Special Days Image

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
Multiple Choice Poll.
Sayfa 499/1002 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by kxsr Yazıyı Oku
    şöyle bir konu var mesela, köyün zeki genç delikanlısı çıktı dedi ki sütü herkes münferit satmasın, bir tank yapalım, herkes sütünü bu tanka doldursun, x firmasına münferit lt si 1,99 kurusa değil, tank ile 2,00 tl den bana getirin satın, bende 2,01 tl den x firmasına satayım, bu alıcının da işine gelecek, gün boyu köyü dolanmaktansa takacak tanka hortumunu hop 5 dk çekip gidecek. kazan kazan.

zeki gençte seneye tankın parası çıksın ve köylü de daha çok para kazanalım dedi. ama bu işe o genç delikanlı soyundu ya köylünün sütüyle para kazanmasına bakalım köylü müsade edecek mi? girdi milletin kafasına bikaç kıskanç, kurulamadı o tank çanakkalenin köyüne. bu hikayeyi bir arkadasım anlattı ama doğru ama yalan. bana anlatırken yaşanmış olarak anlattı tabi.

gelelim böyle çalışmaları köylü kendisi ya da kooperatif mantıgıyla el birliğiyle yapamıyor kim yapacak devlet mi? oy kaygısı varken bu kadar hangi köylüye kim dokunur bilemiyorum.
    Bu bikere cok yanliş. Çok istisna ve kucuk bir köydur orasi.
    Kendim istanbulda calismama ragmen denizlinin bir köyu memleketim olur.
    Çok uzun zamandir süt işi o gencin yaptigi gibi dönmektedir civar koylerde ve bizim koyumuzde.
    Hayvancilar icin daha avantajlidir. Cunku sabah 6 da ve aksam 6da sağilan sütün nereye gidecegi bellidir. Kimse sütcü beklemez. Ayrica gencin işide kolay degildir. Sütün şirkete saglikli teslimi onun görevidir. Mesela kendisine gelen soguk sütü kesinlikle tanka almaz. İllaki inekten yeni sagilmis sicakligi ile ister ve hemen soguk hava tankina aktarir.

Herkes kazanir ve saglikli süt asla heba olmaz. Sagliksiz sütte sisteme girmez.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Çok uzun zamandir süt işi o gencin yaptigi gibi dönmektedir civar koylerde ve bizim koyumuzde.
    Hayvancilar icin daha avantajlidir. Cunku sabah 6 da ve aksam 6da sağilan sütün nereye gidecegi bellidir. Kimse sütcü beklemez. Ayrica gencin işide kolay degildir. Sütün şirkete saglikli teslimi onun görevidir. Mesela kendisine gelen soguk sütü kesinlikle tanka almaz. İllaki inekten yeni sagilmis sicakligi ile ister ve hemen soguk hava tankina aktarir.

sn bzaferb ben bunu tüm türkiye böyle diye anlatmadım, çanakkalenin bir köyü diye ve yıllar önceki bir olay, bu demek değildir ki tüm türkiye sizin denizli gibi de değil, konuyu bizlere ilkokulda öğretildiği gibi köylerde kasabalarda imece usulu dönmüyor, herkes münferit kafasına göre takılıyor, bölge bölge. anlatılmak istenen mana budur. bu kanıya varmak için köylü ya da bir ayağının köyde olması gerekmiyor.

velhasıl tarım ve hayvancılık konusunda uzman değilim gördüğüm, duyduğum aldığım izlenimi aktarmak istedim sadece.

selamlar.
    men dakka dukka

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Oltaya gelmişim desenize

Takvim paçavrasının yılın 365 günü emekliye müjde üfürmesi gibi, bunlar da evirip çevirip üfürüyor..
    Yandaş sitenin haberini ciddiye alanda kabahat..
    Favorim enflasyon artışı sonrası, enflasyon farkından gelen maaş zammını müjde diye vermeleri.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku

gönül isterdi ki istisna olsun ama maalesef ülkenin genetiği öyle değil.

balık en baştan kokuyor, ülkede en basit koltuğa oturan bile hesap verme gereği duymuyor, dahası işinizi doğru yapmanız bir şey ifade etmiyor.

sizi destekleyen yığınlara en kısa sürede avanta sağlayabilir misiniz herkes ona bakıyor

ülke faydasız asalak dolu, kim avanta vaad ederse ona yanlıyorlar.

örneğinizde avanta değil iş yapılması lazım, ne gerek var hükümet oy satın almak için bir şey uydurup maaşa bağlar asalak sürülerini.

girişimçi gençte yaptığıyla dımdızlak kalır.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,880
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Belki belediyenin para alası gelmiştir.

Bir benzerini iski'de yaşadık. (15-20 yıl önce)
    Bir gün faturada "geçmiş dönem borcu" diye bir bedelle karşılaştık.
    Son 10 yılın fatura ve dekontlarını alıp gittim iskiye.
    Hiç bakmadılar.
    "O tüketim borcu değil, tek seferlik sabit bir bedel, herkese gönderildi" dediler. Mecbur ödedik.
    Benim de rahmetli babama maliyeden mektup gelmişti:Sizin oturduğunuzdan başka eviniz var, tespit ettik kira geliri alıyorsunuz, hemen gelin beyan edin yoksa ceza yersiniz" diye. Halbuki yoktu, adam o yaşta vergi dairesine gitmişti heyecanlı heyecanlı. Oradaki memur, herkese gönderiyoruz, gerçekten olanlar da oltaya düşüyor, sizin yoksa tamam korkmayın demiş, 7-8 yıl oldu...Bu çağda yaşlı insanlara saçma sapan eziyet...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,880
    Arkadaşlar, biz uyurken Kanal İstanbul yapılmış, kanal manzaralı evler satılmaya başlanmış

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...19877173/detay
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, biz uyurken Kanal İstanbul yapılmış, kanal manzaralı evler satılmaya başlanmış

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...19877173/detay
    Aman kaçırmayalım kanal geçince 2 milyon olacak

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Diyelim ki doğru söylüyor, diyelim ki oradan kanal geçecek. O zaman fiyatta epey indirim yapması şart.

1-Kanal karşı tarafa ulaşımı keser.
    2-Kanal öyle deniz manzarası gibi bir şey değildir, çukur gibi bir şeydir, eve değer katacak bir artısı yoktur.
    Aksine yerin dibinde hiç göremediğiniz suda yüzen hiç görmediğiniz geminin pis egzozunu koklarsınız boşu boşuna.
    3-Olası bir depremde evin kanala doğru kayma ihtimali var.
    4-Kanalı civarının "üç kuruşa" kamulaştırılma ihtimali var.
    5-Kanal inşaatı sırasında çevrede oturanların çekeceği çilenin boyutunu tahmin bile edemezsiniz. (500 m ötemde küçük bir alt yol inşaatı olmuştu, vardiyalı olarak 24 saat çalışılıyor. Bir süre sonra gürültüden ve uykusuzluktan pisikolojiniz öyle yıpranıyor ki duvara kafanızı vurmak istiyorsunuz)
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 499/1002 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •