Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 142/1002 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,129 - 1,136 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Ev kiralarken, TC kimlik numarasını alın ve bankalardan sorgulayın. Adam kredi kartını bile düzenli ödeyemiyorsa, evi vermeyin. Ben öyle yapıyorum, henüz bir sıkıntı görmedim. İlk sene peşin alabilirseniz, kafa zaten rahat oluyor.

Ek olarak, 99 depreminden sonra, 30 sene içerisinde İstanbul'da büyük deprem olacak denmişti. O zaman uzak geliyordu, 30 sene sonrası ama 20 sene geçti. kaldı 10 sene. Risk her geçen gün artıyor. Eviniz süper sağlam bile olabilir. Ama İstanbul depreminde, burnunuz kanamasa bile, deprem sonrası facia da, muhtemelen o burnunuz kanayacak. Yapılan tahminlerde, deprem sonrası, hırsızlık, yağma, tecavüz, hastalık v.b. olaylardan da insanların ciddi etkileneceği söyleniyor. Eğer bir zorunluluk yoksa, değil İstanbul'da yaşamak, İstanbul'a gezmeye bile gitmek bir risk. (ciddiyim).

Nasıl düzelir? Almanya stili ile. Almanya'da tek şehir yok. Münih-Dortmund-Berlin-Frankfurt-Sttutgart v.s. 10 tane yer var. Nüfus dengeli dağılmış. Çok küçük şehirlerde, beldelerde bile büyük fabrikalar var. Aynı şekilde, mesela Formula 1'i İstanbul'a yapmak yerine İzmir-SelçuK'a ya da Antalya Turizm Bölgesine yapabilirsin. Bunu zamanında yaptık. Bursa'da otomobil fabrikaları kurduk ve Antalya'yı deniz turizmi başkenti yaptık. Mesela Fİnans merkezi olarak İzmir seçilebilirdi. İktisat kongresi izmirde yapıldı v.s. Ya da bazı bakanlıkların merkezi Ankara'dan alınabilir çevre illere dağıtılabilir. Mesela Turizm Bakanlığı Antalya (Turizmin başkenti), Eğitim Bakanlığı Eskişehir (en kalabalık üniversite), Sağlık bakanlığı İzmir (Bergama-ilk hastane), Aile ve Kadın Bakanlığı Antep v.s. gibi.

Yani her bölgede en az 2-3 tane cazibe başkenti yaratılabilir. Bunu zamanında CHP önermişti. Siyasi davranılmayıp, arada muhalefet dinlenseydi keşke... Bu ve bunun gibi örnekler ile İstanbul nüfusu 5-6 Milyona düşerse, İstanbul depreminden az zararla çıkarız. Şu durumda, bugün deprem olsa, deprem sonrası yardımın ulaşmayacağı ilçeler var. Evleri o kadar sıkışık yapmışlar ki, evler yıkılınca sokaklara ve caddelere araçlar girilemeyecek ve enkaz altında herkes kaderine terk edilecek. (Çok acı).

Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Ev kiralarken, TC kimlik numarasını alın ve bankalardan sorgulayın. Adam kredi kartını bile düzenli ödeyemiyorsa, evi vermeyin. Ben öyle yapıyorum, henüz bir sıkıntı görmedim. İlk sene peşin alabilirseniz, kafa zaten rahat oluyor.

Ek olarak, 99 depreminden sonra, 30 sene içerisinde İstanbul'da büyük deprem olacak denmişti. O zaman uzak geliyordu, 30 sene sonrası ama 20 sene geçti. kaldı 10 sene. Risk her geçen gün artıyor. Eviniz süper sağlam bile olabilir. Ama İstanbul depreminde, burnunuz kanamasa bile, deprem sonrası facia da, muhtemelen o burnunuz kanayacak. Yapılan tahminlerde, deprem sonrası, hırsızlık, yağma, tecavüz, hastalık v.b. olaylardan da insanların ciddi etkileneceği söyleniyor. Eğer bir zorunluluk yoksa, değil İstanbul'da yaşamak, İstanbul'a gezmeye bile gitmek bir risk. (ciddiyim).

Nasıl düzelir? Almanya stili ile. Almanya'da tek şehir yok. Münih-Dortmund-Berlin-Frankfurt-Sttutgart v.s. 10 tane yer var. Nüfus dengeli dağılmış. Çok küçük şehirlerde, beldelerde bile büyük fabrikalar var. Aynı şekilde, mesela Formula 1'i İstanbul'a yapmak yerine İzmir-SelçuK'a ya da Antalya Turizm Bölgesine yapabilirsin. Bunu zamanında yaptık. Bursa'da otomobil fabrikaları kurduk ve Antalya'yı deniz turizmi başkenti yaptık. Mesela Fİnans merkezi olarak İzmir seçilebilirdi. İktisat kongresi izmirde yapıldı v.s. Ya da bazı bakanlıkların merkezi Ankara'dan alınabilir çevre illere dağıtılabilir. Mesela Turizm Bakanlığı Antalya (Turizmin başkenti), Eğitim Bakanlığı Eskişehir (en kalabalık üniversite), Sağlık bakanlığı İzmir (Bergama-ilk hastane), Aile ve Kadın Bakanlığı Antep v.s. gibi.

Yani her bölgede en az 2-3 tane cazibe başkenti yaratılabilir. Bunu zamanında CHP önermişti. Siyasi davranılmayıp, arada muhalefet dinlenseydi keşke... Bu ve bunun gibi örnekler ile İstanbul nüfusu 5-6 Milyona düşerse, İstanbul depreminden az zararla çıkarız. Şu durumda, bugün deprem olsa, deprem sonrası yardımın ulaşmayacağı ilçeler var. Evleri o kadar sıkışık yapmışlar ki, evler yıkılınca sokaklara ve caddelere araçlar girilemeyecek ve enkaz altında herkes kaderine terk edilecek. (Çok acı).
    Zengin olan şehrini terketmese dediğiniz olurdu. Türkiyenin en önemli holdinglerine bakın istanbullu olan aile var mı ? Bizimkiler tamamen seçim. Ruhumuz göçebe bir yeri sahiplenemiyoruz.
    Bir şehre ait olmak ona hizmet etmek onunla anılmak ve geliştirmek gibi bir misyonu olan çok az aile mevcut.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    ......
    ......Şu durumda, bugün deprem olsa, deprem sonrası yardımın ulaşmayacağı ilçeler var. Evleri o kadar sıkışık yapmışlar ki, evler yıkılınca sokaklara ve caddelere araçlar girilemeyecek ve enkaz altında herkes kaderine terk edilecek. (Çok acı).
    Ülkeyi,istanbulu yönetenlerde bunu düşünecek kadar kafa, sorunu çözecek kadar yetki var, olmayanin ne oldugunu hepimiz biliyoruz...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Ev kiralarken, TC kimlik numarasını alın ve bankalardan sorgulayın. Adam kredi kartını bile düzenli ödeyemiyorsa, evi vermeyin. Ben öyle yapıyorum, henüz bir sıkıntı görmedim. İlk sene peşin alabilirseniz, kafa zaten rahat oluyor.

Aynen yazdığınız gibi, katılıyorum. İstanbul artık öyle bir konuma geldi ki, Allah korusun büyük bir deprem olsa Türkiye çöküşe geçer. Her şey İstanbul'da. Keşke dediğiniz gibi, İstanbul gibi 10 şehir olsa. Ben de ilk gidenlerden olurum. İş imkanı sosyal çevre oluşturursa devlet, iyi manada göç başlar.

5. İstanbul'da zorunlu değilseniz, cidden yaşanılacak bir şehir değil. Beyaz yaka iseniz başka şehirlere gidebilirsiniz, ya da devlet memuru iseniz becayiş v.s. ile başka şehirlere gidebilirsiniz. Ama burada kendimize dürüst müyüz? İstanbul berbat diyip, İstanbul'da kalmak neden? Kalma konusunda ısrar neden? Bankacı mısın? Başka bi şehre atama isteyebilirsin. Yeni bir hayat/düzen kurmak düşündüğünüz kadar zor değil. Çocuğun okulu desen, Anadolu'da imkanlar (o konuda) daha iyi.

6.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    İstanbul'da zorunlu değilseniz, cidden yaşanılacak bir şehir değil. Beyaz yaka iseniz başka şehirlere gidebilirsiniz, ya da devlet memuru iseniz becayiş v.s. ile başka şehirlere gidebilirsiniz. Ama burada kendimize dürüst müyüz? İstanbul berbat diyip, İstanbul'da kalmak neden? Kalma konusunda ısrar neden? Bankacı mısın? Başka bi şehre atama isteyebilirsin. Yeni bir hayat/düzen kurmak düşündüğünüz kadar zor değil. Çocuğun okulu desen, Anadolu'da imkanlar (o konuda) daha iyi.
    Iyi guzel de...
    Ben Ali evimi sattım Veli ye gittim Anadolu ya ne değişti.
    Imar sinirlaması, yeşil alan istimlaki gibi çalışmalar olmadığı sürece daha kötüye gider.

7. Devletin atıyorum 10 Yıl da hedef nüfus 7 milyon diyip seferberlik başlatması lazım. Belirli sektörler belirlenip onların kalmasına izin verilmesi belirli sektörlerin de mecburi başka illere gönderilmesi lazım. Mümkün değil kısaca. Yapacak iktidar Bir sonraki seçim %5 oy alır. Bizde herkes konuşur bir şey yap dersen kimse gelmez klasik ortadoğu.
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Iyi guzel de...
    Ben Ali evimi sattım Veli ye gittim Anadolu ya ne değişti.
    Imar sinirlaması, yeşil alan istimlaki gibi çalışmalar olmadığı sürece daha kötüye gider.

8. Milli eğitim düzelmedikçe yapılacak her çözüm çöp değerindedir. İnsanlar aptal ve okuduğunu anlamaz olursa, hiçbir çözüm kalıcı olmaz.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...unu-anlamiyor/

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Devletin atıyorum 10 Yıl da hedef nüfus 7 milyon diyip seferberlik başlatması lazım. Belirli sektörler belirlenip onların kalmasına izin verilmesi belirli sektörlerin de mecburi başka illere gönderilmesi lazım. Mümkün değil kısaca. Yapacak iktidar Bir sonraki seçim %5 oy alır. Bizde herkes konuşur bir şey yap dersen kimse gelmez klasik ortadoğu.

Sayfa 142/1002 İlkİlk ... 4292132140141142143144152192242642 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •