Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 674/1002 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,385 - 5,392 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Konut kredi Faiz oranı yüzde 0,74'ten yüzde 0,79'a çıkarıldı, azami 180 ay olan vade oranı 120 aya çekildi.

Haziran ayı başında devreye alınan kampanyada 12 aylık ödemesiz dönem hakkı bulunuyordu. Bu uygulama da sona erdi.

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/ikinc...hEa1wDsZzojmBA

Sanırım avantajın satıcılardan alıcılara geçeceği döneme geçmiş olabiliriz. Sahibinden sitesindeki Favorilerde sürekli fiyat arttırma döneminin sonuna geldik. Artık bir süre enflasyondan daha az artan ya da uzunca süre sabit kalan konut fiyatlarının olacağını düşünüyorum. İyi de oldu evini satışa çıkaran ev sahipleri teklif geldikçe fiyatı yukarı çekiyordu. Bir dönem daha sona erdi
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Konut kredi Faiz oranı yüzde 0,74'ten yüzde 0,79'a çıkarıldı, azami 180 ay olan vade oranı 120 aya çekildi.

Haziran ayı başında devreye alınan kampanyada 12 aylık ödemesiz dönem hakkı bulunuyordu. Bu uygulama da sona erdi.

Sanırım avantajın satıcılardan alıcılara geçeceği döneme geçmiş olabiliriz. Sahibinden sitesindeki Favorilerde sürekli fiyat arttırma döneminin sonuna geldik. Artık bir süre enflasyondan daha az artan ya da uzunca süre sabit kalan konut fiyatlarının olacağını düşünüyorum. İyi de oldu evini satışa çıkaran ev sahipleri teklif geldikçe fiyatı yukarı çekiyordu. Bir dönem daha sona erdi
    Benim bildiğim Türk ev sahipleri fiyatı gene attırır. Sorsan neden diye altın arttı der.

3. Norveçli adamdan ben de alırım 2. El. Bir arkadaşımla Bodrumdan dönüyoruz sene 2013 filan, afyonda bir at nasılsa ahırdan kaçmış, bizden önde giden tır ata çarpmış yola yatırmış. Tam 15 araç ata vurduk biz bildiğin üstünden atladık hayvanın arkadaşta mercedes e vardı olaydan sonra soğudu araçtan yaptırdı servise verdi jip aldı. Servis kazasız boyasız diye aracı gözümüzün önünde arkadaşım verdiğinden 10 bin yukarıya sattı geçti alana dedik bakın böyle böyle diye o da dedi ki olsun ben de aynı şekilde satacağım sevine sevine gitti. Aracın alt takım komple parçalanmıştı. Yani bunları göre göre de 2. El almak gerçekten cesaret istiyor malesef. 3 5 fazla veririm diyorsun can taşınıyor sonuçta...
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Geçen bi yerde okudum. Dünyanın en refahlı ülkelerinden Norveç ti sanırım, insanlar ikinci el elbise satın almaktan hiç yüksünmezlermiş. Sizi kutlamak geldi içimden.

4. Yaptığım araştırmalar ve incelemeler sonrasında şöyle bir ilana denk geldim. Balıkesir taraflarında müstakil ev arayanlar için ideal olabileceğini düşünüyorum. Tahminimce bu devirde benzer araziyi alıp üzerine ev yapmak ya bu adamların sattığı fiyata denktir ya da biraz aşağısı. Eğer adamın yazdıkları da doğruysa tam anlamıyla, kelepir, kafa dinlemelik yer gibi gözüküyor. Sevgili forum takipçilerinin yorumları neler olur bu konuda ?

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...9591413/detay/

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar;

2013 yılında babam bir eve kredi ile girmişti ve şu an tapu alma sürecindeyiz, tapuyu alıp iki sene sonra satarsak gelir vergisi konusuna giriyor mu?

Ev Kiptaştan olduğu için tapu değeri nispeten makul olarak gösterilir diye düşünüyorum.

Veya evi kendi üzerime alıp 2 sene sonra satsam bana vergi çıkar mı?
    Tapu alımından önce eve taşındı iseniz tasindiginiz tarih geçerlidir üzerinden beş yıl geçti ise vergi ödemezsiniz.
    Kiptaş, TOKİ gibi kurumlardan ev alanlar genelde tapusu'nu kredileri bittiği zaman yani on yıl sonra alırlar.
    Ayrıca evi kaç TL den aldı iseniz tapu değeri o fiyattır evin faturasıni göndermesi gerekir Kiptaş'ın.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by ÇetinCeviz Yazıyı Oku
    Yaptığım araştırmalar ve incelemeler sonrasında şöyle bir ilana denk geldim. Balıkesir taraflarında müstakil ev arayanlar için ideal olabileceğini düşünüyorum. Tahminimce bu devirde benzer araziyi alıp üzerine ev yapmak ya bu adamların sattığı fiyata denktir ya da biraz aşağısı. Eğer adamın yazdıkları da doğruysa tam anlamıyla, kelepir, kafa dinlemelik yer gibi gözüküyor. Sevgili forum takipçilerinin yorumları neler olur bu konuda ?

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...9591413/detay/
    su basmanı bıle dogru yapılmamıs arazı dedıgın evın bahcesı ise ..1 nisana daha cok var

7. Asıl önemli bilgiyi yazmamış. Arsası kaç m2
     Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    su basmanı bıle dogru yapılmamıs arazı dedıgın evın bahcesı ise ..1 nisana daha cok var

8.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Konut kredi Faiz oranı yüzde 0,74'ten yüzde 0,79'a çıkarıldı, azami 180 ay olan vade oranı 120 aya çekildi.

Ocak ayında fiyatlar ne durumda olur? Özellikle istanbulda fiyatlar geriye çekilebilir mi?

Sayfa 674/1002 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •