Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 421/1002 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,361 - 3,368 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Sitede havuz, spor salonu vs. şeyler yok. Ucuz olmasının sebebi bu. 2+1 daireler için 180 tl, 3+1 daireler için 220 tl aidat veriliyor.
    gerçekten uygunmuş, havuz zaten tam bir israf spor salonu da gereksiz lüx.

asloan otopark ve peyzaj, site biraz büyükse güvenlik maliyeti de makul yerlere geliyor.

200 hanelik siteyle 1000 hanelik sitenin güvenlik personel sayısı aynı olabilir.

20 dk dır sahibinden de beğendiğim semtteki evlere bakıyordum, bu evlere bu para verilir mi dedim kapattım.

bu paraları vermem için borsada vole üstüne vole ya da kara para, rüşvet, mısırdaki dayımdan miras kalması lazım, havadan para lazım üstadım başka diyecek bişey bulamıyorum.

sahi bu kadar rüşvet alan binlerce insan paralarını ne yapıyor? yılmaz özdilin dediği gibi içkiniz yok, kumarınız yok, sözde hanımlarınızı aldatma olaylarınız yok, eğlenceniz yok a6 için mi bütün bu para, oturup da bizim gibi ekran da takip etmiyordur?
    men dakka dukka

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Ece ERKEN gibi kiraci mi olur.?

Sirf zevkine geciktiriyor olmali.

5.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Sitede havuz, spor salonu vs. şeyler yok. Ucuz olmasının sebebi bu. 2+1 daireler için 180 tl, 3+1 daireler için 220 tl aidat veriliyor.
    aidati asıl arttıran personel giderleridir. salt havuz bakımı v.s. aidati cok arttırmaz. (havuz bakımı için sabit bir personel çalışmaz)
    havuz spor salonu v.s. olmasının kötü yanı belirli sürelerde olacak demirbaş parası ihtiyacıdır.

aidati makul tutan daire başına personel sayısıdır, özellikle büyük siteler bu açıdan avantajlı. yukarıda da yazılmış aynı güvenlik sayısı ile 200 daire - 1000 daireli site olabiliyor.
    Son düzenleme : finans_mt; 08-04-2020 saat: 11:32.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    aidati asıl arttıran personel giderleridir. salt havuz bakımı v.s. aidati cok arttırmaz. (havuz bakımı için sabit bir personel çalışmaz)
    havuz spor salonu v.s. olmasının kötü yanı belirli sürelerde olacak demirbaş parası ihtiyacıdır.

aidati makul tutan daire başına personel sayısıdır, özellikle büyük siteler bu açıdan avantajlı. yukarıda da yazılmış aynı güvenlik sayısı ile 200 daire - 1000 daireli site olabiliyor.
    Bizim site 14 blok, yaklaşık 750 daire.
    Her kapıcı 2 blok bakıyor. Toplamda 7 kapıcı var. 4-5 tanede yönetim çalışanı var. Güvenlik özel şirkete ait.
    Tüm personel bu kadar yani. Dediğiniz gibi personel sayısı az.

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ece ERKEN gibi kiraci mi olur.?

Sirf zevkine geciktiriyor olmali.
    Ucu ucuna geçinen garibanı anlarım da, normal zamanda 16.100 liralık ev tutup, bir terslik olduğunda daha ilk aydan kirayı takmak, ya büyük sorumsuzluk, ya da fırsatçılık.
    Ne yani, kenarda hiç mi paran yok? Günlük mü yaşıyordun?

Ama korona varmış efem.

İyi o zaman, korona var diye git sosyal yardıma da başvur. İmamoğlundan yağ pirinç kolisi alırsın.

Garibanların mağduriyetinden kendine pay çıkartmak ayıp ya.

Tesadüf bu ya, ben bu satırları yazarken, en zor geçinen kiracım kirayı yatırmış, cebe bildirim geldi.

Vallahi ayıp.

8. ABDde de kiracıların üçte biri nisan ayı kiralarını (evler için) ödememiş.

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 421/1002 İlkİlk ... 321371411419420421422423431471521921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •