonunu arsa ve arazide yapacaklar. İstanbul, Trakya, Yeni İpekyolu'nun geçtiği kentlerde ve liman şehirlerinde buldukları arsa ve araziyi satın alacaklar.

9) Bu oyunun ikinci perdesi olacak. Soru şu: 250 bin dolara vatandaşlık verilen Çinliler 10 milyar dolar ile arazi toplarsa hangi kanunla bu engellenir? Türkiye'nin parsel parsel Çinlilere geçmesi seyir mi edilir?

10) Bin yılın en büyük istilası resmen başlıyor. Üstelik bu istilada hiç bir etik kural yok. Ticari kural hak getire. Bu konuda neler yapılabilir? Ne yapılması gerekiyor?

https://emlakkulisi.com/cinlilerden-...-teklif/624353
    receb ivedik der ki 2008 in Güngören inde hala bu mu …
    kıraliçe nası bi sistem kurduysa artık yüzyıllardır hemde, olayın finansal bacağını şeye vermiş o roth moth soyisim o gibi bişey o adamlara işte
    zate istihbaharatında tüm baharatlıklarını da artık kendi topluyodur heralde en süzme seçme adamlarıylan / kadınlarıylan da
    yani işin öte yanında . savaşa girdiği mirdiği de yok herşeye kıyı kıyı yandan yandan. para pulunu da harcamıyo.
    7 nolu maddeyi tüm afrikada altyapıdan tut ayçekirdeği alım satımına dek çinlilere verdiler
    yani çinlilerdede nasıl öyle bi milliyetçi bilinç varsa artık / nasıl bi eğitim sistemleri varsa , mesela burda en değme benim kıral milliyetçiyim diyeni, çinin normal olanıyla kıyaslasan, gene çinbaş geçer.
    bi de ilginç bi tür abi bunlar hoş her tür insanı ben sevsemde. teknik zeka çok yok adamlarda yani bilimselliğe beyazlar daha bi yatkında. para finans ananas konusunda da eh kem kümler o kadar paraya yardırır başkası la, ama yemiyip içmiyip biriktiren ilginç bi türler. tek artı ları insan nüfusu, tüm dünyaya çarşı pazarda bişeyler satmaya kadan inmişler, her yerde bunnarnan mücadele, bi konuda etsen ötekinde edemiyon. iş yaş. ama niye lider olma isterler meçhul
    keyfini süremeyeceğim zenginliği mesela ben ne ediym.

yani
    uzun lafın kısası
    mücadele düzlemi basit ya
    roth ile kıraliçe arasındaki --- göbek bağını--- kes tabi kesme için tırnak makası yetmez bağ makası ilazım gelir. anca.
    olay kendinden çözülür
    diğer herşey teferruvat

5. demekki insanoğlu 200 yıldır uyuyo ya
    uyuyan güzeller
    fark etseydi bağlantıyı hareketede geçerlerdi elbet
    böyle uyuyan insanoğlunu öpeni de ayıplamıyom abi ben
    fikren yazdım zate
    muhtemelen öpüşe devam
    zate bana o işlerden bi giriş çıkış ta yok
    anarşik ruhlu da değilik
    sadecegraf abi yi de tanımam etmem
    gerçi internette yazılı çizili hiçbişeye de inanmama lazım
    o da ayrı ya
    hadi hayırlısı

6. kanal istanbulla ilgili fatih altaylı yazı yazmış bir kaptana sormuş.

işin özü 25 metrelik derinlik yetersiz. boğazda tehlike yaratan tankerler bu derinlikten geçemez.herhalde bu kanalı kum taşıyan kosterler için yapmayacaklar.
    ayrıca bekleme süresi az diyor. hep fazla diyorlardı bizimi yiyorlar anlamadım. derinlik mevzuu kafama yattı.

https://www.haberturk.com/yazarlar/f...yeye-komploydu

7. 25m.iyi bir derinlik.Zaten boğazın güvenliği için kanal açma bahanesi hikaye.Dolu gemi boğazdan, boş gemi kanaldan geçse 10m. derinlik dahi yeterlidir.Gidiş gelişi tek yön yaparsın,çatışma ihtimalleri de azalır.

8. sahibinden.com da kayınvalide için takip ettiğim bir evin fiyatı 495 ten 525 e çıkmış. 1 hafta öve favoriye eklemiştim; ben de favoriden çıkardım evi tabi.
    Uyanık satıcı veya emlakçılar talep toplayıp fiyat arttırmaya çalışıyor. Ya da sonradan fiyatı düşürüp bilgilendirme gönderiyorlar favoriye ekleyenlere. Sanki fiyatı düştü algısı oluşsun diye.

Sayfa 314/1002 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •