Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 463/1002 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,697 - 3,704 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Hocam NY nasıl şu an? Ben birkac kez bulundum hiç yaşamadım ama virüs çıkınca inşallah new york a bulaşmaz demiştim o metro, o binaların yakınlığı insanların iç içe yaşaması filan böyle olacağı resmen belliydi. Siz de dikkat edin sağlık sıhhat dilerim.

Hangi açıdan sorduğuna bağlı. Gündelik yaşam açısından diyorsan, sokakta hiç farketmiyorsun, Central Park falan insan kaynıyor desem inanır mısın. Gündelik hayat devam ediyor. Haberlerde bomboş Times meydanını gösteriyorlar. iyi de normal New York yaşayanı olup da Times meydanından 10-15 senedir geçmeyen bir çok insan var, orası turistlerin uğrak noktası, turist olmayınca bomboş olması çok normal. Ama mesela West Village'deki parklar sokaklar eskisi kadar olmasa da bir de hava güzel olursa doluyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Dedigin hersey dogru

Turkiye eski turkiye degil. Benim cevrem megerse cok zenginmis varlikliymis simdi anliyorum. Ama o zaman anlamiyorduk

Senin abd ye gidip geldigini unutmusum kusura bakma. En azindan sen dediklerimi anliyorsun.

Aşkolsun ben senin validenin Kozyatağındaki evini bile hatırlıyorum Hoca sen Teksas'ta hangi şehirdesin? Austin, Houston, San Antonio ve Dallas harika şehirler.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,889
    Sahibinden satılık ev ilanı vermek yasaklanıyormuş...:

https://www.emlak365.com/emlak-haber...ne-h30191.html
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku

Ayni amerikadaki gibi yapmaya calisiyorlar

Kaldirimlar Afganistan, hukuk sistemi Banglades gibi ama yok emlak sistemi Amerikaya benzemeli

5.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku

Olay mantıklı bu işi profesyoneller yapmalı ama çoğu emlakçı net brüt kavramını bile bilmiyor diye düşünüyorum. Bir belge vereceklerse mutlaka eğitimden sınavdan geçilmeli.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by AoveN Yazıyı Oku
    Evet arkadaşlar şuanda ev almak doğru bir yatırım mı ? Doların bu denli yükseldiği piyasada şuanda ev almak bana mantıklı geliyor nedense bilmem yalnışmı düşünüyorum ?
    faizlerin düşmesi normalde avantaj ama ev sahipleri veya müteahhitler fırsat bilip fiyatları yukarı çekiyorlar. Doların artması maliyetleri de artıracak bu doğru ancak eldeki stoklar da kalacak gibi duruyor çünkü dolar artınca alım ve tasarruf gücü de düşüyor. Ben ev elzem değilse o kadar parayı bağlamazdım özellikle de yatırım amaçlı. Ama uzun süredir takip edilen bir ev vardır fiyat çok düşmüştür beğenerek alacaksınızdır o vakit neden olmasın.

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Dedigin hersey dogru

Turkiye eski turkiye degil. Benim cevrem megerse cok zenginmis varlikliymis simdi anliyorum. Ama o zaman anlamiyorduk

Senin abd ye gidip geldigini unutmusum kusura bakma. En azindan sen dediklerimi anliyorsun.
     Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Ayni amerikadaki gibi yapmaya calisiyorlar

Kaldirimlar Afganistan, hukuk sistemi Banglades gibi ama yok emlak sistemi Amerikaya benzemeli
    ABDde for sale by owner da oluyor, yanılmıyorsam sadece New York'ta emlakçı kullanılmak zorunda. Ama tam bir saçmalık, adamlar kaldırmak için adımlar atıyorlar, en son kiralamadan emlakçı komisyonu alınamaz kuralı çıkarıldı.

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    faizlerin düşmesi normalde avantaj ama ev sahipleri veya müteahhitler fırsat bilip fiyatları yukarı çekiyorlar. Doların artması maliyetleri de artıracak bu doğru ancak eldeki stoklar da kalacak gibi duruyor çünkü dolar artınca alım ve tasarruf gücü de düşüyor. Ben ev elzem değilse o kadar parayı bağlamazdım özellikle de yatırım amaçlı. Ama uzun süredir takip edilen bir ev vardır fiyat çok düşmüştür beğenerek alacaksınızdır o vakit neden olmasın.

doların yükselmesini fırsat bilip satış fiyatını arttırmak diye bi mantık yok.. yani satıcı istediği gibi arttırır, mal onun, ama satış işleminin gerçekleşmesi anlamında fuzuli bir şey olur

şöyle düşünelim : turizm işi battı, otelciler, seyahat acenteleri, rehberler vs hepsi zorda.. yeme-içme işi battı, restoran-cafe işletenler zorda.. perakende işi de zorda, istedikleri kadar avm'ler açılsın, kim gidecek, nasıl alışveriş olacak ?? lafın kısası, muhtelif sektörlerde iş yapan bissürü insan sıkışacak, piyasada nakit akışları daralacak, bir sürüsü batma tehdidi altında.. böyle bir ortamda işini kurtarmak için ellerindeki gayrimenkulleri satışa çıkaracaklar..

yıllardır beklenen 'batan geminin malları' gelecek piyasaya.. ölü eşşek fiyatları bulunursa gayrimenkul alınır, diğerleri yani dolar arttı diye satış fiyatını arrtıranlar da gidip kumda oynayacak

Sayfa 463/1002 İlkİlk ... 363413453461462463464465473513563963 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •