Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 508/1002 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558608 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,057 - 4,064 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Sektörde bulunan bir arkadaş yorum yapabilirmi acaba.

2018 de %0.98 den 110.000 konut kredi si kullanildi.
    24 taksit odendi.
    Kalan ana borç 97.000 tl.

Bankaya başvuru yapilsa, yeni faiz oranlarindan yapilandirma yapilabilirmi.Yapilirsa avantaji ne olur.

..................

Kalan borç 97.000 demistim.
    Yeni bir 90.000 tl konut kredisi kullanip eski borcu kapatmak avantajli olurmu.

2. Faizlerin böyle yapay bir şekilde düşürüldüğü durumda emlak almak biraz sakat. Bu gibi durumlarda emlak fiyatları %10 ila 20 arasında hemen artar. Düşük faizin avantajı ile artmış emlak fiyatının dezavantajı iyi mukayese edilmeli. Geçmiş dönemde de faizlerin çok düştüğü bir dönemde ev alacaktık fiyatların nasıl zıpladığına bizzat şahidim. Doğru olan faizler yüksek ve piyasa durgunken ev alıp faizler düşünce yeniden yapılandırma gitmektir diye düşünüyorum.

3. Geceden sıraya girildiğine gore cayir cayir konut satilacak demekki. Yakinda stoklarda biter artik. Ülke koşar adim ilerlemeye başlar.
    Yalniz devlet verisiyle enflasyona %14 katkida bulunmuş konut. Gercekte ne acaba ?
    Harbi nasil olacak bu tek hane enflasyon, birisi aciklayabilirmi?
    Bizmi salağiz, yoksa salak yerine mi konuyoruz !...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Selamlar, emlak konutta kampanya yapmış.%5 peşinat,%10 indirim, 3 yıl taksit erteleme,% 0,64 faiz oranı gibi. Aradım 15 kişi sırada bekliyormuş dediler, kapattım. Sadece bilgilendirme, tuzla koşun filan gibi algılamayın.
    Selametle

5.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    güncelleyelim bayağı zaman olmuş... 17 martta girdiğim borsada en son görüntüyü 7 nisanda atmışım...

yani tamı tamına 2 ay olmuş 900.000 e ev almayıp borsaya girme yönünde tercih kullanalı...

gel gelelim alacağım ev ve borsaya koyduğum paraya ne olmuş...

karşılaştırma yaparsak alacağım ev örneklerinde 900.000 altında fiyatlar oluşmaya başlamış...

910.000 konuştuğum ev 899.000 ilanıyla yeniden yayında...

borsada ise tkfen aldığım 21.000 tl temettü ile birlikte toplamda 200.000 lira kardayım...

şimdilik ev almayıp borsaya yatırmakla iyi yapmışım fakat herşeyi zaman göstericek...

evettt 17 martta 900,000 ev almayıp borsaya koymamın gelişim sürecini biliyorsunuz...

2,5 aylık bir macerada bugün ilk satışımı yaptım...

bu seviyelerden borsadan çıkmayı düşünüyorum...

almayı düşündüğüm eve gelirsek 905,000 verdiler vermedim diyen ev sahibi 899,000 e çekmiş fiyatı...

en alttaki ilan görebilirsiniz... reel örnekler üzerinden gidiyorumki kıyas olsun...

kısaca ev almayıp borsaya girmemin gelen temettülerle birlikte bana şu an itibariyle %35 oranında 315,000 getirisi oldu...

Bunun bir kısmını nakite döndüm gün içindede dönmeye devam edeceğim...

reel ev örnekleri ve ekstrem ektedir...

13,000 lot tekfen an itibariyle satıldı...

6.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    evettt 17 martta 900,000 ev almayıp borsaya koymamın gelişim sürecini biliyorsunuz...

almayı düşündüğüm eve gelirsek 905,000 verdiler vermedim diyen ev sahibi 899,000 e çekmiş fiyatı...

en alttaki ilan görebilirsiniz... reel örnekler üzerinden gidiyorumki kıyas olsun...

kısaca ev almayıp borsaya girmemin gelen temettülerle birlikte bana şu an itibariyle %35 oranında 315,000 getirisi oldu...

Bu yatirima dair yazilarinizi en basindan beri hatirliyorum.
    Çok iyi bir yatirim öngörüsü oldu.
    Tebrik ediyorum.
    Yalniz bir villa olmadigi surece herhangibir *daireye* 900bin vermek size yakişmaz diye dusunuyorum.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by naar Yazıyı Oku
    Faizlerin böyle yapay bir şekilde düşürüldüğü durumda emlak almak biraz sakat. Bu gibi durumlarda emlak fiyatları %10 ila 20 arasında hemen artar. Düşük faizin avantajı ile artmış emlak fiyatının dezavantajı iyi mukayese edilmeli. Geçmiş dönemde de faizlerin çok düştüğü bir dönemde ev alacaktık fiyatların nasıl zıpladığına bizzat şahidim. Doğru olan faizler yüksek ve piyasa durgunken ev alıp faizler düşünce yeniden yapılandırma gitmektir diye düşünüyorum.
    Yapılandırma kısmında malesef bankalar olumlu değil.Yüksek oranlardan kredi kullanıldıysa krediyi daha düşük orandan başka bir bankaya taşımak avantajlı olabilir.Ama taşıma işlemi sırasında expertiz ücreti ipotek ücreti kredi erken kapama ücreti dosya ücreti sigortaları ipotek kaldırma ücreti derken ciddi masraf çıkarıyorlar.Devlet bankaları bile yapılandırma yapmıyor %1 üzerinde konut kredisi kullandıysanız en iyi yapılacak şey daha düşük oran veren bankaya krediyi taşımak olacaktır.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku

Kısa vadade iyi hareket etmişsiniz.Ama borsa yatırımcısının %90 'nı sürekli hissede olduğu için bu tarz bir getiriyi yakalayamaz.Borsada hisse alım seviyesi önemlidir siz dibe yakın bir döneme denk gelmişsiniz.Zaten bu hareketleri sürekli yakalayabiliyor olsanız milyonerler arasına isminizi yazarlar.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 508/1002 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •